A végsőkig harcban voltunk Körmenden

Az utolsó negyedben is előnyben voltunk a vasi élcsapat otthonában, de végül nagy csatában alulmaradtunk.

Az odahaza kiváló mérleggel bíró Körmend ellen léptünk pályára idegenben – azok után, hogy az előző két idegenbeli mérkőzésünket, a Paks és a Jászberény ellenében sikerült megnyernünk.

Most is sikerült jól kezdenünk, mert bár a meccs első kosarai a Körmendé voltak, de 6-5 után egy 9-0-s periódussal megléptünk, és végül hét ponttal nyertük az első negyedet. A második negyedben aztán korrigált a Körmend, de főképp a remekül játszó Nenad Sulovicsnak köszönhetően, aki a szünetre már négy gólpasszt kiosztott és öt faultot is kiharcolt, tartottuk magunkat, és csak három pont volt a különbség a két csapat között.

A fordulás után jöttek a triplák mindkét oldalon: Josh Fortune gyorsan bevágott kettőt, és Andrija Csirics is csatlakozott hozzá, így ismét átvettük a vezetést, a Körmend is pontosan célzott távolról – így újra a hazaiak voltak előnyben a harmadik tíz perc közepénél. (42-38) Innen azonban megint sikerült robbantanunk, és nyolc ponttal végül megnyertük a negyedet – amivel ötpontos előnnyel várhattuk az utolsó felvonást. A hajráig folyamatosan tartottuk a négy-hatpontos előnyünket, ám 62-66 után egy 9-0-s futással, közte Ferencz Csaba triplájával sikerült fordítani a vasiaknak. A kosárcsendünket Marko Boltics törte meg büntetőből, de alig több mint egy perccel a vége előtt négy ponttal vezetett a Körmend. (71-67) Andrija Csirics trojkáját visszadobta Wright, aki a büntetőit sem rontotta el, így ötre növelte a hazai fórt – ezzel el is döntötte a meccset.

A legvégig partiban voltunk a bajnokság egyik élcsapatának otthonában, azonban végül szoros vereséggel jöhettünk le a pályáról, de alaposan megizzasztottuk a Körmendet, és ismét nagyot küzdöttünk. Legközelebb már hazai pályán lépünk pályára, szerdán a Kaposvár érkezik az újszegedi sportcsarnokba.

Josh Fortune 20 pontja mellett 4-4 szerzett labdával és lepattanóval, valamint öt kiharcolt faulttal zárt. Andrija Csirics szintén húsz pontig jutott, volt még hat lepattanója, míg Nenad Sulovics 16 pontját három lepattanóval és szerzett labdával, valamint hat gólpasszal és kilenc kiharcolt faulttal egészítette ki. Marko Boltics végigjátszotta a meccset, három pontjához hat gólpasszt és hét lepattanót tett mellé, míg Kovács Ádám 5 pontig jutott. A cseréink közül Wirth Ádám és Vágvölgyi Ákos is beszórt egy-egy tripltá, míg Révész Ádám egy kosárral jelentkezett.

Egis Körmend – Naturtex-SZTE-Szedeák 77-72 (10-17, 22-12, 15-23, 30-20)
Körmend: WRIGHT 24/9, Davis 12/3, Ferencz 9/9, Németh -, Horti 4. Csere: Fanning 5, Bán -, CSORVÁSI 11, Hollins 8, Halász Á. 4. Edző: Gasper Potocnik.
Szedeák: Boltics 3, Csirics 20/12, FORTUNE 20/6, Kovács Á. 5/3, SULOVICS 16. Csere: Vágvölgyi 3/3, Wirth 3/3, Révész 2. Edző: Andjelko Mandics.