Bognár Kristóf hármasa döntött a Temesvár ellen

A végsőkig izgalmasra sikeredett szezonbeli első hazai edzőmérkőzésünk, amelyet a Temesvár ellen játszottunk.

Szatmári Zsombor sérülés, míg Kovács Ádám betegség miatt nem léphetett pályára.

Jobban kezdett a Temesvár, amely a második negyed elején már több mint 10 ponttal is vezetett: 23–34-nél kértünk időt. Innen sikerült visszakapaszkodnunk, Balogh és Kerpel-Fronius is bedobott egy-egy hármast, 32–34-nél a temesváriak is kikérték az idejüket. A jól triplázó Temesvár (50%-al dobtak kintről) ellenében azonban hétpontos hátrányban voltunk a szünetben.

A harmadik negyedben kapaszkodtunk ugyan, de amikor igazán közel kerülhettünk volna, akkor rendre jött egy vendég kosár. Balogh Szilárd gyors pontjaival azonban kettő pontra sikerült felzárkóznunk a harmadik negyed végére. Az utolsó játékrész első fele is hasonlóan zajlott, nagyot küzdöttünk, majd Filipovics közelijével hosszú idő után egyenlítettünk, 79–79. Nem sokkal később Bognár kettesével a meccs első percei után először vezettünk, az utolsó percre azonban döntetlennel érkeztünk meg.

83–83-nál már csak fél perc volt vissza, amikor támadhattunk: Bognár pedig a sarokból pörkölt be egy hármast, talpra ugrasztva ezzel a közönséget. Hat másodperc maradt az órán, 86–83. A vendégek nem tudták kosárral zárni a támadást, így szezonbeli negyedik edzőmeccsünket is megnyertük.

Naturtex-SZTE-Szedeák–Temesvár 86–83 (18–24, 25–26, 22–17, 21–16)
Férfi kosárlabda felkészülési mérkőzés, Szeged, újszegedi sportcsarnok. Vezette: Varga, Vadász, Utasi.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Balogh 11/3, Person 14/3, Starovlah 17/6, Bognár 12/6, Roberson 16. Csere: Kerpel-Fronius 6/3, Polányi, Filipovics 8, Mayer 2. Vezetőedző: Simándi Árpád.
Temesvár: Gajics 19/15, Nasturescu 11/9, Djokovocs 11/9, Lazar 9, Kesar 7. Csere: McCellan 18/3, Mirkovics 6/3, Maticiuc, Petrescu 2. Vezetőedző: Dragan Petricsevics.