Ezúttal nem sikerült nyerni Körmenden

Bár a harmadik negyedben még vezettünk, végül a Körmend nyerte a playout második fordulójában lejátszott meccset.

Basic triplájával kezdődött a meccs, amire Woolridge egy betörésből válaszolt, 3–2. A Körmend mintegy öt perc alatt további három trojkát is bedobott, így 20–10-re, majd Basic újabb távoliját követően már 23–12-re is vezetett. Védekezésben a folytatásban sem találtuk a ritmust, Tolbert újabb zsákolását követően 27–16-os hátrányban voltunk a nyolcadik percben, amikor időt kértünk. A hátralévő két percet csak döntetlenre tudtuk kihozni, a Körmend átlépte a harminc pontot is az első negyedben, miközben öt távoli dobásából mind az öt a gyűrűben landolt.

A második negyedben már kimaradtak a körmendi távoliak, feszesebb is volt a védekezésünk, három perc elteltével, Balogh Szilárd betörését követően hat pontra jöttünk vissza, 33–27-nél a hazaiak kértek időt. Sokáig hatpontos hátrányban voltunk, majd négy perccel a szünet előtt Woolridge újabb gyors befejezett akciója után négy pontra zárkóztunk 41–37-nél, amikor ismét időt kért a Körmend.

A félidő végére megjöttek a tripláink, Noah Locke jegyezte az első sikeres távoli dobásunkat, majd amerikai légiósunk kettesével már utolértük a Körmendet (42–42). Zsíros Péter jegyezte a második triplánkat, amivel a vezetést is átvettük először a meccsen, 42–45, majd egy szerzett labda után Balogh Szilárd vitte végig, 44–47. Zsírosra ráfújták a harmadik hibáját, Basic a három büntetőjét bedobta, majd Lake kosarával ugyan még vezettünk, de a félidőt Djogo triplája zárta, amivel egypontos hátrányban voltunk húsz perc után, 50–49.

Bár az eladott labdáink után a Körmend kezdte jobban a harmadik negyedet, de 56–51-nél kimaradt Basic közelije, amit Locke egy triplával büntetett, majd Bognár Kristóf szerzett két közelit egymás után, ezzel pedig már nálunk volt az előny, 56–58. 56–60-ra is vezettünk, ami után büntetőkkel fordított a Körmend. 61–60-nál viszont kimaradtak a támadásaink, Ferencz triplája után így időt kértünk, 64–60. Locke betörése után Ferencz újabb hármast szerzett, majd Mucza büntetőire is a hazaiak csapatkapitánya felelt egy távolival, 70–64 másfél perccel a negyed vége előtt. Lake pontjaival zárkóztunk, az utolsó percet négypontos hátrányból várhattuk, 72–68.

Négy körmendi ponttal kezdődött a negyedik negyed, amelynek közepéig állandósult a nyolcpontos hazai vezetés, 82–74. Djogo triplájára Locke három büntetőből válaszolt, de a hazaiak légiósa további öt pontot termelt, így négy és fél perccel a vége előtt 11 ponttal álltunk rosszabbul, 90–79-nél kért időt Simándi Árpád. Bő egy perc volt vissza, amikor Woolridge triplájával öt pontra jöttünk vissza 95–90-nél, de Tolbert szerezhetett egy könnyű közelit. Ryan kettő plusz egyével még négyre zárkóztunk 97–93-nál, viszont Morgan triplája után csak 34 másodperc maradt órán, amikor 100–93-nál időt kértünk.

Innen már nem volt visszaút számunkra, a Körmend végül 104–96-ra nyert, így a playout második mérkőzését is elveszítettük. Folytatás szombaton, amikor a Kecskemétet fogadjuk az újszegedi sportcsarnokban.

Egis Körmend–SZTE-Szedeák 104–96 (31–20, 19–29, 22–19, 32-28)
Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, playout, 2. forduló. Körmend, 1800 néző. Vezette: Nagy V., Farkas G., Kapusi.
Körmend: BASIC 20/12, Morgan 15/6, Takács 5, Konaté 11/3, TOLBERT 21/3. Csere: Ferencz 15/9, Djogo 15/9, Kiss M., Doktor 2. Vezetőedző: Kocsis Tamás.
SZTE-Szedeák: WOOLRIDGE 21, LOCKE 26/9, Cohill, Bognár 16, Lake 16. Csere: Balogh 10, Zsíros 3/3, Mucza 4. Vezetőedző: Simándi Árpád.

(Fotó: Kamenik Balázs)