Fontos győzelem a Nyíregyháza ellen

Magabiztos sikert arattunk a play-out második fordulójában.
Kulcsfontosságú mérkőzés várt ránk, hiszen a sereghajtó Nyíregyházát fogadtuk az alsóházi rájátszás második fordulójában.
Bár előnybe kerültünk a meccs elején, 9–8-at követően egy 7–0-ás sorozattal fordítottak a vendégek, nekünk pedig sokáig nem sikerült betalálni. Időt is kértünk 9–15-nél ezt követően viszont pontosabbá vált a játékunk, olyannyira, hogy a negyed végén, 18–18-nál utol is értük ellenfelünket.

Kiválóan kezdtük a második negyedet: alig egy perc telt el, amikor már hét pontot is szereztünk, Washington triplája után 25–18-ra vezettünk, amikor időt kért a Nyíregyháza. Nem sokkal később Nicholson tempója után már kilenc ponttal is vezettünk, de 29–20 után Bazsó triplája mellett Copes kettese következett, de Kassim büntetőivel nem engedtük közelebb ellenfelünket, 31–25 a negyed felénél. Sőt, Washington szerzett öt pontot rövid időn belül, újabb trojkájával pedig már kétszámjegyű különbséggel vezettünk, 38–27, majd Balogh Szilárd tett rá kettőt a vonalról, 40–27-nél jött a vendégek időkérése. Lendületben maradtunk a félidő hajrájára is, Roberson kosaraival pedig kereken hússzal álltunk jobban, mint a Nyíregyháza, húsz perc után 49–29.

Négy ponttal nyitottuk a második félidőt, Person kosara után pedig már a harmincpontos különbségtől sem voltunk messze, 58–31. A vendégek futottak egy 7–0-ás szériát, Bazsó a sarokból süllyesztett el egy triplát, néhány eladott labdát azonnal pontokra váltott a Blue Sharks, így 58–38-nál Nikola Lazics kért időt. Erre viszont egy 9–0-ával feleltünk, Roberson kettő plusz egyes akciója után így ismét közel kerültünk a harminchoz, 67–38. Az utolsó negyednek végül 25 pontos előnyről, 69–44-ről vághattunk neki.

Innen már nagy izgalmakat nem hozott az utolsó negyed, mindenki pályára lépett csapatunkból, és végül 21 pontos győzelmet arattunk – magabiztosan nyertük meg tehát a fontos találkozót, amivel nagy lépést tettünk a bentmaradás felé.

Naturtex-SZTE-Szedeák–Hübner Nyíregyháza BS 89–68 (18–18, 31–11, 20–15, 20–24)
Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, alsóházi rájátszás, 2. forduló. Szeged, 1000 néző. Vezette: Söjtöry, Kovács N., Földesi.
Naturtex-SZTE-Szedeák: WASHINGTON 16/9, Polányi, NICHOLSON 20/6, Bognár 8, ROBERSON 13. Csere: Balogh 4, Carter 11/3, Person 8, Filipovics 5, Kerpel-Fronius 2, Kovács Á. 2, Mayer. Vezetőedző: Nikola Lazics.
Nyíregyháza: Perry 19/6, Kiss B. 3/3, Bazsó 8/6, Pipiras 11/6, Copes 14. Csere: Szobi 4, Bonifert 4, Kass 5, Kone, Fazekas. Vezetőedző: Darko Radulovics.
Kipontozódott: Kone (32.).

Nikola Lazics: – Nagyon fontos mérkőzés volt, gratulálok a fiúknak! Főleg a második negyedben jól játszottunk. Tapasztalt edző vagyok, tudom milyen nehéz játszani egy ilyen meccset. Az elején mindkét csapat ideges volt, de a második negyedtől jó ritmusban játszottunk, mindig megtaláltuk a legjobb megoldást, megérdemelt győzelmet arattunk. Innentől a következő mérkőzésekre fókuszálnunk, egy lépéssel közelebb vagyunk a célunkhoz.

Wesley Person: – A mai meccs arról szólt, hogyan tudunk válaszolni arra, ami a szerdai meccsen történt. Nagy energiával játszottunk, hamar nagy előnyt alakítottunk ki, majd végig őriztük is ezt. A második félidőben megtettük, amit meg kellett, támadásban jól járt a labda, és ez jelentette a különbséget a mai napon.

Darko Radulovics: – Gratulálok a Szegednek! Hasonló meccs volt, mint a legutóbbi, amit itt játszottunk, csak most a második negyedben kerültünk nagy hátrányba, a Szeged pedig őrizte az előnyét. Gyengén teljesítettünk lepattanózásban és védekezésben, kommunikációs hibákat is vétettünk. Rengeteg labdát veszítettünk, gondunk volt az eladott labdákkal is, így nagyon nehéz nyerni. Ha a következő három meccsen nem változtatunk ezen, akkor meglátjuk, mit hoz a jövő.

Szobi Dániel: – Gratulálok a Szegednek, teljesen megérdemelten nyertek! Másodjára jártunk itt Szegeden ebben a szezonban, és ugyanúgy volt egy negyed, amikor átrohantak rajtunk. A második negyedben faképnél hagytak minket, a legutóbbi meccsen ez a negyedik negyedben történt meg. Meg kell állítanunk valahogy ezt a leolvadást, még egyszer gratulálok a Szegednek!

(Fotó: Gémes Sándor)