A legvégén dőlt el

Az utolsó pillanatig nyílt meccset játszottunk az Alba Fehérvárral, pontgazdag meccsen veszítettünk.

Ünnepi pillanatok előzték meg az első hazai mérkőzésünket, hiszen az Alba Fehérvár elleni találkozó előtt meghívtuk a szegedi kosárlabdázás ikonjait. A meccs előtt pedig lelepleztük Hódy László Szegedi Postásban viselt ötös számú mezét, amelyet ezennel visszavonultattunk, így a továbbiakban senki sem játszhat ötös számú mezben a Szedeák felnőtt csapatában.

A bemutatásnál nagy tapsot kapott korábbi centerünk, James Dickey, az amerikai légiós tagja volt a bajnoki bronzérmes csapatunknak, most pedig először lépett pályára ellenfélként Szegeden.

Bognár Kristóf szerezte a meccs első kosarát, majd 4–5-nél már az Albánál volt az előny. Erre öt ponttal feleltünk, majd jött a kispadról Vojvoda Dávid, aki sebtében eljutott tíz pontig. Nem a szépségről szólt az első negyed, mindkét csapat hamar eljutott az öt csapathibáig, ezt követően viszont felpörgött a ritmus, az Alba sok gyors indítást végig tudott vinni, és a negyed végén 25–27-nél újra a vendégeknél volt az előny. Végül Locke kosarával egyenlítettünk, így tíz perc után 58 pont, egyenlő megoszlásban, 29–29.

A második negyedet is magas ritmusban kezdte az Alba, az eladott labdáinkból gyorsan indultak, Barnett mellett pedig Vojvoda négyből négy triplát beszórt, így közel tízpontos előnyre tettek szertek a fehérváriak. Innen ugyan visszajöttünk, de három és fél perccel a nagyszünet előtt Barnett triplájával (tizenegy kísérletből hét sikeres hármassal állt ekkor az Alba) 51–40-es hátrányban voltunk, amikor időt kért Nikola Lazics. Woolridge három ziccere következett, irányítónk pontjai után 46–51-nél már az Alba kért időt. Zsíros hármasa után négy pont volt közte, de Chambers visszadobta a távolit, majd Barnett büntetőzött jól, 49–58-ról jöhetett a félidő utolsó perce. Balogh trojkája után Woolridge vitte végig kétszer, amivel három pontra jöttünk fel, viszont a félidő utolsó kosara Philmoré volt, 55–60 húsz perc után.

Fehérvári kosaakkal kezdődött a második félidő, viszont a szerzett labdák után ekkor a Szedeák tudott gyors pontokat szerezni: Vojvoda kihagyott triplája után Bognár dobhatott ziccert, amivel 65–64-re már a Szedeák vezetett. Erre viszont egy 8–0-ával felelt az Alba, a negyed felénél, 65–72-nél időt kért Nikola Lazics. Tíz pontra is meglépett az Alba, viszont Zsíros szedett egy fontos támadólepattanót, amit Locke tett vissza, a büntető viszont kimaradt, 75–79, négy pontra csökkent a hátrányunk. Csakhogy Barnetté volt az utolsó szó, kosarával hatpontos hátrányban voltunk a zárónegyed előtt, 75–81.
Négy pontra többször is, ennél közelebb azonban nem tudtunk jönni: sőt, hat perc volt az órán, amikor 8 ponttal ment az Alba, 83–91-nél kértünk időt. Három perccel a vége előtt viszont egylabdára jöttünk fel Bognár tempója után, 94–97, de erre Vojvoda válaszolt, 94–99–ről jöhetett az utolsó két perc. Harminchét másodperccel a vége előtt Bognárt találta meg üresen a palánk alatt Locke, a ziccerrel pedig egyetlen pontra zárkóztunk, 98–99, időt kért az Alba!  Chambers viszont bedobott egy triplát, így egy támadásnyi időnk maradt 98–102-nél. Locketól kimaradt a tripla, így nem tudtunk visszajönni már – az egész meccsen nagyot küzdöttünk, de végül az Alba négy ponttal nyert.

Folytatás jövő szombaton a Honvéd otthonában.

SZTE-Szedeák–Alba Fehérvár 98–102 (29–29, 26–31, 20–21, 23–21)
Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, 2. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1500 néző. Vezette: Győrffy, Fodor, Balog.
SZTE-Szedeák: Woolridge 22, Locke 26/9, Balogh Sz. 9/3, Bognár 21/3, Lake 10. Csere: Zsíros 8/6, Mucza 2, Cohill. Vezetőedző: Nikola Lazics.
Alba Fehérvár: Chambers 21/9, Kass 2, Philmore 16/3, Barnett 25/3, Dickey 11. Csere: Vojvoda 25/15, Takács M. 2, Martin, Balogh M. Vezetőedző: Alejandro Zubillaga.

Nikola Lazics: – Gratulálok az Albának! Szinte az egész meccsen vezetett és megérdemelten nyert. Mi nem a saját ritmusunkban játszottunk, az Alba diktálta a ritmust. Nem jól védekeztünk, hatvan pontot kaptunk az első félidőben, nem működött a védekezésünk szinte az egész meccsen. Sokat hibáztunk mindkét oldalon, talán a végén volt egy-két meccslabdánk, de őszintén, messze voltunk az ellenfelünktől. Tudtuk, hogy az Alba egy rutinos csapat, amely bünteti minden hibánkat. Ettől függetlenül gratulálok a fiúknak, mert mindent kiadtak magukból ma, de nem volt egy egész hetünk erre a meccsre készülni. A Honvéd ellen meg kell próbálnunk javítani.

Ryan Woolridge: – Az Alba egy kiváló ellenfél, amely végig magas ritmusban játszott ma. Sajnos erre nem nagyon volt válaszunk a mai napon, így gratulálunk nekik a győzelemhez!

Allejandro Zubillaga: – Gratulálok a Szegednek! Olyan kosárlabdát játszanak, amely hozzám közel áll. Őrült meccs volt, hiszen nagyjából kilencven labdabirtoklása volt mindkét csapatnak. Nagyjából hasonló, nehéz meccsre számítottunk, de persze szerettük volna a saját ritmusunkat játszani. Védekezésben és a támadólepattanókban mindenképpen fejlődnünk kell, mert ha sok esélyt adunk az ellenfelünknek, akkor több kosarat szerezhet. A Szeged egy nagyon veszélyes csapat, ez egy jó teszt volt számunkra. Ebben a bajnokságban minden idegenbeli győzelem nagyon sokat számít. Holnap pihenünk, majd készülünk az Oroszlány elleni meccsre.

Syani Chambers: – Egy nagyon kemény mérkőzés volt, ahol küzdésből jól vizsgáztunk. A Szeged egy kemény ellenfél, két nagyon gyors hátvéddel. A végén higgadtak maradtunk, és csapatként nyújtottunk kiemelkedőt. Támadásban és lepattanózásban még javulnunk kell, de a szezon eleje van, így erre még van időnk, és remélhetőleg minél hamarabb sikerül ezekben javulnunk.