Győztes rajtot vettünk!

Idegenbeli sikerrel kezdtük a 2023-24-es bajnokságot, hosszabbítást követően győztünk a Zalaegerszeg otthonában.

Szezonbeli első bajnokinkat a Zalaegerszeg otthonában játszottuk, nálunk teljes volt a keret, míg a zalaiaknál Osztojics és Misuna, két légiós hiányzott.

Locke öt pontjával kezdődött a meccs, majd 10–11 után Woolridge labdaszerzését követően 16–11-re vezettünk. Zárkóztak a hazaiak, de Zsíros hárompontosával már tíz pont volt az előnyünk, amikor időt kért a ZTE, 18–28. A második negyedet eladott labdákkal kezdtük, amit pontokra váltott a ZTE, Lekunas büntetőivel vezettek a hazaiak 35–34-nél. Erre egy 8–0-ás futással válaszoltunk, majd Bognár Kristóf pontjaival visszaállt a tízpontos előnyünk – ez megmaradt a szünetre is, 53–43-ra vezettünk húsz perc után.

Két közelivel kezdtük a második félidőt, viszont erre két leindítás jött válaszul, majd Hicks betörése után időt kért Nikola Lazics, 49–57. Lake kosarával visszaállt a kétszámjegyű különbség a negyed felére, az addigiakhoz képest kevesebb pontot hozott a negyed fele, 49–59 a harmadik negyed közepén, amikor időt kért a ZTE. Németh Ákos pontjaival öt pontra csökkent az előnyünk három perccel később, de Woolridge hibátlanul büntetőzött, 56–63. Zsíros is megkapta a negyedik hibáját, majd Keller távolijával egylabdásra csökkent a különbség – de Woolridge hármasával kicsit megnyugodhattunk az utolsó negyed előtt, 62–68.

Öt pontot szereztünk másfél perc alatt, így 11 ponttal vezettünk, amikor 62–73-nál időt kért a ZTE. Egy 7–0-ás etappal viszont elillant az előnyünk, a meccsből pedig még 7 és fél perc volt vissza, 69–73. Green kettesére a legjobbkor válaszolt Locke, hiszen egy labda volt a különbség, amikor amerikai játékosunk eredményes volt, így viszont 73–77. Csakhogy innen jött jött az újabb fordulat, Lekunas hármasa után már a ZTE-nél volt az előny, két perccel a negyedik negyed vége előtt. 83–81-nél Locke elsőre kétszer is kihagyta a közelit, de maradt nálunk a labda, majd ezúttal már pontosabb volt: az időkérés után közelijével kiegyenlített, majd Bognár kiváló védekezése után jöhetett a ráadás, 83–83 negyven perc után.

Locke triplája, majd duplája nyitotta a ráadást, majd Bognár is befejezett egy közelit, 7–0-ával kezdtük a ráadást, 90–83-ra vezettünk, amikor időt kért a ZTE. Innen ugyan még egyszer felkapaszkodtak a hazaiak, miközben Bognár és Zsíros is megkapta az ötödik hibáját.

Hicks közelijével 93–95-re feljöttek a hazaiak, viszont maradt 15 másodpercünk az időkérésünk után. Locke harcolt ki büntetőt, amit hibátlanul be is dobott, ezzel pedig eldöntötte a meccset: hatalmas csatában, hosszabbítást követően 97–93-ra nyertünk, így idegenbeli győzelemmel kezdtük a szezont!

Folytatás szombaton az első hazai mérkőzéssel, amikor az Alba Fehérvár lesz az ellenfelünk.

Nikola Lazics:Elsősorban saját játékosaimnak gratulálok, nagyon kemény mérkőzést játszottunk! Úgy érzem, kontrolláltuk a mérkőzést, de hibáztunk a végén, mert nem zártuk le a meccset, mikor tíz ponttal vezettünk. Megmutattuk, hogy nem volt véletlen a felkészülési időszakban mutatott eredményeink, ez a győzelem impulzust ad nekünk a következő meccsekre. Sok sikert kívánok a ZTE-nek a folytatásban!

ZTE–SZTE-Szedeák 93–97 (21–28, 22–25, 19–15, 10–14)hosszabbítás után
Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, 1. forduló. Zalaegerszeg, 2000 néző. Vezette: Kapitány, Györfy, Farkas.
ZTE: Hicks 17/3, Green 10/3, Lekunas 19/6, Csátaljay 5/3, Tóth Á. 20. Csere: Keller 13/6, Szalay, Csuti 2, Németh Á. 7/3. Vezetőedző: Lubomir Ruzicka.
SZTE-Szedeák: Balogh 5, Woolridge 27/3, Locke 31/15, Bognár 8, Lake 12. Csere: Zsíros 8/6, Mucza 4, Cohill, Mayer 2. Vezetőedző: Nikola Lazics.
Kipontozódott: Németh Á. (39.), ill. Bognár (43.), Zsíros (43.).