Alba Fehérvár – Naturtex-SZTE-Szedeák 94 – 68 (17-24, 21-17, 26-18,-)
Székesfehérvár, Alba Regia sportcsarnok, … néző. Vezette: Farkas Gábor, Söjtöry Tamás, Gál János (Várhalmi Zsolt).
Alba: Hill 12/3, Fenner -, SIMPSON 20/15, LÓRÁNT 19, Keller Á. 8. Csere: Kovács Ákos 7, Markovic 13, HORTON 12, Keller I. 3/3, Filipovics -. Vezetőedző: Dzunic Branislav.
Szedeák: Boltic 7/6, Ciric 14/6, FORTUNE 17/9, Juhos 8/6, SULOVIC 14/6. Csere: Révész 4, Wirth -, Kovács Ádám 4, Vágvölgyi -, Kerpel-Fronius -, Kovács J., Bonifert -. Vezetőedző: Andjelko Mandic.

Online közvetítésünk

Közvetítésünk automatikusan frissül, ne frissítse böngészőjét
40′

Horton zsákolhat, 94-66. Révész egy floaterrel, 94-68 – ez zárja a meccset: sajnálhatja ezt a meccset a Szedeák, ugyanis egyetlen rossz periódust kihasznált az Alba, így hiába volt három negyeden át partiban a címvédővel, végül sima vereséget szenved a Naturtex Székesfehérváron.

39′

Kovács Ákos használ ki egy eladott labdát, 90-66, Andjelko Mandic pedig lehetőséget ad a fiataloknak, így Kovács Józsefnek és Bonifert Bendegúznak, így színmagyar csapat a pályán. Markovic a körtéből, 92-66.

38′

Nincs más választása, kintről kell tüzelnie a Szedeáknak, de Juhostól nem jó a hármas. Igaz, Markovic is ront kintről.

37′

Horton labdát szerez, de Hill tempója nem jó, Vágvölgyié a pattanó. Juhos lepattanóját Révész teszi vissza, 86-66. Horton válaszol, 88-66.

36′

Wirth floatere lejön, majd Révész oszt ki egy blokkot Simpsonnak. Kerpel-Fronius Gáspár áll be, majd Keller Ákos szerez egy kettest, 86-64.

35′

Simpson betörése után 81-64. Juhosnak most nem jön a hármas, Hillnek viszont igen a sarokból, 84-64 – és már húszpontos a hazai előny, egyetlen rossz periódus megpecsételi a Szedeák sorsát.

34′

20-0-s periódust tör meg Juhos zsákolása, 77-61. Van-e még visszaút? Hill közelije után 79-61, majd Boltic szór be egy triplát, 79-64.

33′

Vágvölgyit külde be Andjelko Mandic. Ciric ejtése kiperdül, majd a cséká faultja miatt Hill büntetői következnek: csak a második bent, 73-59. Kovács Ákos labdaszerzése után beszór egy tempót, 75-59, innen már nehéz lenne megfordítani. Főleg így, Lóránt visszatuszkol egy lepattanót, 77-59.

32′

Kovács Ákos triplája lejön, de Kovács Ádám tempója sem esik be. Keller Ákos előtt azonban van terület, ki is használja egy zsákolásra, 72-59 – időt kér a Szedeák, 15-0-s futás az Albától.

31′

Simpson negyedik, majd ötödik triplája is beesik – 70-59, az eddigi legnagyobb hazai előny. Sulovic kiosztása nem jó.

30′

Boltic beüti a negyedik hibáját, érződik a játékon némi idegesség, aligha így képzelte el a meccset az Alba. Csapat technikai Boltic iménti megmozdulása után, Simpson büntetője után 61-59. Fortune rosszul dobja be oldalról, így Kovács Ákos mehet ziccerig, 63-59 – sőt, Wirthnél még egy fault is! Kovács Ákostól jó a büntető, 64-59 – de kár a negyed végéért, viszont nincs még semmi veszve!

29′

Gyors labdaváltás, majd Simpson megint egy triplával, ezekre kellene figyelni, 60-59.

28′

Fortune utoléri Lórántot pontszámok tekintetében, 17-nél jár, 55-56. Markovic egy betörés után, 57-56. Ciricet blokkolja Horton, majd Markovic dobása hosszú kintről. CIRICÉ NEM! CIRICÉ VISZONT NEM! Kilenc szegedi tripla, 57-59! Markovic megint elrontja, most ziccerből.

27′

Simspon a sarokból megszerzi a második tripláját, ezzel pedig csak egyetlen már az Alba vezet, a meccsen először, időt kér a Szedeák 55-54-nél.

26′

Fortune megint eldobja kintről, de ez hosszú, majd Boltic harmadik faultja után Lóránt bedobja mindkét büntetőjét, 51-54. Révész hibája után Markovic is büntetőzet: csak a második jó, 52-54.

25′

Fortune-tól most nem jó a tripla, majd Ciric is kihagy egy floatert. Simpson viszont beszór egy hármast, 49-54.

24′

Horton faultja után Ciric büntetői: mindkettő a helyén, 44-54. Juhos szerzett labdája után lejön Sulovic ejtése, az első rossz mezőnykísérlet a centertől. Lóránt középtávolról pontos, 46-54.

23′

JOSH FORTUNE! A harmadik hármas tőle, visszaáll a tízpontos különbség, 42-52. Horton egy zsákolással, 44-52.

22′

Ciric büntetői jönnek, Horton jön be a három faultos Keller Ákos helyett. Ciric mindkettőt bedobja, 38-48. Lóránt kidumál magának egy technikait, így Ciric dobhat egy harmadikat is, 38-49. Hilltől nem jó a hármas, de visszaszerzi, majd Simpson zsákol, 40-49. Egy eladott labda, ami után Hill megint egy ziccert dobhat, 42-49 – gyorsan időt is kér Andjelko Mandic!

21′

Sulovic zseniálisan játszik ma, a center közelije nyitja a második félidőt – hatodik mezőnykísérlete is a gyűrűben landol, 38-43. Simpson eladja, Kellernek muszáj odaütnie Cirinek, meg is teszi. Fortune! A második hármasa, összességében pedig a hetedik szegedi trojka! 38-46! Boltic olvassa Hill passzát, Kellernek pedig beírhatjuk a harmadik faultot – időt kér az Alba.

20′

Juhos faultja, ez a harmadik a meccsen tőle – Hill bedobja mindkét büntetőjét, 38-41. Időt kér a Szedeák is, hét másodperc maradt az órán. Boltic végül elvállalja a középtávolit, de nincs bent – ez a vége, három ponttal vezet a nagyszünetben a Szedeák!

20′

Kovács Ádámtól nem jó a közeli, majd Keller Ákos szed egy támadópattanót, amit kosárra is vált, 36-39. Sulovic ötödik dobásából ötödik kosarát szerzi, 36-41 – mi több, még egy fault is, de nem jó a büntető tőle. Alig egy támadásnyi ideje maradt az Albának, időt kérnek a hazaiak.

19′

Wirthnek nincs sok ideje, dobnia kell kintről, egy picit rövid, Sulovic azonban szed egy támadópattanót. Keller Ákos betakarja Wirthet, Hill pedig végigmehet a ziccerrel, 34-39. Időt kér Andjelko Mandic.

18′

Markovic büntetőzhet, de csak az első jó, 28-37. Fortune faultja után megint Markovic állhat a vonalra, most mindkettő jó tőle, 30-37. Markovicnak már a harmadik faultja, ami után Kovács Ádám büntetőzhet, nem túl szép most a meccs: mindkettő jó tőle, 30-39. Lóránt válaszol mezőnyből, 32-39.

17′

Wirth labdaszerzése után Keller Ákos takarja be Bolticot, majd Kovács Ádám már megtalálja az utat a gyűrűig, 24-37. Lóránt is be tud fordulni, 26-37, mi több, Bolticra még faultot is fújnak. Bent a plusz egy is Lóránttól, 27-37.

16′

Sulovic egy szép közelivel, elsőként éri el a tíz pontot a szegedi center, 24-35. Filipovicsot blokkolja Sulovic – repkednek a sapkák, mert Wirth is kap egyet a túloldalon Hilltől.

15′

Fennert blokkolja Kovács Ádám, ez szép volt! Fenner faultja után Boltic állhat a vonalra, csak az egyiket dobja be, 22-33. Wirth is begyűjti a második hibáját, majd Markovic ejti be közelről, 24-33.

14′

Boltic ugyan szed egy támadópattanót, de Cirictől nem jó a kinti dobás. Simpson is ront, majd a meginduló Hillt állítja meg Boltic egy fault árán. Kovács Ádám jön a Szedeákba.

13′

Ha egy üzlet beindul! Juhos szerzett labdája után triplával büntet, 22-32! Visszajön Sulovic és Boltic a pályára, majd Hill blokkolja Juhos közelijét.

12′

A tavasszal Szegeden szerepelt Filipovics jön az Albába. Simpson kettese nincs bent, Wirth eladott labdája után azonban Filipovics nem tudja beemelni a középtávolit, de Horton megint szed egy támadópattanót, 22-26. Juhos! A legjobbkor egy hármas, 22-29!

11′

Kovács Ákos kihagyja kintről, de Hortonnak megvan a pattanó: sőt, Keller Ivánnak így beesik az első hazai tripla, 20-24. Ciric büntetőzhet, mindkettő jó tőle a vonalról, 20-26.

10′

Lóránt most megoldja a palánk alól, 15-22. Markovic üt oda Fortune-nak, ez két büntetőt jelent, ötödik csapathiba lévén: az amerikai nem hibázik, 15-24, miközben Wirth jön Boltic helyett. Lórántnak nincs sok ideje, de egy ziccert még befejez, 17-24. Ez a negyed vége, egyelőre kiválóan játszik a Szedeák!

9′

Révész hiába csípi meg Markovictól a labdát, Lóránt gyorsan visszaszerzi, majd ziccerig törhet, 12-20. Fortune betörése után újból megvan a tízpontos különbség, 12-22. Markovic újabb büntetői, de csak a második van bent, 13-22.

8′

Fortune kettese nem jó, majd Horton szed egy támadópattanót, amit be is tuszkol, 8-17. Sulovic viszont megint bedob egy triplát!!! Négy szegedi hármas már a negyedben, 8-20! A center is megkapja a második faultját, jön is Révész a helyére, ahogy Keller Iván is beáll az Albába. Markovic büntetői a helyén, 10-20 ezzel.

7′

Horton jön az Albába. Sulovic viszont elsüllyeszti a harmadik szegedi triplát, 4-17. Horton első kísérletéből kosár születik a körtéből, 6-17.

6′

Kovács Ákos és Markovic jön az Albába. Juhosra ráfújják a második faultot, majd Keller megszerzi a hazaiak első mezőnykosarát – több, mint öt percet kellett erre várni, 4-14. Ciric triplája rövid, de Lóránttól sem jó a középtávoli.

5′

Ciric most Juhos mögé adja, de Hill szerencsére nem bünteti ezt kosárral. Gyorsan javít a szegedi kapitány, 2-14 – most már kikéri az idejét Dzunic Branislav! Ez eddig kiváló!

4′

Simpson hármasa sincs bent, nem úgy Bolticé: Juhos kiosztása után megvan a második szegedi hármas, és a tízpontos különbség, 2-12. Lóránttól nem jó a középtávoli, de Fortune sem szerez kosarat nagyjából ugyanabból a helyzetből.

3′

Fortuné a meccs első faultja, Lóránt büntetői jöhetnek: nem ront, 2-9. Bolticot sapkázza Hill, de visszakerül az irányítóhoz, viszont Juhostól nem jó a horog.

2′

Lóránt trojkája sincs bent, Fortuné a pattanó. Ciric betörése után beejti, 0-7! Lóránt tempója is lejön, Fortune mehet ziccerig Sulovic passza után: az amerikai zsákolása után 0-9!

1′

A Szedeák vezetheti az első támadást, amelyet Nenad Sulovic rögtön be is fejez, 0-2. Trevis leszedi a saját pattanóját, de Hill is pontatlan kintről. Fortune viszont nem, megvan az első szegedi hármas, 0-5.