Győztünk, és bent vagyunk a középházban

Legyőztük a Pécset, ezzel pedig eldőlt, hogy a közéházban folytatjuk a bajnokságot.

Betegségek nehezítették a héten a felkészülésünket, ennek következtében Balogh Szilárd nem öltözött át a mai mérkőzésre: a pécsiektől viszont Veljko Brkics és Donovan Donaldson is hiányzott. Vastaps köszöntötte a vendégek edzőjét, hiszen legendás játékosunk, Andrija Csirics vezeti a PVSK-t.

Felváltva estek a kosarak a meccs elején, majd kezdtünk pár ponttal ellépni: ez a kilencedik percben már komolyabb előnyt is jelentett, miután Persons közelijével átléptük a tíz pontos előnyt, 29–18. A harminc pontot is elértük a negyedben, és folyamatosan előnyben is voltunk. A Pécs egyszer tudott közelíteni, de időkérés után rendeztük a sorokat: kontrolláltuk a lepattanókat is, átléptük a 60 pontot is a félidőre, és úgy őriztük magabiztos előnyünket, hogy közben a kulcsemberek is pihenhettek.

A harmadik negyed is hasonlóan telt, bár voltak szakaszok, amikor kevésbé a védekezésről szólt a mérkőzés, de így is a húszpontos fórt ostromoltuk. A Pécs Haynes-Jones és Illés vezérletével igyekezett tartani magát. Az utolsó negyed előtti percben Alston kapta meg a negyedik hibáját, de így is kényelmes előnyből, 82–68-ról várhattuk az utolsó felvonást.

Illés triplájával 11 pontra jöttek fel a baranyiak az negyedik negyed elején, és megvolt az esélyük arra is, hogy tízen belülre zárkózzanak, de egy eladott labda után Kerpel-Fronius Balázs ziccerezett, 88–75, időt kért a PVSK. Hat perc volt vissza, amikor Carpenter közelije után kilenc pontra csökkent az előnyünk, 88–79 után azonban Kerpel-Fronius büntetőzött hibátlanul. Majd jött egy 8–0-ás futás részünkről, Cook és Kerpel-Fronius hármasával, amivel pillanatok alatt ismét megnyugtató lett az előnyünk, 98–81-nél, négy és fél perccel a vége előtt kikérte utolsó idejét is Andrija Csirics.

Persons büntetőivel lett meg a századik pontunk, amire Bognár tett rá egy támadólepattanó után. A végén még Keller Iván is betalált, ezzel minden pályára lépett játékosunk szerzett pontot.

Győzelmünk egyben azt jelenti, biztosan ott vagyunk a középházban, az alapszakaszt pedig jövő szombaton az Alba ellen zárjuk.

Naturtex-SZTE-Szedeák–Pécs 106–95 (33–22, 27–26 22–20, 24–27)
Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, 25. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1300 néző. Vezette: Mészáros, Söjtöry, Makrai.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Persons 26/3, Polányi 6/6, Cook 14/3, Bognár 15/3, Alston 17. Cserék: Davis 16/6, Keller 2, Kerpel-Fronius 7/3, Szatmári 3. Vezetőedző: Simándi Árpád.
Pécs: Haynes-Jones 29/18, Illés 18/6, Carpenter 11/3, Ivosev 18, Kalmár 2. Cserék: Popadic, Bíró 15/3, Goldring 2, Futó, Farkas.Vezetőedző: Andrija Csirics.

Simándi Árpád: – Sok problémánk volt a héten, nem tudtunk rendesen edzeni, de a lényeg a győzelem volt ma, ehhez gratulálok a srácoknak! Ahhoz, hogy a play-offba bejussunk, ennél jobb játék kell támadásban és védekezésben is. Hiába dobtunk százhat pontot, nem volt olyan kollektív a támadójátékunk, mint amit szeretnénk. A Pécsnek sok veszíteni valója nem volt a mai mérkőzésen, de jobban kell védekeznünk ahhoz, ha komolyabb célokat akarunk elérni. A legfontosabb a győzelem volt, így biztosan bent vagyunk a középházban, innentől dolgoznunk kell tovább azon, hogy még jobbak legyünk. Sok sikert kívánok a Pécsnek a bent maradáshoz és a play-out elkerüléséhez!

Polányi Kristóf: – Annak ellenére, hogy végig vezettünk, nehéz mérkőzés volt. Egész héten nehézségeink voltak, nem volt elég játékosunk az edzéseken, de nyertünk, és ez a lényeg. A védekezésünk hagyott kívánni valót maga után, és a csapatjátékunkon is javíthatunk, de szerencsére akadtak jó egyéni teljesítmények, így sikerült nyernünk. További sok sikert kívánok a Pécsnek!

Andrija Csirics: – Pontosan tudom, milyen nehéz Szegeden játszani. Két kezdőjátékosunk hiányzott ma, egy harmadik pedig családi problémákkal küzd, persze ez nem kifogás. Egy kicsit sikerült felrázni a csapatomat, mégha fáradtan is mozogtunk néha védekezésben, de más ritmusban játszottunk, mint a legutóbbi két mérkőzésünkön. Nagyon fontos meccs jön most a Paks ellen, erre koncentrálunk, a Szegednek pedig gratulálok és sok sikert kívánok!

Illés Máté: – Gratulálok a Szegednek! Voltak jobb periódusaink, de sajnos amikor megközelítettük őket, elhagytak az energiánk minket. Küzdöttünk, mindenki beleadott mindent, a védekezésben azonban voltak hibáink. Fontos mérkőzések következnek, kielemezzük a mai találkozót. Minden hátralévő meccs élet-halál számunkra.

(Fotó: Faragó Imre)