MAGABIZTOS SZEDEÁK-SIKER A PAKS ELLEN + FOTÓK

Igen hamar eldöntötte a Paks elleni meccset a Szedeák, amely kiütéses vereséget mért az atomvárosiakra.

Már az új igazolással, R.T. Guinnel a soraiban érkezett a Paks Szegedre, a két csapat azonos mérleggel vághatott neki a meccsnek.

Andrija Ciric triplája nyitotta a meccset, majd Allen is beszórt egy hármast a vendégektől, 11-8 után azonban egy 11-0-s futást produkálva magabiztos előnyt épített ki a remekül védekező Szedeák az első negyed végére. A második játékrészben is uralta a meccset a Naturtex, Juhos Levente távolról és közelről is veszélyes és eredményes volt, így Teo Cizmic előbb 29-10-nél, majd 36-12-nél is időt kért, de ez sem tudta megfékezni a szegedi lendületet. Mindössze négy másodperc volt hátra a nagyszünetig, amikor időt kért Andjelko Mandic: a figura nem volt túlbonyolított, de Marko Boltic maradéktalanul végrehajtotta, ugyanis végigvitte a pályán, és ráadásul faulttal együtt szerzett még egy kosarat – a büntető ugyan kimaradt, de jól jellemezte ez a jelenet a ma látott Paksot.

A második félidő is hasonló mederben telt, a szurkolók jól szórakozhattak, miközben semmi sem veszélyeztette a Szedeák sikerét. Juhos Levente egy akción belül kétszer is blokkolta Troy Barniest, és mivel egál lett a harmadik tíz perc, tulajdonképpen csak a szegedi győzelem aránya volt kérdéses a meccs végére, mivel a Szedeákot az sem törte meg, hogy Marko Boltic begyűjtötte negyedik faultját. A hajrában színmagyar együttes volt a pályán szegedi részről – mi több, Révész Ádám és Kovács József is pontokat tudott szerezni, így a vártnál jóval simábban, 86-54-re kiütötte az ASE-t a Naturtex-SZTE-Szedeák, amely ezzel negyedjére nyert az idei bajnokságban.

Nenad Sulovicék legközelebb jövő pénteken, november 10-én a címvédő Alba Fehérvár vendégeként lépnek pályára.

Ami a statisztikát illeti

A szerzett labdák és a büntetőkön kívül minden statisztikai elemben jobban teljesített a Szedeák, mint ellenfele: miközben a Paks 27 kinti dobásából csak három landolt a gyűrűben, addig a szegedieknek dupla ennyi sikeres kísérletük volt távolról, húsz kísérletből. A büntetők terén hétszer is hibáztak a vonalról a Tisza-partiak, míg a Paks csak négyet rontott el – viszont a lepattanócsatát alaposan, 45-36-ra megnyerte a Naturtex, és néggyel kevesebb labdát is adott el a Szeged, mint az atomvárosiak. Látványos különbség mutatkozott még a gólpasszokat illetően, hiszen összesen 23 asszisztot jegyezhettünk fel szegedi oldalon, szemben a 11-el. Az egyénekre rátérve, a mezőny legjobbja Juhos Levente volt, a szegediek erőcsatára 37 perce alatt egy 15 pontos-16 lepattanós dupla-duplát szállított, miközben volt még két szerzett labdája, négy gólpassza és négy blokkja is. Ahogy azt a résztvevők is kihangsúlyozták, csapatként nyert a Szeged, de szintén kiemelkedett Nenad Sulovic: a center 29 percet töltött a pályán, ami alatt 13 pontot szerzett, tíz dobása közül csak kettő nem zárult kosárral, volt hat lepattanója, négy gólpassza és egy-egy blokkja és szerzett labdája. Szintén jó meccset hozott Josh Fortune: az amerikai kicsit nehezebben lendült játékba, de végül 25 perc alatt a mezőny legeredményesebb játékosa és legjobb triplázója lett 22 pontjával és három távolijával, volt négy lepattanója és ugyanennyi gólpassza, valamint egy szerzett labdája is. Andrija Ciric 27 percet játszott, a szegedi csapatkapitány 13 pontot tett a közösbe, tíz dobásából hét is kosárral zárult, öt lepattanója mellett pedig volt egy asszisztja. Marko Boltic ismét a legtöbb gólpasszt osztotta ki, pedig csupán 20 percet játszott, hiszen hamar begyűjtötte negyedik hibáját: hat pont, három lepattanó és egy szerzett labda került még a neve mellé. A cserék közül Kovács Ádám sokat hozzá tudott tenni a Naturtex játékához, 23 perce alatt 10 ponttal, hat lepattanóval, egy-egy szerzett labdával és gólpasszal zárt. Wirth Ádám 18 percet kapott, ez alatt egy büntetőt dobott be, Vágvölgyi Ákos 6 percet, Kerpel-Fronius Gáspár négyet, a négypontos Révész Ádám, Bonifert Bendegúz és a kosarat szerző Kovács József pedig bő két percet kapott Andjelko Mandictól. Ami a Paksot illeti, ha valakit ki kell emelni, az Eilingsfeld János, aki hét ponttal és 15 lepattanóval zárt.

Férfi kosárlabda NB I/A, 7. forduló

Naturtex-SZTE-Szedeák – Atomerőmű SE 86 – 54 (22-8, 26-17, 12-12, 26-17)
Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1300 néző. Vezette: Pálla Zoltán, Ádám József, Boros Tamás (Faidt Mihály).
Szedeák: Boltic 6, CIRIC 13/6, FORTUNE 22/9, JUHOS 15/3, SULOVIC 13. Csere: Kovács Á. 10, Wirth 1, Kerpel-Fronius -, Révész 4, Bonifert -, Kovács J. 2. Vezetőedző: Andjelko Mandic.
Paks: Hinds 18/3, Allen 7/3, Barnies 10, EILINGSFELD 7, Ogunyemi 1. Csere: Medve 7/3, Guinn 2, Ruják -, Garamvölgyi 2. Vezetőedző: Teo Cizmic.

Andjelko Mandic: “Gratulálok mindkét csapatnak, sima meccs lett ugyan, de nem hittem volna, hogy így alakul. A Paks egy veszélyes csapat, tudtuk, hogy kintről veszélyesek, ezt elég jól le tudtuk védeni, 54 pontot kaptunk, ma is működött a védekezésünk. Amikor Boltic begyűjtötte a negyedik hibáját, akadtak problémáink támadásban, de igazi csapatként nyerni tudtunk.”

Kovács Ádám: “Szeretném megköszönni a szurkolóknak, hogy ennyien kilátogattak, kellett a támogatásuk. A csapat sikere volt, mindenki beletette a magáét, szerencsére sima meccs lett, közönségszórakoztató is lett a végére.”

Teo Cizmic: “Nehéz bármi okosat is mondani, a Szeged jobb formában volt, és megérdemelten nyert. Ugyanazokat a hibákat követtük el, mint az elmúlt két bajnokin, amíg ezeket nem javítjuk, addig nem lesz esélyünk.”

Eilingsfeld János: “Gratulálok a Szegednek, nagyon jól kezdté a mérkőzést, beragadtunk az elején, utána futottunk az eredmény után. Csak fellángolásaink voltak, át kell értékelnünk a helyzetünket, mert ha így folytatjuk, az nem vezet jóra.”

Közvetítésünk automatikusan frissül, ne frissítse böngészőjét

40′

Révész büntetőzhet, mindkettőt bedobja, 82-52. Hindstól rövid a hármas, miközben zúg a szép volt fiúk a csarnokban. Révész összeszedi Kerpel-Fronius pattanóját, és beejti, 84-52. Garamvölgyi még egy kosárral, 84-54, de Kovács József válaszol - ez a vége, 32 pontos verést mér az ezúttal is remekül játszó Szedeák a Paksra, így megvan a szezonbeli negyedik sikere Andjelko Mandicéknak!

39′

Egy passza maradt a fiataloknak, Vágvölgyit le is blokkolja Garamvölgyi, majd bedobja a ziccert, 80-51. Bonifert üt oda Hindsnak, csak a második büntetője jó, 80-52.

38′

Fortune bedobja a büntetőt is, 80-45. Jön Kovács József is, öt magyar fiatal a pályán a Szedeákban. Medve, 80-47. Révész szed egy támadópattanót, de Bonifert eladja, ami után Medve mehet ziccerig, 80-49.

37′

Hinds most megoldja a ziccert, 75-45. FORTUNE! A mezőny legeredményesebbje, egy középtávoli tőle, 77-47. Juhos passza után megint Fortune, faulttal együtt: 79-45, időt kér a Paks.

36′

Allen közelről, 70-41. Fortune egy remek egyéni akció után, 72-41. Medve büntetői: mindkettő a helyén, 72-43. Fortune egy hármassal válaszol, 75-43, 32 pontos vezetés! Kerpel-Fronius Gáspár jön a Szedeákba.

35′

Vágvölgyitől nem jó a tripla, de Hinds megint nem tudja befejezni az akcióját. Egy tripla után a teljesen üresen maradt Juhosé a pattanó, aki könnyedén beejtheti - 70-39-nél kér időt Teo Cizmic, alig öt perccel a vége előtt.

34′

Juhos és Kovács Ádám játszik össze, ismét az utóbbi a befejező, 68-39, és még jöhet egy büntető is. Vágvölgyi jön a pályára Ciric helyett. Kimarad Kovács büntetője. Juhos tiszta helyzetben kintről, de lejön a hármasa, viszont maradhat a Szedeáknál.

33′

Sulovic passza után Kovács Ádám újabb pontjaival 66-39. Hinds megint ront a betörése után.

32′

Wirth passzolja be az alapvonalról, Juhos pedig fel is teszi - egyszerű játék ez a kosárlabda, 64-39. Hinds ellépi.

31′

Kovács Ádám középtávolija nem jó, Ogunyemi viszont meglepődött abban a helyzetben, amiben hirtelen találta magát - Kovács gyorsan szerez is belőle egy kettest ziccerben, 62-37. Eilingsfeld válaszol, 62-39.

30′

Kovács Ádámtól pontatlan a trojka, de Medvétől sem jó a kinti dobás. Ogunyemi sapkázza Ciricet, aki faultot reklamál, de nem kapja meg - még van egy támadása a Paksnak, de Ruják elrontja, egy másodperc maradt az órán. Ez a vége, maradt a 23 pontos előny az utolsó tíz perc előtt.

29′

Medvétől jó a hármas a sarokból, 60-37. Wirth floatere lejön, Ruják tempója viszont kiperdül.

28′

Sulovicot fogják meg, de nincs fault, neki pedig el kell vállalnia kintről, ez sajnos nem jó. JUHOS KÉTSZER IS BLOKKOLJA BARNIES-T! Ez igen! A nevét skandálja a csarnok!

27′

Kovács Ádám ejtésével 60-32, Guinn pattanója után Eilingsfeld sem tudja beejteni a túloldalon. Egy eladott labda után Kovács Ádám faultja jön Barnies ellen, bedobja mindkettőt, 60-34.

26′

Ciric büntetőzhet Medve hibája után, nem ront a vonalról, 58-32. Ciric beleüt Ruják passzába, majd Barnies triplája jön le.

25′

Fortune hármasa rövid, viszont hiába érinti Guinnt is a labda, ez a Paksé. Boltic begyűjti a negyedik hibáját, gyorsan le is kapja őt a Szedeák edzője. Hinds beszór egy trojkát, 56-32. Sulovic nem vállalja el kintről, de középtávolija nincs bent.

25′

Lejár a paksi támadóidő dobás nélkül - nem először a meccsen, szép szegedi védekezés. Időt kér Mandic mester 56-29-nél.

24′

Boltic osztja le a sarokba Fortune-nek, de most középtávolról tüzel, viszont nem jó, ahogy Ruják ejtése sem. Visszajön Guinn és Medve a Paksba.

23′

FORTUNE! Az amerikai második hármasa, 54-29. Hinds meglöki Fortune-t tripladobás közben, ez három büntető! Az első kettő bent, a harmadik viszont kimarad, 56-29.

22′

Sulovic próbálja meg kiosztani, de pontatlan, majd Allen kicsavart helyzetből is beejti, sőt, van síp is, ráadásul Bolticnak ez a harmadik hibája. Allen kihagyja a plusz egyet, 49-29. Boltictól megint jó a betörés, 51-29. Juhosnak most nem jön a tripla.

21′

Ciric büntetőivel indul a második félidő, az elsőt elrontja, a másodikat bedobja, 49-25. Allen passza után Eilingsfeld emeli be, 49-27.

20′

BOLTIC! Négy másodperc alatt végigrobogott a pályán, és faulttal együtt beejtette, hát ez elképesztő! Lejön a büntetője,de hát ez legyen a legkevesebb, ebből a helyzetből kosarat szerezni... 23 ponttal, 48-25-re vezet a Szedeák!

20′

Fortune mindkét büntetőjét kihagyja, majd Allen pattanóját Guinn szedi össze, de Kovács Ádám labdát szerez - majd egy alley-oop után ő fejezi be, 46-23. Még 13 másodperc a szünetig: Hinds tempója beesik, 46-25, még maradt négy másodperc, ismét időt kért Andjelko Mandic.

19′

Fortune bekígyózik a palánk alá, de nincs befejezés, majd Guinn dobja a gyűrű tövére kintről.

19′

Guinn könnyű kosara után időt kér Andjelko Mandic, még másfél perc a nagyszünetig, 21 ponttal, 44-23-ra vezet a Szedeák.

18′

Ma is jól működik a szegedi védekezés: Fortune hármasa után Juhos szed egy támadólepattanót, majd Fortune és Wirth közösen még egyet! Sulovic elképesztő mozdulattal, 44-19, majd Barnies szalad végig, 44-21.

17′

Fortune remek labdájával Sulovic bújik ki, még oda is üt neki Guinn, jöhet a plusz egy: ez is jó, 42-19.

16′

Barnies ebből aligha hozhatott volna ki többet, mint egy faultot, a bokájánál pattogtatta az alapvonalnál. Végül szerez egy kettest, de Juhos is, 39-19.

15′

Ciricnek dobnia kell kintről, mert lejár az ideje, ez nem is volt pontos tőle. Hinds nem tudja befejezni betörését, majd Wirthet löki meg a levegőben Barnies, ez is két büntető. Ciric kap pihenőt, jön vissza Sulovic. Wirth a másodikat dobja be, 37-15. Barnies középtávolról Allen szép csele és kiosztása után, 37-17.

14′

Wirth jön a Szedeákba. Óriásit melózott hátul a Naturtex, de végül Eilingsfeld valahogy be tudta préselni, ráadásul faultot is ítéltek. Jó Eilingsfeld büntetője is, 36-15.

13′

Guinn hármasa jön le, CIRICÉ viszont nem, 32-10, huszonkétpontos előny! Gyors szépítés a Pakstól, 32-12, Kovács Ádám tempóját Juhos teszi vissza, 34-12, majd blokkolja Hinds-ot, Fortune pedig roboghat ziccerig - nem is ront, 36-12, háromszor annyi szegedi pont, mint paksi - időt is kér megint Teo Cizmic!

12′

JUHOS! Egy szép középtávoli, 24-10! Jó védekezés Boltictól, visszakerül a labda a Szedeákhoz, majd az irányító ad egy szép asszisztott Juhosnak, 26-10. Nem jó Ruják triplája, nem úgy Juhosé! 29-10, időt kér a Paks!

11′

Fortune megint elengedi a hármast, de ott táncol a labda a gyűrű szélén - végül kifele perdül. Barnies egy tempóval töri meg a paksi kosárcsendet, 22-10.

10′

Fortune trojkája rövid. Sulovic helyett Kovács Ádám a pályán a Szedeákban. Labdát is szerez, Ciric pedig egy szép csellel elugrasztja emberét, és beejti a ziccert, 19-8. Nem jó Barnies trojkája, még eg támadásnyi ideje maradt a Szedeáknak: FORTUNE! Egy tripla a végére, és ez az első negyed vége: 22-8-ra vezet tíz perc után a Szedeák, kiváló játék eddig a szegediektől!

9′

Fortune első pontjai a sarokból, éppen a triplavonalon belülről, 15-8. Ruják hármasa a gyűrű tövén landol, Ciric húzza le a labdát.

8′

Fortune is vállal egy trojkát, de nincs bent, Juhos olvassa Ruják passzát, majd Cirictől nem jó a tripla, ahogy Fortune-tól sem a középtávoli.

7′

Ciric megy el a palánk alatt, és visszateszi egy kézzel, szép mozdulat, 15-8. Kimarad a paksi tripla, de megint Eilingsfeldé a pattanó, viszont Hinds nem dobja be a triplát, majd Eilingsfeld a gyűrűt sem találja el kintről.

6′

Hinds egy betörés után, 11-8, de Sulovic másolja az iméntit, 13-8. Sulovic! Ezek a center percei, óriási blokkot oszt ki Allennek. Ruják jön a vendégekhez, de lejár a Paks támadóideje dobás nélkül, remek védekezés!

5′

Boltic bejátszása nem jó, Hinds ebből szerez is egy könnyű kosarat, 7-6. Sulovic állhat a vonalra, mindkettő a helyén, 9-6. Guinn középtávolija hosszú, majd Sulovic gyalogol be mellette, 11-6.

4′

Sulovictól nem jó a horog, de Ogunyemi közelije is leszédül. Boltic Ogunyemi faultjával együtt ejti be, de nem adják meg - Medve és Guinn jön a Paksba. Juhos elvállalja kintről, egy picit rövid, majd Hinds lépi el.

3′

Boltic indul el, és nincs aki megállítsa, 7-3. Juhos faultja Ogunyemi ellen, jöhetnek a meccs első büntetői: csak az elsőt dobja be, majd Ciricé a pattanó, 7-4. Sulovic okosan készíti elő Juhosnak, de kiperdül a közelije.

2′

Allen engedi el távolról, de ez lejön a gyűrűről. Sulovic szépen teszi fel a körtéből, 5-0. Barnies és Hinds kintije sem jó, de Eilingsfeld ezt is leszedi, végül Allen már bedobja a hármast, 5-3.

1′

Juhos elhozza a feldobást, a Szedeák támadhat először. Gyors labdaváltás után Andrija Ciric nyit egy triplával, 3-0!

20.13′

Köszöntjük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból, igen szép számú nézősereg, valamint ország-világ szeme előtt játszhat ma a Szedeák, hiszen az M4 sportcsatorna is közvetíti a mai találkozót, ám sokan látogattak ki az újszegedi sportcsarnokba is pénteken este. Ami érdekesség, hogy a Paksnál ott van a frissen igazolt Guinn - kérdés persze, hogy mennyit tud hozzátenni a vendégek játékához. A Szedeáknál mindenki egészséges, a teljes keret Andjelko Mandic rendelkezésére áll.

Forrás: szegedma.hu

Naturtex

A Naturtex Kft. több mint 25 éve dolgozik azon, hogy a pihentető alvás elérésére a legmegfelelőbb termékeket biztosítsa vásárlói számára.

Tisztában vagyunk vele, hogy minden ember más, egyedi elvárásokat támaszt az alapanyagokkal vagy a színvilággal szemben, mi pedig igyekszünk minden felvetődő igényre, kívánságra, problémára megoldást kínálni. Szerencsére az utóbbi pár évben mindenki nagyobb hangsúlyt fektet arra, hogy kényelmét maximálisan szolgáló ágyneműket és egyéb lakástextileket használjon. A Naturtex Kft. széles kínálatában egészen biztos, hogy mindenki megtalálja majd a számára legmegfelelőbb termékeket, legyen szó akár ágyneműgarnitúrákról, hálószobai kiegészítőkről vagy éppen fürdőszobai textíliákról.

Termékskálánk ugyanis igen széles körű. A saját gyártású paplanok és párnák alkotják szortimentünk legnagyobb részét, ám ezen kívül többek között ágyneműhuzatokat, ágytakarókat, illetve frottír termékeket is kínálunk.