Alba Fehérvár – Naturtex-SZTE-Szedeák 94 – 68 (17-24, 21-17, 26-18,-)
Székesfehérvár, Alba Regia sportcsarnok, … néző. Vezette: Farkas Gábor, Söjtöry Tamás, Gál János (Várhalmi Zsolt).
Alba: Hill 12/3, Fenner -, SIMPSON 20/15, LÓRÁNT 19, Keller Á. 8. Csere: Kovács Ákos 7, Markovic 13, HORTON 12, Keller I. 3/3, Filipovics -. Vezetőedző: Dzunic Branislav.
Szedeák: Boltic 7/6, Ciric 14/6, FORTUNE 17/9, Juhos 8/6, SULOVIC 14/6. Csere: Révész 4, Wirth -, Kovács Ádám 4, Vágvölgyi -, Kerpel-Fronius -, Kovács J., Bonifert -. Vezetőedző: Andjelko Mandic.

Online közvetítésünk

Közvetítésünk automatikusan frissül, ne frissítse böngészőjét

40′

Horton zsákolhat, 94-66. Révész egy floaterrel, 94-68 - ez zárja a meccset: sajnálhatja ezt a meccset a Szedeák, ugyanis egyetlen rossz periódust kihasznált az Alba, így hiába volt három negyeden át partiban a címvédővel, végül sima vereséget szenved a Naturtex Székesfehérváron.

39′

Kovács Ákos használ ki egy eladott labdát, 90-66, Andjelko Mandic pedig lehetőséget ad a fiataloknak, így Kovács Józsefnek és Bonifert Bendegúznak, így színmagyar csapat a pályán. Markovic a körtéből, 92-66.

38′

Nincs más választása, kintről kell tüzelnie a Szedeáknak, de Juhostól nem jó a hármas. Igaz, Markovic is ront kintről.

37′

Horton labdát szerez, de Hill tempója nem jó, Vágvölgyié a pattanó. Juhos lepattanóját Révész teszi vissza, 86-66. Horton válaszol, 88-66.

36′

Wirth floatere lejön, majd Révész oszt ki egy blokkot Simpsonnak. Kerpel-Fronius Gáspár áll be, majd Keller Ákos szerez egy kettest, 86-64.

35′

Simpson betörése után 81-64. Juhosnak most nem jön a hármas, Hillnek viszont igen a sarokból, 84-64 - és már húszpontos a hazai előny, egyetlen rossz periódus megpecsételi a Szedeák sorsát.

34′

20-0-s periódust tör meg Juhos zsákolása, 77-61. Van-e még visszaút? Hill közelije után 79-61, majd Boltic szór be egy triplát, 79-64.

33′

Vágvölgyit külde be Andjelko Mandic. Ciric ejtése kiperdül, majd a cséká faultja miatt Hill büntetői következnek: csak a második bent, 73-59. Kovács Ákos labdaszerzése után beszór egy tempót, 75-59, innen már nehéz lenne megfordítani. Főleg így, Lóránt visszatuszkol egy lepattanót, 77-59.

32′

Kovács Ákos triplája lejön, de Kovács Ádám tempója sem esik be. Keller Ákos előtt azonban van terület, ki is használja egy zsákolásra, 72-59 - időt kér a Szedeák, 15-0-s futás az Albától.

31′

Simpson negyedik, majd ötödik triplája is beesik - 70-59, az eddigi legnagyobb hazai előny. Sulovic kiosztása nem jó.

30′

Boltic beüti a negyedik hibáját, érződik a játékon némi idegesség, aligha így képzelte el a meccset az Alba. Csapat technikai Boltic iménti megmozdulása után, Simpson büntetője után 61-59. Fortune rosszul dobja be oldalról, így Kovács Ákos mehet ziccerig, 63-59 - sőt, Wirthnél még egy fault is! Kovács Ákostól jó a büntető, 64-59 - de kár a negyed végéért, viszont nincs még semmi veszve!

29′

Gyors labdaváltás, majd Simpson megint egy triplával, ezekre kellene figyelni, 60-59.

28′

Fortune utoléri Lórántot pontszámok tekintetében, 17-nél jár, 55-56. Markovic egy betörés után, 57-56. Ciricet blokkolja Horton, majd Markovic dobása hosszú kintről. CIRICÉ NEM! CIRICÉ VISZONT NEM! Kilenc szegedi tripla, 57-59! Markovic megint elrontja, most ziccerből.

27′

Simspon a sarokból megszerzi a második tripláját, ezzel pedig csak egyetlen már az Alba vezet, a meccsen először, időt kér a Szedeák 55-54-nél.

26′

Fortune megint eldobja kintről, de ez hosszú, majd Boltic harmadik faultja után Lóránt bedobja mindkét büntetőjét, 51-54. Révész hibája után Markovic is büntetőzet: csak a második jó, 52-54.

25′

Fortune-tól most nem jó a tripla, majd Ciric is kihagy egy floatert. Simpson viszont beszór egy hármast, 49-54.

24′

Horton faultja után Ciric büntetői: mindkettő a helyén, 44-54. Juhos szerzett labdája után lejön Sulovic ejtése, az első rossz mezőnykísérlet a centertől. Lóránt középtávolról pontos, 46-54.

23′

JOSH FORTUNE! A harmadik hármas tőle, visszaáll a tízpontos különbség, 42-52. Horton egy zsákolással, 44-52.

22′

Ciric büntetői jönnek, Horton jön be a három faultos Keller Ákos helyett. Ciric mindkettőt bedobja, 38-48. Lóránt kidumál magának egy technikait, így Ciric dobhat egy harmadikat is, 38-49. Hilltől nem jó a hármas, de visszaszerzi, majd Simpson zsákol, 40-49. Egy eladott labda, ami után Hill megint egy ziccert dobhat, 42-49 - gyorsan időt is kér Andjelko Mandic!

21′

Sulovic zseniálisan játszik ma, a center közelije nyitja a második félidőt - hatodik mezőnykísérlete is a gyűrűben landol, 38-43. Simpson eladja, Kellernek muszáj odaütnie Cirinek, meg is teszi. Fortune! A második hármasa, összességében pedig a hetedik szegedi trojka! 38-46! Boltic olvassa Hill passzát, Kellernek pedig beírhatjuk a harmadik faultot - időt kér az Alba.

20′

Juhos faultja, ez a harmadik a meccsen tőle - Hill bedobja mindkét büntetőjét, 38-41. Időt kér a Szedeák is, hét másodperc maradt az órán. Boltic végül elvállalja a középtávolit, de nincs bent - ez a vége, három ponttal vezet a nagyszünetben a Szedeák!

20′

Kovács Ádámtól nem jó a közeli, majd Keller Ákos szed egy támadópattanót, amit kosárra is vált, 36-39. Sulovic ötödik dobásából ötödik kosarát szerzi, 36-41 - mi több, még egy fault is, de nem jó a büntető tőle. Alig egy támadásnyi ideje maradt az Albának, időt kérnek a hazaiak.

19′

Wirthnek nincs sok ideje, dobnia kell kintről, egy picit rövid, Sulovic azonban szed egy támadópattanót. Keller Ákos betakarja Wirthet, Hill pedig végigmehet a ziccerrel, 34-39. Időt kér Andjelko Mandic.

18′

Markovic büntetőzhet, de csak az első jó, 28-37. Fortune faultja után megint Markovic állhat a vonalra, most mindkettő jó tőle, 30-37. Markovicnak már a harmadik faultja, ami után Kovács Ádám büntetőzhet, nem túl szép most a meccs: mindkettő jó tőle, 30-39. Lóránt válaszol mezőnyből, 32-39.

17′

Wirth labdaszerzése után Keller Ákos takarja be Bolticot, majd Kovács Ádám már megtalálja az utat a gyűrűig, 24-37. Lóránt is be tud fordulni, 26-37, mi több, Bolticra még faultot is fújnak. Bent a plusz egy is Lóránttól, 27-37.

16′

Sulovic egy szép közelivel, elsőként éri el a tíz pontot a szegedi center, 24-35. Filipovicsot blokkolja Sulovic - repkednek a sapkák, mert Wirth is kap egyet a túloldalon Hilltől.

15′

Fennert blokkolja Kovács Ádám, ez szép volt! Fenner faultja után Boltic állhat a vonalra, csak az egyiket dobja be, 22-33. Wirth is begyűjti a második hibáját, majd Markovic ejti be közelről, 24-33.

14′

Boltic ugyan szed egy támadópattanót, de Cirictől nem jó a kinti dobás. Simpson is ront, majd a meginduló Hillt állítja meg Boltic egy fault árán. Kovács Ádám jön a Szedeákba.

13′

Ha egy üzlet beindul! Juhos szerzett labdája után triplával büntet, 22-32! Visszajön Sulovic és Boltic a pályára, majd Hill blokkolja Juhos közelijét.

12′

A tavasszal Szegeden szerepelt Filipovics jön az Albába. Simpson kettese nincs bent, Wirth eladott labdája után azonban Filipovics nem tudja beemelni a középtávolit, de Horton megint szed egy támadópattanót, 22-26. Juhos! A legjobbkor egy hármas, 22-29!

11′

Kovács Ákos kihagyja kintről, de Hortonnak megvan a pattanó: sőt, Keller Ivánnak így beesik az első hazai tripla, 20-24. Ciric büntetőzhet, mindkettő jó tőle a vonalról, 20-26.

10′

Lóránt most megoldja a palánk alól, 15-22. Markovic üt oda Fortune-nak, ez két büntetőt jelent, ötödik csapathiba lévén: az amerikai nem hibázik, 15-24, miközben Wirth jön Boltic helyett. Lórántnak nincs sok ideje, de egy ziccert még befejez, 17-24. Ez a negyed vége, egyelőre kiválóan játszik a Szedeák!

9′

Révész hiába csípi meg Markovictól a labdát, Lóránt gyorsan visszaszerzi, majd ziccerig törhet, 12-20. Fortune betörése után újból megvan a tízpontos különbség, 12-22. Markovic újabb büntetői, de csak a második van bent, 13-22.

8′

Fortune kettese nem jó, majd Horton szed egy támadópattanót, amit be is tuszkol, 8-17. Sulovic viszont megint bedob egy triplát!!! Négy szegedi hármas már a negyedben, 8-20! A center is megkapja a második faultját, jön is Révész a helyére, ahogy Keller Iván is beáll az Albába. Markovic büntetői a helyén, 10-20 ezzel.

7′

Horton jön az Albába. Sulovic viszont elsüllyeszti a harmadik szegedi triplát, 4-17. Horton első kísérletéből kosár születik a körtéből, 6-17.

6′

Kovács Ákos és Markovic jön az Albába. Juhosra ráfújják a második faultot, majd Keller megszerzi a hazaiak első mezőnykosarát - több, mint öt percet kellett erre várni, 4-14. Ciric triplája rövid, de Lóránttól sem jó a középtávoli.

5′

Ciric most Juhos mögé adja, de Hill szerencsére nem bünteti ezt kosárral. Gyorsan javít a szegedi kapitány, 2-14 - most már kikéri az idejét Dzunic Branislav! Ez eddig kiváló!

4′

Simpson hármasa sincs bent, nem úgy Bolticé: Juhos kiosztása után megvan a második szegedi hármas, és a tízpontos különbség, 2-12. Lóránttól nem jó a középtávoli, de Fortune sem szerez kosarat nagyjából ugyanabból a helyzetből.

3′

Fortuné a meccs első faultja, Lóránt büntetői jöhetnek: nem ront, 2-9. Bolticot sapkázza Hill, de visszakerül az irányítóhoz, viszont Juhostól nem jó a horog.

2′

Lóránt trojkája sincs bent, Fortuné a pattanó. Ciric betörése után beejti, 0-7! Lóránt tempója is lejön, Fortune mehet ziccerig Sulovic passza után: az amerikai zsákolása után 0-9!

1′

A Szedeák vezetheti az első támadást, amelyet Nenad Sulovic rögtön be is fejez, 0-2. Trevis leszedi a saját pattanóját, de Hill is pontatlan kintről. Fortune viszont nem, megvan az első szegedi hármas, 0-5.

18.57′

Köszönjtük olvasóinkat, hamarosan kezd a címvédő otthonában a Naturtex-SZTE-Szedeák, amely teljes kerettel érkezett Székesfehérvárra, a fülgyulladással bajlódó Wirth Ádám persze kérdéses, hogy mennyit tud majd ma hozzátenni.

Forrás: szegedma.hu

Naturtex

A Naturtex Kft. több mint 25 éve dolgozik azon, hogy a pihentető alvás elérésére a legmegfelelőbb termékeket biztosítsa vásárlói számára.

Tisztában vagyunk vele, hogy minden ember más, egyedi elvárásokat támaszt az alapanyagokkal vagy a színvilággal szemben, mi pedig igyekszünk minden felvetődő igényre, kívánságra, problémára megoldást kínálni. Szerencsére az utóbbi pár évben mindenki nagyobb hangsúlyt fektet arra, hogy kényelmét maximálisan szolgáló ágyneműket és egyéb lakástextileket használjon. A Naturtex Kft. széles kínálatában egészen biztos, hogy mindenki megtalálja majd a számára legmegfelelőbb termékeket, legyen szó akár ágyneműgarnitúrákról, hálószobai kiegészítőkről vagy éppen fürdőszobai textíliákról.

Termékskálánk ugyanis igen széles körű. A saját gyártású paplanok és párnák alkotják szortimentünk legnagyobb részét, ám ezen kívül többek között ágyneműhuzatokat, ágytakarókat, illetve frottír termékeket is kínálunk.