Hosszabbítás után kaptunk ki a Kaposvártól

Bár 15 ponttal is vezettünk, végül nem tudtuk behúzni a meccset.

Ismét az újszegedi sportcsarnokban léptünk pályára, ahol ellenfelünk a legutóbbi két mérkőzését megnyerő Kaposvár volt.

Tyler Roberson négy pontjával indult a meccs, majd a vendégek első kosara után ismét centerünk volt eredményes, majd Nicholson dobott be egy triplát – 9-2-re vezettünk, amikor időt kértek a vendégek. Megjöttek a vendég távoli dobások, ezeknek köszönhetően 12–13-nál már a Kaposvár vezetett, a lendületesen kezdődő meccsen az első tíz perc után egy ponttal vezetett a Kaposvár.

A folytatás sem hozott más játékot, a Kaposvár távolról jól dobott, nagyobb különbség pedig nem alakult ki – egészen a negyed utolsó másodpercéig, amikor is Balogh Szilárd dobott be egy távolit, így az addigi legnagyobb, hatpontos előnnyel mehettünk a nagyszünetre, 47–41.

Négy pontunkkal indult a második félidő, Nicholson kosara után így a meccsen először volt kétszámjegyű különbség, 51–41. Roberson kapott technikait, centerünk így hamar négy faulttal állt – viszont a folytatásban is mi irányítottuk a meccset. Washington lépett elő, irányítónk büntetőkből, majd a triplavonalon túlról volt eredményes, így 63–48-nál már 15 ponttal vezettünk. Csupán kilenc pontot kaptunk ebben a 10 percben, Washington zárta le a negyedet, így jó helyzetből, 65–50-es vezetésről várhattuk a negyedik játékrészt.

Ez viszont egy 9–0-ás kaposvári futással kezdődött, négy és fél percen át nem tudtunk kosarat szerezni, időt is kért Nikola Lazics 65–59-nél. Támadásban a folytatásban is sokat hibáztunk, rengeteg dobásunk kimaradt, így a Kaposvár folyamatosan zárkózott, Hughes pedig 69–69-nél ki is egyenlített. Egylabdás meccs lett belőle, pedig a 30. percig erre kevés dolog utalt. Roberson, majd Parsons is faulttal együtt szerzett egy kosarat és bedobta a büntetőjét is mindkét játékos, az utolsó perc így 74–74-ről következhetett. Person is rátette a szabálytalanságért járó plusz egyet, 77–74 után azonban jött Petersen, a vendégek dán irányítója pedig egy triplával egyenlített – és volt még ugyan egy támadásunk, de több pont nem született a negyven perc alatt, így jöhetett a hosszabbítás.

0–6-al kezdődött a ráadás, elúszni látszott a meccs, de Nicholson szerzett egy borzasztóan fontos trojkát, viszont Person kihagyott egy büntetőt, 82–83. Hughes sportszerűtlen hibája után Roberson is büntetőzhetett, de csak egyenlítettünk az akció végén, 83–83 után pedig még maradt 3.8 másodperce a Kaposvárnak. Brown emelte rá a triplát, ami lejött, de Parsons még az idő lejárta előtt vissza tudta azt tenni – mindez azt jelentette, hogy a Kaposvár megnyerte a meccset.

Nem sikerült tehát az, ami 2014-ben, akkor Nikola Lazics győzelemre vezette csapatunkat az első mérkőzésén, most viszont hiába vezettünk 15 ponttal is, kikaptunk a Kaposvártól. Folytatás jövő szombaton, a Sopron vendégeként.

Naturtex-SZTE-Szedeák–Kaposvár 83–85 (24–25, 23–16, 18–9, 12–27, 6–8)hosszabbítás után
Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, 19. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1200 néző. Vezette: Praksh, Nagy V., Kovács N.
Naturtex-SZTE-Szedeák: WASHINGTON 23/9, Polányi, NICHOLSON 13/3, Bognár 7, ROBERSON 21. Csere: Balogh 7, Person 12, Filipovics, Kerpel-Fronius. Vezetőedző: Nikola Lazics.
Kaposvár: Brown 11/3, Petersen 22/15, Halmai 5/3, Gabric 10, HUGHES 18. Csere: PARSONS 19, Paár, Hendlein, Puska. Vezetőedző: Ivan Rudez.

Nikola Lazics: – Nagyon nehéz bármit mondani… A második és a harmadik negyedben jól játszottunk, kontrolláltuk a meccset, tizenöt ponttal vezettünk. Szerintem a negyedik negyed első két perce volt a kulcs, amikor a Kaposvár egy kilenc-nullás szériát produkált, közel öt percig nem dobtunk pontot. Nem voltunk okosak, ezt mondtam a fiúknak az öltözőben a félidőben is, ha okosak leszünk, akkor nyerünk. Ott volt az esélyünk a meccs végén és a hosszabbításban is, de nem éltünk vele. A végén egy kicsit szerencsésebb volt a Kaposvár, megpróbálunk javítani a jövőben.

Bognár Kristóf: – Köszönjük a szurkolóinknak, hogy kijöttek és biztattak minket! Nagyon nehéz mit mondani, fájó így vereséget szenvedni. Három negyeden keresztül irányítottuk a meccset, készültünk az alsóposztos játékaikra, a harmadik negyedig ezt tudtuk is kontrollálni, addig uraltuk a palánk alatti játékot. A negyedik negyedre ez átfordult, nagyon sok kosarat kaptunk második esélyből is. Nagyon sajnálom, reméljük, sikerül javítani a folytatásban.

Ivan Rudez: – Nem játszottunk jól a mai napon, főleg támadásban voltak problémáink. Sok eladott labdánk volt a második negyedben, így elengedtük a Szegedet. Arra számítottunk, hogy Washington rengeteget lesz a pályán, próbáltuk őt fárasztani. Tiszteljük ellenfelünket, Bognár Kristóf az egyik legjobb erőcsatár a ligában. Nagyon boldog vagyok a győzelem miatt, köszönöm a szurkolóinknak, hogy elkísértek bennünket, gratulálok a csapatomnak!

DeSean Parsons: – Ahogy az edzőnk is mondta, gondjaink voltak támadásban. Tizennyolc eladott labdát kényszerítettünk ki, próbáltuk ellensúlyozni védekezésben a támadásbeli hibáinkat. Tizenötpontos hátrányban is voltunk, de azon voltunk, hogy megmaradjon az energiánk. Büszke vagyok a csapatomra, hogy ilyen hátrányból visszajöttünk, kiharcoltuk a hosszabbítást, onnantól pedig már egy más meccs kezdődött. Egy pillanatig sem adtuk fel, ez egy nagy győzelem számunkra.

(Fotó: Faragó Imre)