Elfáradtunk: győzött az Oroszlány

Hét nap alatt a harmadik idegenbeli meccsünket játszottuk, ezúttal sem tudtunk nyerni Oroszlányban.

A szombathelyi, valamint a hétközi, körmendi kupameccset követően az Oroszlány vendégeként folytattuk a bajnokságot – hét nap alatt a harmadik idegenbeli meccsünkön léptünk pályára.

Hét oroszlányi ponttal indult a meccs, majd három perc elteltével Bognár horogdobásával szereztük meg első pontjainkat, 7–2. Polutak közelije után egy eladott labda után is eredményes volt az Oroszlány, így 11–2-nél időt kellett kérnünk, mikor négy perc sem telt el a meccsből.

Balogh tört be a palánk alá, és szerzett egy kettest, majd Bognár tempókosarával zárkóztunk – de Riddley triplával válaszolt, majd Thomas közelijével kétszámjegyűvé vált a különbség, 16–6. Bailey jött a padról, és ő jegyezte az első triplánkat, de Thomas támadólepattanó után szerzett kosara után maradt a tízpontos különbség (22–12), és bár Woolridge is hozzászólt, de Thomas egy dudaszós kosárral zárta a játékrészt, 24–14.

Hat oroszlányi pont nyitotta a második negyedet, így 30–14-nél ismét időt kértünk. Ezt követően Bailey újabb öt pontjával léptünk közelebb (30–19), majd légiósunk újabb hármasát követően Cohill büntetőzött jól, így tízre jöttünk vissza, 34–24. Öt perccel a nagyszünet előtt Woolridge büntetőivel nyolcra, majd betörése után hatra csökkentettük a hátrányunkat (36–30). Tovább viszont nem sikerült faragni a különbséget, Thomas kettesével ismét tíz fölött volt a hátrányunk, Locke tempója után pedig jött egy oroszlányi tripla, 45–33-ról jöhetett a félidő utolsó perce. Balogh középtávolija után John Jr. zsákolása volt a félidő utolsó megmozdulása, így 12 pontos hátrányban voltunk a nagyszünetben, 47–35.

Ryan négy, valamint Bailey két pontjával kezdtünk a második félidőben, e közé csak Riddley kettese érkezett. Irányítónk még egyszer végigvitte, 49–43-ra jöttünk fel. Két sikeres oroszlányi akció következett, hatról ismét nem tudtunk közelebb jönni, 53–43 után pedig Riddley visszaállította a negyed eleji 12 pontos különbséget.

Bailey viszont egy kettest és egy hármast is szerzett, ezzel átlépte a húsz pontot, majd Thomas és Locke is elsüllyesztett egy-egy triplát, 60–53. Két és fél perccel a negyed vége előtt Bognár közelije uán ismét hatra jöttünk fel (63–57), de ezúttal sikerült négyre jönni, miután Woolridge tett vissza egy támadólepattanót, 63–59-nél kért időt az Oroszlány. Gholston közelije után Locké volt az utolsó kosár a negyedben, így ötpontos hátrányból várhattuk az utolsó tíz percet, 66–61.

Polutak kettesére Bognár triplával válaszolt, de 68–64 után Polutak szólt hozzá ismét. Nem sokkal később Woolridge közelijével egyetlen labdára jöttünk fel 70–68-nál, de Thomas válaszolt rá, 72–68. Polutak két támadólepattanót is szedhetett, egyenlítés helyett 74–68. Négy és fél perccel a vége előtt azonban Zsíros triplájával 76–74-re jöttünk fel, viszont egy eladott labda után Riddley büntetőzött jól, 78–74-nél kértünk időt.

Szűk két perccel a vége előtt azonban újra tíz volt a különbség Gholston kosara után, 85–75-nél kértünk ismét időt. Innen már nem volt visszaút, végül 88–79-es vereséget szenvedtünk.

Ezzel véget ért az egyhetes erőltetett menetünk, jövő szombaton hazai pályán játszhatunk, amikor a Kecskemét érkezik az újszegedi sportcsarnokba.

MVM-OSE Lions–SZTE-Szedeák 88–79 (24–14, 23–21, 19–26 , 22–18)
Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, 18. forduló. Oroszlány, Krajnyik “Akác” András sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Benczúr, Makrai, Jankovics.
Oroszlány: RIDDLEY 27/12, Szabadfi 2, Gholston 11, John Jr. 3, Polutak 16. Csere: Ruják 2, THOMAS 25/6, Balsay 2, Gáspár, Illés. Vezetőedző: Váradi Kornél.
SZTE-Szedeák: WOOLRIDGE 19, Balogh 5, Locke 14/3, Bognár 9, Lake 2. Csere: BAILEY 25/12, Zsíros 3/3, Mucza, Cohill 2. Vezetőedző: Nikola Lazics.

(Fotó: Kamenik Balázs)