Hullámzó meccsen szenvedtünk vereséget

Tízpontos előnyben is voltunk, végül kikaptunk a Soprontól.

A Karácsony előtti utolsó hazai mérkőzésünket játszottuk, ahol a nemrég edzőváltáson átesett Sopron volt az ellenfelünk.

Da Silva szerezte a meccs első kosarát, majd Noah Locke válaszolt egy hárompontossal. A vendégek jobb ritmusban kezdtek, és távolról is pontosak voltak, mi pedig védekezésben nem tudtuk megállítani az SKC-t. Sidibe büntetőjével már tíz ponttal vezetett a Sopron 19–29-nél, és a negyedet lezáró Csendes-kosárral a harmincat is átlépték a vendégek.

Zsíros öt pontjával kezdődött a második negyed, és elkezdtünk zárkózni. Azonban ekkor mindig volt válasza az ellenfélnek is, sokáig nem tudtunk igazán közel jönni – egészen a negyed hajrájáig, amikor Bognár Kristóf kettő plusz egyes akciója után utolértük a Sopront 47–47-nél. Cohill a második hármasát is bedobta a szünet előtt, így ha egyetlen ponttal is, de 50–49-re nálunk volt az előny.

Soproni pontokkal kezdődött a második félidő, de Locke és Mucza egy-egy triplával válaszolt, 56–51-re vezettünk. Mucza mentett meg egy elveszettnek tűnő labdát, majd találta meg Lake-t, akinek kettesével hétpontos előnyünk volt, sőt, egy labdaszerzés után Lake ziccerezhetett, 60–51-nél kért időt a Sopron. Da Silva tripláját követően négy pontra csökkent az előnyünk, de ismét érkezett Lake, 62–56. Da Silva újabb távoliját Mucza dobta vissza, 66–61. Lake ebben a periódusban tarthatatlan volt, centerünk gólpasszal is jelentkeztt, majd Woolridge zsákolt ismét labdaszerzése után, 72–63-nál jött az újabb soproni időkérés. Hat pontnál közelebb sokáig nem engedtük a Sopront, ebben nagy szerepe volt Mucza Tamásnak is, aki átlépte a tíz pontot – ám a végén Da Silva távolijának köszönhetően mégis egy labda volt a különbség, 77–74.

Bognár Kristóf négy pontja nyitotta az utolsó negyedet, amire Nichols, majd Da Silva válaszolt, 81–78. Balogh Szilárd kulcspillanatban süllyesztett el egy triplát, 84–78. Nyolc perc volt vissza, amikor egy eladott labda után két pontra jött fel a Sopron, 84–82-nél kértünk időt. Újabb eladott labda után Nichols egyenlített ki, de Zsíros egy triplával válaszolt, 87–84. Erre viszont nyolc soproni pont jött válaszképp, így négy és fél perccel a vége előtt 87–92-nél kértünk időt.
Ezt követően sem sikerült betalálnunk, sőt Nichols triplája, majd Sidibe kosara következett, 13 soproni pontra érkezett az első válaszunk Woolridge-től, 89–97. Kapaszkodtunk ugyan, de a közel tízpontos hátrányból már nem volt esélyünk fordítani, a Sopron végül 105–93-ra nyert, így vereséget szenvedtünk hazai pályán.

Az ünnepek előtt még egy feladat vár ránk, szerdán a Debrecen vendégei leszünk.

SZTE-Szedeák–Sopron KC 93–105 (21–31, 29–18, 27–25, 16–31)
Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, 12. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Cziffra, Györfy, Rácz Zs.
SZTE-Szedeák: Woolridge 21, Locke 12/6, Balogh 3/3, BOGNÁR 12, LAKE 13. Csere: Cohill 10/6, Mucza 11/6, Zsíros 11/9. Vezetőedző: Nikola Lazics.
Sopron: NICHOLS 21/9, Meszlényi 2, Griffin 12/6, DA SILVA 13/9, Molnár 8. Csere: Schöll, ARCHIBALD 25/3, Sitku 5/3, Csendes 4, Sidibe 15. Vezetőedző: Gasper Potocnik.

Nikola Lazics: – Az Alba és a Pécs is ellen sok pontot kaptunk, és mai is kaptunk 105-öt. Védekezés nélkül játszottunk, de elsősorban szeretnék gratulálni a Sopronnak, mert kulcspillanatban koncentráltabb volt. Ellenfelünk sok könnyű pontot szerzett. Hiába vezettünk tíz ponttal is, támadásban nem játszottunk komoly kosárlabdát, amikor kellett volna. Így nem lehet eredményt elérni. Nekünk nehéz lesz ilyen ritmusban folytatni, hiszen nagyon kevesen vagyunk. Mindenki tudja, hogy agresszívnek kell lenni Locke és Woolridge ellen, és ma is ez történt. Megpróbálunk erre megoldást találni, de nehéz lesz ilyen szinten folytatnunk.

Mucza Tamás: – A negyedik negyedig jól tartottunk magunkat, de hazai pályán a 105 kapott pont az rengeteg. Így egy meccset sem tudunk megnyerni, ha ezt nem tudjuk lentebb vinni. Egyéni és csapatvédekezésben is jobban ott kell lennünk, a védekezésen ment el ez a mai meccs is, bár a támadásunk sem volt a legmegfelelőbb.

Gasper Potocnik:  – Gratulálok a csapatnak a győzelemhez! A srácok egész héten keményen dolgoztak. Próbáltunk a lehető legjobban felkészülni, mert tudtuk, hogy a Szeged egy veszélyes csapat, főleg hazai pályán, és nagyszerű eredményeket értek el eddig, tisztelet jár nekik ezért. Számunkra a legfontosabb, hogy megnyertük a meccset, még ha voltak is nehézségeink. Az első negyedet remekül kezdtük, és a negyedik negyedben is remekül ment a támadás. Védekezésben a két középső negyedben voltak hibáink, ezeket javítanunk kell. Hullámzó meccs volt, de összességében gratulálok a játékosoknak, nagyot küzdöttek ma.

Tulio da Silva, a Sopron játékosa: – Jó munkát végeztünk, az első negyedtől kezdve csapatként küzdöttünk. Természetesen egy idegenbeli mérkőzés sosem könnyű, de csapatként voltunk erősek, és fontos győzelemmel térhetünk haza, egy nagy siker számunkra.

(Fotó: Kamenik Balázs)