A negyedik negyedben úszott el a paksi meccs

A záró negyed elején eldöntötte a Paks, nem sikerült a győzelem idegenben.

A Nyíregyháza elleni győzelmet követően a bajnoki negyeddöntőről éppen csak lemaradó Paks otthonában folytattuk az alsóházi rájátszást.

Nicholsoné volt az első kosár, de erre öt ponttal válaszolt a Paks. Az egy labdánál nagyobb különbségről többször visszajöttünk, a szoros meccsállásról végül Edwin középtávolija után mozdultunk el, amivel öt pontra lépett meg a Paks tíz perc után, 21–16.

Person két hármast is bedobott a második negyed elején, majd Balogh Szilárd is pontos volt kintről, a három távolink közé pedig csak egy paksi kosár érkezett, így 23–24-nél már újra nálunk volt az előny. Igaz, csak pillanatokig, mert Eilingsfeld minkét büntetőjét bedobta, 25–24. Folytatódott a hullámzó játék, a Paks ismét öttel vezetett, de két gyors akció után ismét egy pontra zárkóztunk – Bognár szép passzából Balogh ejtette be közelről, három perc volt a félidőig, amikor 31–30 volt az állás, ekkor jött a hazaiak időkérése. Roberson megkapta a harmadik hibáját, de Atkinson kihagyta mindkét dobását a vonalról, Balogh viszont egyet bedobott, így egyenlített, 31–31. Sőt, Bognár pöcijével már a vezetés is megvolt, de erre Frank egy távolival válaszolt, majd övé volt a félidő utolsó szava is, így a Paks egyetlen ponttal, 36–35-re vezetett húsz perc után.

Nem a védekezésről szóltak az első percek a nagyszünet után, három perc alatt 18 pont is született, ebből pedig mi jöttünk ki jobban, és Nicholson kosarával öt ponttal vezettünk, 42–47. Gyorsan odalett az előnyünk, Bukchingham kiegyenlített egy triplával, de Roberson egy tempóval válaszolt, 47–49. Egálon táncolt a meccs, viszont a negyed utolsó percében Buckhingham öt pontot szerzett, így a Paks éppen ennyivel, 60–55-re vezetett az utolsó felvonás előtt.

Négy ASE-ponttal kezdődött a negyedik negyed, így a meccs legnagyobb különbsége alakult ki ekkor, 64–55-nél időt is kértünk. Nem tudtuk megállítani a Paksot, akik több mint tízpontosra tornázták előnyüket, védekezésben nem sikerült megállítani ellenfelünket – így a végjáték nem lett szoros, a Paks végül 87–70-re nyert.

Az alsóházban a Nyíregyháza és a Honvéd is kikapott, így a helyzet változatlan: a budapestiek előtt egy, míg a nyírségiekkel szemben három győzelem az előnyünk a tabellán. Legközelebb szombaton a Kaposvár otthonában lépünk pályára.

Paks–Naturtex-SZTE-Szedeák 87–70 (21–16, 15–19, 24–20, 27–15)
Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, alsóházi rájátszás, 3. forduló. Paks, 800 néző. Vezette: Praksch, Farkas G., Kapusi.
Paks: Edwin 7/3, Pajor, BUCKHINGHAM 31/6, EILINGSFELD 13, ATKINSON 14. Csere: Grubor 8/6, Frank 11/3, Gulyás 3/3. Vezetőedző: Csirke Ferenc.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Washington 10/3, Polányi, Nicholson 13, BOGNÁR 10, Roberson 17. Csere: Balogh 6/3, Person 11/3, Filipovics, Kerpel-Fronius, Carter 3/3. Vezetőedző: Nikola Lazics.

Nikola Lazics: – Három negyeden át meccsben voltunk, de amit az utolsó negyedben csináltunk, az nem volt kosárlabda. Az első félidőben jól járt a labda, de az utolsó negyedben történteket nehéz megmagyarázni.

(Fotó: kosarsport.hu)