Hosszabbítás után kaptunk ki az Alba otthonában

Három légióssal is kezünkben volt a meccs, de az utolsó percben elolvadt az előnyünk.

Tyler Roberson nélkül léptünk pályára az Alba Fehérvár otthonában, centerünk sérülése miatt nem tudta vállalni a játékot.

Bognár Kristóf szerezte a meccs első kosarát, jól kezdtük a találkozót, nyolcasunk támadólepattanója után szerzett közelijével 11-3-ra vezettünk. A hazaiak a csereként beszállt Vojvoda pontjai után 15-13-nál először vezettek a meccsen, innentől viszont végig elképesztően szoros és fordulatos volt a találkozó – hol egyik, hol másik csapat volt éppen előnyben. Roberson nélkül is jobbak voltunk lepattanózásban, és a nagyszünetben Washington tempója után egy ponttal vezettünk.

A harmadik negyedet eladott labdákkal kezdtük, de Kovács Ádám és Person is bedobott egy-egy triplát. Bognár maradt lent egy lepattanóért vívott csatában, de szerencsére játékosunk rövid ápolás után folytatni tudta a játékot. Nem alakult ki komolyabb különbség, mindig volt válasz a másik oldalon: Person egy négypontos akcióval egyenlített 53-53-nál, de az utolsó szó a negyed végén az Albáé volt, 57-55-ről jöhetett a negyedik felvonás.

65-62-re vezettünk, amikor kezdett paprikás lenni a hangulat: videózás után kiállították DeCosey-t, majd Sztarovlah büntetője és Person hármasa után hét ponttal vezettünk – ezen a meccsen ez má rnagy különbségnek számított.

Egymás után öt tripla következett, Philmore, Sztarovlah, Somogyi, Person és Philmore volt a sorminta, végül ebből hárompontos előnnyel jöttünk ki, 79-76-ra vezettünk. Sőt, bő egy perc volt vissza, amikor Sztarovlah faulttal együtt vitt végig egy akciót, majd a büntetőjét is bedobta, 87-78-ra vezettünk. Innen viszont jöttek a hibák, eladtuk a labdákat és nem tudtuk lemenedzselni a végjátékot, Vojvoda betörése után pedig már egyenlítettek a hazaiak, 87-87, és következhetett a hosszabbítás – hiába tűnt már úgy, hogy a kezünkben van a meccs, végül nem tudtuk behúzni a meccset kilencpontos előnyről.

A ráadás is fehérvári pontokkal kezdődött, mi pedig nem tudtuk betalálni: 19-0-ás rohanásban voltak a hazaiak, amit Sztarovlah büntetői törtek meg, de ekkor már 97-89-re az Alba vezetett. Ford egy triplával végleg eldöntötte a meccset, innen már nem tudtunk visszajönni – végül hét ponttal, 102-95-re kaptunk ki, ezzel szezonbeli harmadik meccsünket is elveszítettük. Folytatás csütörtökön hazai pályán, amikor a Honvéd lesz az ellenfelünk.

Arconic-Alba Fehérvár–Naturtex-SZTE-Szedeák 102–95 (19–20, 18–18, 20–17, 30–32, 15–8) – hosszabbítás után
Tippmix férfi NB I./A csoport, 4. forduló. Székesfehérvár, Alba Regia sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Benczur, Söjtöry, Makrai.
Alba Fehérvár: Pongó Ma. 11, Somogyi 12/3, DeCosey 7/3, FORD 21/3, PHILMORE 20/12. Csere: VOJVODA 25/3, Balsay, Takács Mi. 2, Takács Ma., Kemp 4. Vezetőedző: Matthias Zollner.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Washington 18/12, Polányi 3/3, Kovács Ád. 7/3, SZTAROVLAH 21/3, BOGNÁR 23/3. Csere: Kerpel-Fronius B., Person 20/15, Balogh Sz. 1, Filipovics 2. Vezetőedző: Simándi Árpád.
Kiállítva: DeCosey (34.).

Simándi Árpád: – Egy megnyert meccset adtunk ki a kezünkből… De roppant büszke vagyunk magunkra, mert harminckilenc és fél percen keresztül végrehajtottuk, amit megbeszéltünk. Gratulálok az Albának, de a saját csapatomnak is! Föl kell emelnünk a fejünket, mert ma megmutattuk, hogy jó csapatunk van, emelt fővel távozhatunk Székesfehérvárról. Ezzel az akarattal, ezzel a küzdéssel és csapatjátékkal van keresnivalónk.

Bognár Kristóf: – Kettős érzéseim vannak, mert kiesett egy fontos láncszemünk, a centerünk nélkül játszottunk, mégis partiban voltunk, sőt, szerintem ez a meccs a miénk volt, mi buktuk el. A végén nagyon pontatlanok voltunk, akkor kellett volna talán higgadtabban játszanunk. A hosszabbításban kijött, hogy akkor már az Alba volt mentális fölényben, mi pedig kapkodtunk továbbra is. Gratulálok az Albának, köszönjük a szurkolóinknak, hogy elkísértek bennünket!