Elveszítettük az első hazai meccsünket

Hiába a jó kezdés, nem sikerült megszerezni idei első győzelmünket.
Szezonbeli első hazai mérkőzésünket játszottuk a Kecskemét ellenében vasárnap este. Jól is kezdtük a meccset, 6–0 után Washington hármasával már 11–2-re is vezettünk, amikor időt kértek a vendégek. A folytatásban viszont felzárkózott a Kecskemét, egy negyed után három pont maradt az előnyünkből.  A második negyedben sok hiba jellemezte mindkét csapat játékát, a Kecskemét rövid időre a vezetést is átvette, de komoly különbség nem alakult ki: a fizikális, küzdelmes meccs félidejénél egy ponttal voltak jobban a félidőben a vendégek.

Rosszul kezdtük viszont a harmadik negyedet, 42–49-nél kértünk időt. Bognár Kristóf ekkor elérte a dupla-duplát, miután átlépte a tíz pontot, majd Washington szerzett egy triplát, zárkóztunk, 47–49. Irányítónk ziccere után már csak egy pont volt a különbség, mikor a negyed utolsó percéhez érkeztünk, 53–54. Karahodzsics két büntetőivel újra három ponttal vezetett a Kecskemét, de Person hármasa volt a negyed utolsó mozzanata, 56–58.

Bognár közelijével végre sikerült egyenlítenünk, 58–58, viszont erre öt kecskeméti pont érkezett válaszként, így két perc elteltével időt kértünk 58–63-nál. Townes büntetői után viszont már kilencpontos hátrányban voltunk, támadásban sok labdát eladtunk, így nehéz helyzetbe kerültünk a hajrá előtt. Person előbb egy kettest, majd egy hármast is elsüllyesztett, szűk négy perccel a vége előtt így 67–70-re zárkóztunk, amikor időt kért a KTE. A végjátékban azonban ennél közelebb nem tudtunk zárkózni: Tyler Roberson a második félidőben sérülése miatt már nem játszott, elsőszámú centerünk nélkül is küzdöttünk, de rengeteg hiba jellemezte a játékunkat, így elveszítettük az első hazai mérkőzésünket.

Naturtex-SZTE-Szedeák–Kecskemét 69–77 (25–22, 12–16, 19–20, 13–19)
Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, 2. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1200 néző. Vezette: Praksch, Minár, Lengyel.
Naturtex-SZTE-Szedeák: WASHINGTON 19/9, Polányi 2, Starovlah 6, BOGNÁR 16, Roberson 4. Cserék: Balogh, Person 11/9, Filipovics 11, Kerpel-Fronius, Mayer, Kovács. Vezetőedző: Simándi Árpád.
Kecskemét: TOWNES 21, Wittmann 12/12, Ivkovics, Dramicanin 5/3, KARAHODZSICS 10. Cserék: Borisov 6, Kucsera 2, Tóth B., KLOBUCAR 17/6, Kiss 4.Vezetőedző: Forray Gábor.
Kipontozódott: Filipovics (35.).

Simándi Árpád:Roberson kiválása sokat számít nekünk, viszont gratulálok a Kecskemétnek, az eredmény így is ránk nézve hízelgő. Az első negyedet leszámítva borzasztóan játszottunk, főleg támadásban. Mindenki akart és küzdött, és görcsösek lettünk e miatt, 69 pont hazai pályán nagyon kevés, és dolgoznunk kell az eladott labdákon is. A közönségünkön kívül ma semmi nem működött, csak ők érdemelnek dicséretet. Bár a bajnokság elején vagyunk, saját magunkat nyomtuk bele egy olyan gödörbe, amivel nem számoltunk. Jó csapat a Kecskemét, de úgy gondolom, magunkat vertük meg azzla, hogy rengeteg hibával játszottunk, így nem lehet kosárlabdázni. Ennél jobb csapatunk van. Tanulnunk kell ebből a meccsből, Fehérvárra úgy kell elutaznunk, hogy meg kell próbálnunk bravúrt végrehajtani.

Bognár Kristóf:Nagyon nehéz egy ilyen meccs után mit mondani… Nagyon szépen köszönjük a szurkolóinknak, hogy ilyen létszámban kilátogattak és buzdítottak minket. Sajnálom, hogy nem tudtunk győzelemmel szolgálni nekik. Jól kezdtünk, ritmusos volt a támadásunk. Talán meg is leptük az ellenfelünket, de a Kecskemét egy olyan csapat, amelyik 40 percen keresztül ugyanazt a módszert alkalmazza, gondoltuk, hogy nem adják fel. A második negyedben sok eladott labdánk volt, onnantól kezdve folyamatosan jellemezte a játékunkat a pontatlanság. Folyamatosan futottunk az eredmény után, ezeket mindig visszaverték, ez pedig demoralizáló a csapatjátékot tekintve. Védekezésben jobbak voltunk, de támadásban az első negyedet leszámítva pontatlanok voltunk.

Forray Gábor:Gratulálok a csapatomnak és a szurkolóinknak, akik ide is elkísértek bennünket! A kezdés nem tetszett, az időkérés után viszont helyreállt a rend, fokozatosan visszajöttünk a mérkőzésbe. Az első negyed után a mi akaratunk érvényesült, mi tettük magunkat nehéz helyzetbe. Ez nem von le semmit a Szeged érdemeiből, mert egy percig nem adták fel. A Szegedet hazai pályán 70 pont alatt tartani az egy komoly dolog, mert egy rendkívül jól támadó, veszélyes csapat. A kritikus periódusokban azokat a védekezési dolgokat megcsináltuk, amiket megbeszéltünk. Ezt a fókuszt kellene 40 percig fenntartani, mert a mai kosárlabda annyira felgyorsult, hogy akár tíz pont is elfogyhat két perc alatt. Két mérkőzés, két győzelem, a mai magyar bajnokságban minden idegenbeli mérkőzés duplán számít számomra. Holnaptól már a Debrecenre készülünk, azt a meccset is szeretnénk megnyerni.

Wittmann Krisztián:Nagyon rosszul kezdtünk, elhúzott a Szeged az első negyedben, de szerencsére sikerült visszajönnünk. Onnantól hullámzó volt a játék. Amikor úgy játszottunk, ahogy megbeszéltük, akkor mindig el tudtunk húzni. Ha végig úgy játszottunk volna, ahogy azokban a periódusokban, amikor el tudtunk húzni, akkor nagyobb különbséggel is tudtunk volna nyerni. Ennek is nagyon örülünk, mert Szegeden nem egyszerű győzni, mi sem sűrűn tesszük ezt meg. Nagyon örülünk neki, hogy így kezdtük a bajnokságot, most már a Debrecen elleni meccsre fókuszálunk.

(Fotó: Faragó Imre)