Bravúros debreceni győzelem!

Ryan Woolridge nélkül is nyerni tudtunk a DEAC otthonában, ezzel megvan a kupaszereplés!

Ryan Woolridge lázas betegség miatt hiányzott keretünkből, így irányítónk nélkül kellett megvívnunk a debreceni mérkőzést.

Williamson szerezte a meccs első kosarát, majd Bognár remek labdáját Lake húzta be, megszerezve ezzel az első pontjainkat. Bő egy perccel később először vezettünk a meccsen Locke tempója után 4–6-nál. Drenovac pontjaival fordított a DEAC, majd szűk két perccel a negyed vége előtt Williamson középtávolija után 15–10-re vezetett a DEAC, ami után időt kértünk. Lake büntetőjével, majd Cohill saroktriplájával zárkóztunk, de Mócsán is beszórt egyet kintről, 18–14.

Drenovac büntetője, majd Buljevic visszatett labdája nyitotta a második negyedet, de Locke válaszolt egy hármassal, mielőtt komolyabb lett volna a hátrányunk. Sőt, Zsíros is szerzett egy hármast, így másfél perc után időt kért a DEAC 21–20-nál. Locke tempójával újra nálunk volt az előny, de csak rövid ideig, Edwin majd Williamson kosarai után a DEAC vezetett 25–22-re. Locke egy saroktriplával egyenlített, majd Zsíros dobta vissza Neuwirth tripláját, 30–29 a negyed felénél. Egy perccel később Zsíros újabb trojkája után vezettünk, majd Balogh ziccerezhetett egy gyors támadás után, 34–30-as vezetésünknél kért időt a DEAC, miután egy 8–0-ás futást produkáltunk 30–26-után. Bognár felezett a vonalról, majd Mócsán triplázott, így az utolsó percre 33–35-el fordulhattunk. Drenovc hármasa kimaradt a félidő utolsó megmozdulásaként, így vezettünk a nagyszünetben.

Hét pontunkkal kezdődött a második félidő, Locke triplája után pedig már közelítettük a tízpontos előnyt, 33–42. Mócsán jegyezte az első debreceni kosarat a szünet után egy triplával, de Mucza betörése után maradt a nyolcpontos előnyünk. Buljevic rontott négy büntetőt, Locke viszont bedobott egy triplát, a negyed felénél 47–38-ra vezettünk ezzel. Buljevic közelije után viszont egy újabb tripla következett, Mayer távolijával először vezettünk 10 ponttal, 40-50. Mucza betörése után 12-vel vezettünk, amikor időt kért a DEAC négy perccel a harmadik negyed vége előtt. Locke triplái után már 16 pont volt az előnyünk 42–58-nál. Drenovac pontjaival próbált közelíteni a Debrecen, de a negyed utolsó percében Zsíros szerzett egy hármast, amivel visszaállt a 16 pontos előnyünk, 49–65. Harminc perc után kereken 50%-al tripláztunk, 24 kísérletből 12 is a gyűrűben landolt – Williamson egy büntetője után 15 pontos előnnyel várhattuk a záró játékrészt.

Locke kosara után az addigi legnagyobb, 17 pontos előnyünk volt, 50–67. Erre viszont egy 15–0-ás rohanás érkezett a DEAC-tól, és öt perccel a vége előtt Lake kapta meg az ötödik hibáját. Két pontra jött fel a DEAC, a hosszú gólcsendünket Bognár törte meg, de Hőgyétől jött egy hármas, 68–69 két és fél perccel a vége előtt. Williamson büntetője után döntetlenről, 71–71-ről jöhetett az utolsó két perc, ekkor időt kértünk.

Locke hetedik hármasával visszavettük a vezetést, így 71–74-nél időt kért a DEAC, bő másfél perc volt az órán. Bognár is megkapta az ötödik hibáját, majd Williamson kosara után Balogh büntetőzött hibátlanul, 73–76. Williamson egyre hozta fel a Debrecent, majd Locke ugyan kihagyott két büntetőt, de egy remek védekezés következett – Balogh pedig a helyére küldte mindkét büntetőjét, 75–78, amikor 9 másodperc maradt, jött a DEAC időkérése. A bedobott labdát Mayer Ákos szerezte meg, majd Locke büntetőzött jól – Ryan Woolridge nélkül, két légióssal nyertünk a DEAC vendégeként, ezzel pedig az is eldőlt, hogy ott vagyunk a magyar kupa negyeddöntőjében!

2023-ban még egy meccs vár ránk, december 30-án a Zalaegerszeget fogadjuk.

Nikola Lazics:Gratulálok a srácoknak! Igazi csapatjáték volt mindkét oldalon, talán hullámzónak látszott a találkozó, de nagyon szűk rotációval játszottunk, viszont így is megmutattuk, hogy egy igazi csapat vagyunk. Ez a negyedik idegenbeli győzelmünk, tehát jobban teljesítünk a szezonban vendégként, mint otthon. Nekem, mint edző, ez eddig a legnagyobb győzelem számomra. Gratulálok a DEAC-nak is. Boldog karácsonyt kívánok!

DEAC–SZTE-Szedeák 75–80 (18–14, 15–21, 17–30, 25–15)
Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, 13. forduló. Debrecen, Oláh Gábor utcai sportcsarnok, 700 néző. Vezette: Benczúr, Makrai, Németh P.
DEAC: Edwin 2, Mócsán 12/9, DRENOVAC 23/3, WILLIAMSON 18, Czermann 2. Csere: Tadics 6/3, Buljevics 6, Hőgye 3/3, Neuwirth 3/3, Garamvölgyi. Vezetőedző: Andjelko Mandics.
SZTE-Szedeák: BALOGH 10, LOCKE 31/21, Mucza 8, BOGNÁR 5, Lake 8. Csere: Mayer 3/3, Cohill 3/3, ZSÍROS 12/12. Vezetőedző: Nikola Lazics.
Kipontozódott: Edwin (40.), ill. Lake (35.), Bognár (39.).

(Fotó: Kamenik Balázs)