Most nem sikerült: Naturtex-SZTE-Szedeák-Pécs 80-96

A férfi kosárlabda NB I A csoport középszakaszában a Naturtex-SZTE-Szedeák kikapott a Pécs ellen az újszegedi sportcsarnokban.

Naturtex-SZTE-Szedeák-Pécs  80-96 (25-23, 22-17, 16-29, 17-27)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, középszakasz, középház, 2. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezeti: Papp, Minár, Rácz.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Jereminov 12/12, Molnár A. 7/3, KISS ZS. 15/15, Csirics 13/3, BALABAN 27. Csere: Kuntics 4, Sztefanovics 2, Demeter. VezetőedzőNikola Lazics.
Pécs: NELSON 23, PAHLMBLAD 24/12, Biró 7/3, BUDIMIR 27/9, Horti 4. Csere: Harazin 10, Halász, Sztojanovics 1. VezetőedzőCsirke Ferenc.

IV. negyed (80-96)

10. percKuntics 80-93. Pahlmblad tönkretette a Szedeák meccsét 80-96. Ez a vége.

9. perc: szerencsénk sincs, Kiss Zsoltról megy ki a labda. Budimir 78-92. Demeter Attila a pályán.

8. perc: Molnár-tripla 78-87. Pahlmblad hármasa valószínűleg el is dönti a meccset 78-90.

Most nem sikerült: Naturtex-SZTE-Szedeák-Pécs 80-96. Fotó: Kuklis István (galéria)

7. perc: Nelson büntetője 75-85. Nem tudunk dobni, lejár a támadóidő. Jereminov lejön, ápolni kell, kapunk még egy kosarat 75-87

6. perc: Nelson dobhat ziccert, nem ront 72-81. Molnár András vetődik egy labdáért, meg is van neki. Gyengén támadunk egy ideje. Pécsi kosár, 72-83. Nelson büntetője is bent 72-84Balaban hoz össze gyorsan három pontot 75-84.

5. perc: Sztefanovics kosara jó, a bónuszbüntető nem 72-79.

4. perc: Nelson 68-77Molnár András visszapöcizik egy lepattanót 70-77. Pahlmblad 70-79.

3. perc: Jereminov, megint jön a távoli tripla 68-75

2. perc: Csirics büntetői bemennek 65-73. Bíró 65-75.

1. perc: Budimir remekel, megoldja egyedül 63-71. Pahlmblad 63-73.

III. negyed (63-69)

10. perc: Harazin 58-65Csirics a túloldalon 60-65. Nelson 60-67Csirics bezúzza a triplát, de még jön rá egy válasz 63-69 a negyed vége.

9. perc: megint Budimir, 57-63. Van baj. Jön Jereminov. Balaban egyik büntetője jó 58-63.

8. perc: Harazin kiegyenlít. Budimir triplája után már 57-60.

7. perc: Pahlmblad 55-53Balaban, majd Harazin 57-55.

6. perc: Kiss Zsolt szerelt fontos helyzetben. Most viszont elfelejtkezünk Budimirről 53-51Balaban 55-51.

5. perc: Pahlmblad is hármast dob, 53-49-nél szegedi időkérés. Kuntics a pályán, Jereminov pihen.

4. perc: Jereminov bejátszása most nem jó Balabannak. Csirics szerez labdát. Budimir triplája szép 53-46

3. perc: Csirics hármasa is szinte bentről jön ki. Jereminov! Hármas! 53-42. Nelson egyik büntetője bent 53-43.

2. perc: Pahlmblad 50-42

1. percJereminov triplája után tízzel vezetünk 50-40.

II. negyed (47-40)

10. percJereminov, és a szokásos tripla a világ végéről 45-40Csirics kosara is belefér még a félidőbe 47-40.

9. perc: Pahlmblad, hibátlan tripla 42-40. Halász zavarba jön, véletlen Csirkének passzol. Ő ugye a pécsi edző, így nem száll be a játékba. A labda a miénk.

8. perc: Balabannal nem tud mit kezdeni a szegedi védekezés 38-35. Budimir megint 38-37Balaban megint megoldja 40-37Csirics büntetői bent 42-37.

7. perc: Budimir 36-33. Nelson dobása is bedöcög, Lazics dühöng 36-35.

6. perc: KISS ZSOLT! A negyedik triplája is bent 33-31. És ott az ötödik is! "Kolti, Kolti" - jön a nézőtérről 36-31. A 36 pontunkból Kiss Zsolt és Darko Balaban 15-15-öt vállalt.

5. perc: Budimir kosaraival 28-29, majd 28-31Kuntics érdekes mozdulattal teszi rá a labdát, de a palánkról behullik 30-31.

4. perc: pécsi kosár után szegedi időkérés 28-27.

3. perc: Horti dobása beszédül 28-25.

2. perc: behullik Kiss Zsolt harmadik hármasa is 28-23. Nem tud dobni a Pécs, lejár a támadóidő, mi jövünk.

1. perc: Molnár András szerez labdát. Kuntics szerez támadólepattanót.

I. negyed (25-23)

10. perc: Balaban, majd Nelson 23-19. Jereminov ül a padon, ő sérült térddel vállalta a meccset. Újabb hazai kosár után 25-19. Harazin 25-21. Molnár Andrásra fújnak faultot. 8:4 a faultarány as hazaiak "javára". Nelson büntetőivel végződik a negyed 25-23.

9. perc: Kiss Zsolt hármasa lejön, de Balabané a lepattanó, aki csinál egy kettő plusz egyet belőle 21-14. Pécsi tripla 21-17.

8. perc: Budimir hármasa lesz "kapufa". Jereminov passzol, Molnár András befejezi 18-12. Pécsi időkérés. Pahlmblad tesz vissza egy lepattanót 18-14.

7. perc: Csirics duplája után ismét mi támadhatunk 16-12.

6. perc: jó a tripla Kiss Zsolttól 14-11. Eladjuk, majd visszaszerezzük a labdát.

5. perc: Balaban közelije után két pécsi kosár 11-11.

4. perc:
Jereminov passzol, Balaban bepöcizi 9-5. Budimir 9-7.

3. perc: Nelson egyik büntetője bent. A ziccere is jó 3-3Molnár András betörésből 5-3. Csirics passzából Balaban 7-3.

2. perc: Kiss Zsolt triplája jó 3-0.

1. perc: mi kezdtük a meccset.

17.52: - Nemrég egy nagyon izgalmas és nehéz mérkőzést játszottunk a Péccsel, akkor Branko Jereminov hármasa döntött. Most hasonlóan nehéz találkozóra számítok, ellenfelünk egy rendkívül jó csapat, amelynek nagyon tetszik a tudatos játéka. Az utóbbi meccseiken ugyan kikaptak, de biztos, hogy motiváltan lépnek majd pályára ellenünk. Mi roppant nehéz meccset játszottunk az Albával, nyertünk ugyan, de azt mondtam a fiúknak, ennek a sikernek csak akkor lesz igazán nagy értéke, ha a Pécset is meg tudjuk verni itthon - nyilatkozta a találkozóról a bb1.hu-nak Nikola Lazics szegedi edző. Íme, a tréner erről a hármasról beszél:

Korábban
Nikola Lazics – kedden ünnepelte születésnapját – alakulata remekül kezdte az újabb kört, hiszen a klub történetében először nyert Székesfehérváron (93–90). A Pécs vereséggel kezdte a rájátszást, hazai pályán 85–83-ra kapott ki a Körmendtől.

A szegedi együttesből többen kisebb sérüléssel bajlódtak, de a mai meccsre rendbe jönnek, így „csak" a hosszú idő óta sérüléssel és betegséggel küszködő Csorvási, Wirth, Vágvölgyi hármas hiányzik majd.
A klub mindent megtesz, hogy népes szurkolótábor előtt szerepeljen a csapat, a mai bajnokit a diákok és a nyugdíjasok ingyen nézhetik meg.
A meccset a Duna World élőben adja, így az egész világon láthatják a meccset, Ausztráliától Brazíliáig.

Forrás: delmagyar.hu

Naturtex

A Naturtex Kft. több mint 25 éve dolgozik azon, hogy a pihentető alvás elérésére a legmegfelelőbb termékeket biztosítsa vásárlói számára.

Tisztában vagyunk vele, hogy minden ember más, egyedi elvárásokat támaszt az alapanyagokkal vagy a színvilággal szemben, mi pedig igyekszünk minden felvetődő igényre, kívánságra, problémára megoldást kínálni. Szerencsére az utóbbi pár évben mindenki nagyobb hangsúlyt fektet arra, hogy kényelmét maximálisan szolgáló ágyneműket és egyéb lakástextileket használjon. A Naturtex Kft. széles kínálatában egészen biztos, hogy mindenki megtalálja majd a számára legmegfelelőbb termékeket, legyen szó akár ágyneműgarnitúrákról, hálószobai kiegészítőkről vagy éppen fürdőszobai textíliákról.

Termékskálánk ugyanis igen széles körű. A saját gyártású paplanok és párnák alkotják szortimentünk legnagyobb részét, ám ezen kívül többek között ágyneműhuzatokat, ágytakarókat, illetve frottír termékeket is kínálunk.