Közel volt....

Közel volt a győzelem, de sajnos az Alba erősebbnek bizonyult. Rengeteg szurkoló, forró csoki és hatalmas izgalmak voltak. Részletesebben lentebb!

IV. negyed (84-89)
Edwards, majd Juhos 66-71. Sajnos úgy tűnik, elfáradt a Szedeák, persze Boltics is nagyon hiányzik. Markovics kosarával lett 66-73. A vendégeknél Taylor nem jön már vissza, levette a cipőjét, úgy ül kispad mellett a földön. Jól védekezünk, befújnak egy faultot az Albának. Sportszerűtlent reklamál mindenki, megint kapnak a játékvezetők. Valóban nincsenek nagy formában. Lilov közelről talált be, egy labdányi a különbség 70-73. Egy tripla, majd egy dupla a vendégeknél, elhúztak 70-78. Csirics közelről, 14 pontos 72-78. Edwards és Wirth hármasa is tökéletes 75-81. Meg Tóthé is 75-84. Shepard eredményes, de Révész is betalált 77-86. Két perc van hátra. Megint Révész, hét pont a különbség 79-86. Csirics, faulttal együtt. Az is bent 82-88. Labdát szereztünk, de kimaradt a tripla. Lilov közelről 84-88. Shepard büntetői eldöntik a meccset, még úgy is, hogy csak egyet dobott be. 84-89 a vége.

III. negyed (64-69)
Csirics előbb megszerezte első pontjait, majd egy védőlepattanót húzott le 38-42. Taylor a lábához kapott, sérülésnek tűnt, lecserélték. Lilov két pontra hozta fel a Szedeákot 40-42, majd Farr vágott be egy triplát 42-45. Csirics, majd Shepard 44-50. Négy perc telt el a játékrészből, amikor Lóránt tette vissza egy támadólepattanót, majd Lilov dobta meg maga és csapata második tripláját 47-52. Lóránt, majd Csirics dobott triplát, Boltics meg egy labdaszerzés után lerohanásból talált be 52-55. Boltics négy személyi hibával játszik. Ez sem zavarja, remekül kígyózott be, de Markovics felet a kosarára 54-60. Labdát szerzünk, ha nehezen is, de Csirics befejezte 56-60. Teljes erőből szól a közönségtől a "Mocskos csalók" rigmus, újabb játékvezetői ítélet segítette ugyanis a vendégeket. Boltics kipontozódott ezzel, ezért reklamál Lazics is. Kap is egy technikait a hazai csapat. Majd még egyet... Edwards csak kettőt dobott be a büntetőkből 56-62. Keller Ákos is kihagyott kettőt, örül is a hazai publikum. Lilov ezzel szemben bevágta mindkét büntetőjét 58-62. Szoros két perccel a negyed vége előtt. Shepard 58-64. Csirics belejött, hármas 61-64. Tóth Péterre jött ki a tripla, be is vágta 61-69. De Wirth Ádám is! 64-69. Ez a negyed vége.

II. negyed (36-42)
Juhos
 kosarával indult a második negyed 14-20. Csiricsnek még nincs pontja, pöröl is vele rendesen Nikola Lazics a kispadról. Boltics és Lilov nem értették meg egymást, elvesztik a labdát, Edwards köszönte szépen, és egy egykezes zsákolással büntet. Boltics meg csinált egy kettő plusz egyes akciót 17-22. Révész előbb beütötte harmadik faultját, majd szedett egy védőlepattanót, végül dobott egy kosarat, mindez a negyed harmadik percében 19-22. megint Révész a főszereplő, öt játékperc alatt beütötte negyedik faultját is, így leültetik. Lóránt dobott be két büntetőt, majd Juhos zsákolt egy hatalmasat! 21-24! Taylor kapott nagyot Juhostól, elnézést is kért a szegedi. A sportcsarnokban, a feljárónál egyébként hatalmas kupac ajándék jött össze, ezt ajánlja majd fel a csapat a Mátrix Közhasznú Alapítványnak. Boltics 23-30. Wirth kettőt is rontott, lecserélte Lazics, Vágvölgyi jött be helyette. Boltics büntetői bent 25-34. Mind az öt tripláját kihagyta eddig a Szedeák, a negyed felénél jártunk ekkor. Lilov kosara után az Alba kért időt 27-34. Sulovics 29-34. Labdát szereztünk, Lilov beleállt a triplába, hibátlan 32-34. Két perc volt ekkor hátra. Jött két vendégkosár 32-38, időt kért a Szeged. Sulovics büntetőivel alakult ki a félidei eredmény: 36-42.

I. negyed (12-20)
Lilov kosarával a Szedeák szerezte meg a vezetést 2-0. A vendégeknél először Taylor talált be, de az első három percben mindössze ez a két kosár született. Aztán Lóránt egy triplával jelentkezett 2-5. Sulovics első két dobása célt tévesztett, a harmadik azonban jó volt 4-5. Lóránt kosarára Lilov felel, majd Farr dobott egy hármast. Erre Boltics felelt szép kosárral, máris 10-14 állt az eredményjelzőn. Sulovics helyén Révész a pályán. 10-18-nál kimaradt egy újabb szegedi lehetőség, Nikola Lazics időt is kért. Nagy szegedi gólcsend szakadt meg, 25 másodperccel a vége előtt Révész talált be 12-20. Lejön még egy fehérvári tripla a gyűrűről, ez a negyed vége.

STATISZTIKA:

Naturtex-SZTE-Szedeák-Alba Fehérvár 84-89 (12-20, 24-22, 28-27, 20-20)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 10. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Földházi, Hegedűs, Balogh.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Boltics 15, Lilov 20/6, Csirics 17/6, Juhos 6, Sulovics 12. Csere: Révész 8, Wirth 6/6, Vágvölgyi. Vezetőedző: Nikola Lazics.
Alba Fehérvár: Edwars 11/3, Taylor 8/3, Shepard 17, Lóránt 13/6, Keller Á. Csere: Farr 16/6, Markovics 16/6, Tóth P. 6/6, Filipovics 2, Keller I. Vezetőedző: Braniszlav Dzunics.
Kipontozódott: Boltics (28.).

Forrás: delmagyar.hu

Naturtex

A Naturtex Kft. több mint 25 éve dolgozik azon, hogy a pihentető alvás elérésére a legmegfelelőbb termékeket biztosítsa vásárlói számára.

Tisztában vagyunk vele, hogy minden ember más, egyedi elvárásokat támaszt az alapanyagokkal vagy a színvilággal szemben, mi pedig igyekszünk minden felvetődő igényre, kívánságra, problémára megoldást kínálni. Szerencsére az utóbbi pár évben mindenki nagyobb hangsúlyt fektet arra, hogy kényelmét maximálisan szolgáló ágyneműket és egyéb lakástextileket használjon. A Naturtex Kft. széles kínálatában egészen biztos, hogy mindenki megtalálja majd a számára legmegfelelőbb termékeket, legyen szó akár ágyneműgarnitúrákról, hálószobai kiegészítőkről vagy éppen fürdőszobai textíliákról.

Termékskálánk ugyanis igen széles körű. A saját gyártású paplanok és párnák alkotják szortimentünk legnagyobb részét, ám ezen kívül többek között ágyneműhuzatokat, ágytakarókat, illetve frottír termékeket is kínálunk.