Ez nem nézett ki jól

Az első negyedben összeszedett nagy hátrányunk után nem tudtunk visszajönni a Pécs otthonában.

Ryan Woolridge sérülése még nem jött rendbe, így irányítónk nélkül léptünk pályára a szünet utáni első bajnokinak, az NKA Universitas Pécs vendégeként.

Bognár Kristóf közelijével kezdődött a mérkőzés, amire Manjgafic öt ponttal válaszolt a túloldalon, 5–2. Nikolics két büntetője után Balogh Szilárd fejezte be a betörését, 7–4. A negyed felénél ugyan 13–6-os hátrányban voltunk, de három gyors akciót követően, amikor Mucza, Locke, majd Bognár volt eredményes, 13–12-re jöttünk fel, ekkor kértek időt a hazaiak. Korábbi játékosunk, Kerpel-Fronius Gáspár hármasával folytatódott a meccs, majd Walker szerzett négy pontot, így 20–12-nél már mi kértünk időt. Walker újabb kettesével tízpontos hátrányba kerültünk a negyed utolsó percére fordulva, Zsíros hagyott ki egy közelit, amit Scherer egy triplával büntetett – sőt, Kerpel-Fronius még a dudaszó előtt tett vissza egy támadólepattanót, így a negyed végére kialakult az addigi legnagyobb különbség, 27–12.

Bailey kettese nyitotta a második negyedet, de támadásban továbbra sem találtuk a ritmust, miközben rengeteg eladott labda jellemezte a játékunkat. Walker hármasánál már húsz pont volt a különbség, amit Kovács újabb távolija követett, 41–18-nál kértünk ismét időt. Zsíros jegyezte az első triplánkat, amivel húszon belülre jöttünk, de csak pillanatokra, mert Nikolics bedobta a büntetőit, 45–24. A félidő hajrájára sikerült ugyan közelítünk, de Walker egy hármassal lehűtötte a kedélyeket, 50–30-ról jöhetett az első félidőt záró másfél perc – a nagyszünetben húszpontos hátrányban voltunk, 52–32.

A harmadik negyed első négy percében nem tudtuk csökkenteni a különbséget, Meleg támadólepattanó utáni közelije után kértünk időt, 61–37-nél. Hiába Locke triplája, nem azonnal kaptunk rá négy pontot, miután ismét eladtuk a labdát, majd Walker beemelt egy hármast, amivel 73–42-es hátrányban voltunk. A negyed végére is maradt a több mint 30 pontos hátrányunk, innen pedig már formalitássá vált a negyedik negyed.

A következő fordulóban március 10-én, vasárnap a Kaposvár csapatát fogadjuk az újszegedi sportcsarnokban.

NKA Universitas Pécs–SZTE-Szedeák 110–74 (27–12, 25–20, 32–16, 26–26)
Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, 22. forduló. Pécs, NKA Aréna, 500 néző. Vezette: Cziffra, Nagy V., Rácz Zs.
NKA Universitas Pécs: Kovács P. 7/3, Herger, Nikolics 15/6, Manjgafic 18/6, Durmo 9/3. Csere: Meleg 19/9, Kerpel-Fronius G. 6/3, Lados 5/3, Henry 3, Walker 22/9, Scherer 6/3, Rátgéber. Vezetőedző: Csirke Ferenc.
SZTE-Szedeák: Balogh 2, Locke 27/3, Bailey 7, Bognár 10, Lake 9. Csere: Mucza 5, Cohill 2, Zsíros 8/6, Mayer 4, Laluska. Vezetőedző: Simándi Árpád.

(fotó: Kamenik Balázs)