Drámai győzelem a DEAC ellen!

Hosszabbítás után ismét legyőztük a DEAC-ot!

Fontos meccs várt csapatunkra, hiszen a két csapatot csak két győzelem választotta el a tabellán a szerda esti meccs előtt.

A DEAC kezdett jobban, amely 8–0-ra ellépett, majd Tayler Persons szerezte első kosarunkat. Ezt követően sikerült felzárkóznunk, nem engedtük messzire a DEAC-ot, bár az első negyed vége így is jobban sikerült a hajdúságiaknak.

A második negyed közepén azonban sikerült utolérni ellenfelünket (27–27), majd Persons kosarával a vezetés is megvolt. Szoros, látványos megoldásokkal tarkított, igazán izgalmas meccs volt, és a nagyszünetben csupán egyetlen ponttal, de vezetni tudtunk.

Polyák kosarai után azonban máris a DEAC-nál volt az előny, viszont a harmadik negyedben támadásról-támadásra változott, éppen melyik csapat vezet. Egy pontnál távolabb nem igen tudott egyik csapat sem meglépni, az utolsó tíz percet végül a DEAC kezdhette előnyből, miután Thames bedobta mindkét büntetőjét, 63–65.

Jött azonban Cook, majd Davis: és máris nálunk volt az előny. Úgy tűnt, le is zárhatjuk a meccset, hiszen ezen a találkozón a hétpontos előny komolynak tűnt, csakhogy pillanatok alatt leadtuk ezt 82–75 után. A DEAC-nál volt az előny, amikor még akadt egy támadásnyi időnk. Az időkérést követően Persons dobhatott egy triplát, az irányítónk pedig a helyére küldte a távolit, 91–91, ezzel hosszabbításra mentette a meccset!

Tombolt a csarnok, jöhetett a ráadás. Itt is hasonlóan folytatódott a meccs, ám 95–98 után a négy fault után visszatérő Bognár egy borzasztóan fontos triplát dobott be, majd Davis is eredményes volt – és máris nálunk volt az előny. Drenovac ugyan még dobhatott egyet, de ez lejött – óriási csatában, hatalmas győzelmet arattunk a DEAC ellen, ezzel az alapszakaszból hátralévő három meccs még esélyt kínál számunkra a felsőházas szereplésre is.

A bajnokság most a válogatott Európa-bajnoki selejtezői miatt szünetel, legközelebb március 12-én a Nyíregyháza vendégeként lépünk pályára.

Naturtex-SZTE-Szedeák–DEAC 100–98 (16–22, 24–17, 23–26, 28–26, 9–7) – hosszabbítás után
Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, 23. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Cziffra, Farkas G., Goda.
Naturtex-SZTE-Szedeák: PERSONS 28/3, Polányi 3/3, Cook 14/6, BOGNÁR 15/6, Alston 13/3. Csere: DAVIS 18/6, Filipovics, Szatmári 5/3, Kerpel-Fronius B. 4.Vezetőedző: Simándi Árpád.
DEAC: THAMES 17/3, Polyák 12/6, Valerio-Bodon, Dzeletovics 14/6, TÓTH Á. 10. Csere: Hagins 13/3, DRENOVAC 24/6, Kovács, Aska 8, Kerpel-Fronius G., Neuwirth. Vezetőedző: Berényi Sándor.

Simándi Árpád: – Nagyon fontos mérkőzés volt ez számunkra a középszakasz szempontjából. Tudtuk, hogy a DEAC egy jó csapat. Közönségszórakoztató meccs volt, bár pár szívinfarktust szerintem kihordtam lábon… Amikor a DEAC-nak állt a zászló, akkor rendre megmutattuk, hogy tudunk harcolni, kétszer is visszajöttünk a meccsbe. A végén a szerencsésebb csapat nyert, mert mindkét csapat megnyerhette volna ezt a meccset, de megdolgoztunk a szerencsénkért. Ismételten meg kell köszönnöm a szegedi szurkolók buzdítását, mert nagyon jó hangulatot teremtettek, le a kalappal előttük! További sok sikert kívánok a Debrecennek, mi pedig próbálunk minél több győzelmet összeszedni az alapszakasz végéig!

Kerpel-Fronius Balázs: – Egylabdás mérkőzés volt, mindkét csapatnak volt olyan periódusa, amely alapján megérdemelte volna, hogy megnyerje a meccset, és olyan is, ami alapján megérdemelte volna, hogy kikapjon. A szerencse döntött a mi javunkra, nem mindig tartottuk kézben a dolgokat. Hosszabbításban nyerni az mindig egy nagy löketet ad egy csapatnak, ráadásul egy jó csapatot vertünk meg. Amiket megbeszéltünk, hogy különösen figyeljünk a lepattanókra, az sikerült, akadtak jó periódusaink, amik bebizonyítják, hogy tudunk még ennél is jobban játszani.

Berényi Sándor: – A mai meccs a nézőknek biztos szórakoztató volt. A rendes játékidő utolsó labdabirtoklása volt a kulcs, ott be kellett volna ütnünk a faultot, meg is beszéltük, de nagy hibát követtünk el, ami a mérkőzésbe került. A következő három meccsre kell fókuszálnunk. Gratulálok a Szegednek, nagyon jól játszottak, nehéz dobásokat dobtak be, főleg a második félidőben sok második esélyt adtunk nekik. Tudtuk, hogy futni fog a Szeged egy nagyobbat, és a két hátvédjük vezérletével tudtak olyan periódusokat produkálni, amikor nem tudtuk megállítani őket. Nehéz helyzetben vagyunk, de remélem, egyszer visszakapjuk mindezt az élettől.

Tóth Ádám: – Gratulálok a Szegednek! Nüanszokon múlt a győzelem, sajnos a végén pár buta dolgot csináltunk. Ameddig csapatként játszottunk, addig nem volt gond, de a végén szerintem újra felmerült az egyénieskedés, ebben láttam a vereség okát. Nehéz helyzetbe hoztuk magunkat, de van még három meccs, amit meg kell nyernünk. Gratulálok a Szegednek és Csigának külön is!

(Fotó: Frank Yvette, Délmagyarország)