Döntőt játszunk a kupában!

Az utolsó öt percben óriásit játszottunk, kilencpontos hátrányból fordítva legyőztük az Albát is!

A csütörtöki győztes negyeddöntőt követően pénteken már a döntőbe jutásért játszhattunk az Alba Fehérvárral: múlt szombaton 90–81-re kaptunk ki a fehérvári bajnokin.

Az Alba 5–0-ával kezdett, első kosarunkat Bognár Kristóf büntetőből szerezte. Szabó Zsolt ziccerével, majd Vojvoda büntetőivel hét pontra, 12–5-re vezetett az Alba a negyed felénél. Egy technikai hiba után Persons azonban már egyenlített 14–14-nél, Bognár büntetőjével pedig először vezettünk  meccsen 15–14-nél, majd Alston tett vissza egy támadólepattanót, időt is kért az Alba. 12 pontot szereztünk zsinórban, ezt Lukács törte meg a sarokból, de szerencsére Cook gyorsan válaszolt egy közelivel, átléptük a húsz pontot is.

Triplával kezdte a második negyedet az Alba, Smith hármasával visszavette a vezetést a fehérvári csapat, 21–23. Egy kicsit lassabb tempójú meccs volt, Keller jegyezte az első triplánkat, amivel újra vezethettünk, de Stark visszadobta, 28–28-nál, a negyed felénél kértünk időt. Persons, Bognár és Cook is pihent, miközben hullámzott a meccs, mindkét oldalon akadtak hibák, a félidő utolsó másfél percére pedig döntetlennel, 34–34-gyel érkeztek meg a csapatok.
A harmadik negyedben megakadtunk támadásban, több büntetőt is kihagytunk, ám mielőtt igazán távol tudott volna menni az Alba, jött Alston és Persons, utóbbi hármasával pedig újra csak egy pont volt a hátrányunk, 47–48. Persons viszont nem tudott további trojkákat szerezni a negyed végén, öt ponttal, 54–49-re vezetett az Alba az utolsó tíz perc előtt.

A negyedik negyed elején sem találtuk a ritmust támadásban, Shaheed Davis büntetőivel már kilenc ponttal vezetett az Alba, 51–60, majd Lukács ziccerével már a tízet is átlépte a különbség a meccsen először: időt is kértünk azonnal, 6 és fél perc volt még az órán. Cook megszerezte a harmadik triplánkat, hat pontra jöttünk fel, 58–64, szűk öt perc volt, amikor időt kért az Alba. Davis, majd Cook is bedobta kintről, egyenlítettünk, 64–64. Bognár kosaraival már öt ponttal vezettünk, amikor időt kért az Alba, 69–64-nél. Ezt Justin Alston nagyszerű zsákolása, majd Persons kosara követte, és már nálunk volt az előny kilenc ponttal, 73–64. Az Albától már csak egy triplára futotta az utolsó percben, de ekkor már mindegy volt, óriási fordítást bemutatva bejutottunk a magyar kupa döntőjébe – szombaton pedig történelmünk első fináléjára készülhetünk.

Naturtex-SZTE-Szedeák–Alba Fehérvár 77–67 (21–20, 15–17, 13–17, 28–13)
Zsíros Tibor férfi kosárlabda Magyar kupa, elődöntő. Debrecen, Főnix csarnok, 300 néző. Vezette:Kapitány, Ádám, Makrai.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Persons 16/3, Szatmári, COOK 15/6, BOGNÁR 11/3, ALSTON 21. Cserék: Balogh 2, Davis 7/3, Keller 5/3, Kerpel-Fronius, Filipovics, Mayer. Vezetőedző: Simándi Árpád.
Alba Fehérvár: Pongó 3/3, Vojvoda 15/9, Lukács 10/3, SZABÓ 11/3, Davis 8. Cserék: Stark 5/3, Takács, Smith 10/6, Omenaka 5.Vezetőedző: Matthias Zollner.

Simándi Árpád: – Úgy gondoltam, hogy az a csapat tudja megnyerni a meccset, amelyiknek több energiája marad a végére: azt viszont nem tudom, mi honnan vettünk a végén energiát. Az utolsó öt percben elképesztőt játszottunk, az egész csapatnak jár a dicséret, újabb történelmet írunk!

Keandre Cook: – Két nagyszerű csapatot győztünk le, egyik meccsen sem mi voltunk az esélyesek. Tudtuk, ha összetartunk és hallgatunk az edzői utasításokra, akkor bármi megtörténhet, most pedig nagyon boldogok vagyunk, hogy ez sikerült.

(Fotó: MKOSZ, Girgász Péter)