Idegenben folytatjuk a szünet után

Pécsett nyitjuk az alapszakasz utolsó hónapját.

A válogatott szünetet követően öt forduló maradt az NB I./A csoportjának idei alapszakaszából, és márciusban mind az öt mérkőzést le is játsszák a résztvevők. Csapatunk szombaton 19 órakor az NKA Universitas Pécs vendégeként tér vissza a bajnoki mérkőzésekhez.

A legutóbbi öt bajnokinkat elveszítettük, azonban továbbra is olyan szoros az A csoport tabellája, hogy egy hét alatt is nagyot fordulhatnak a dolgok.

Csapatunknál edzőváltás történt a szünet előtt, Nikola Lazics helyét az a Simándi Árpád vette át, aki egy év után tér vissza vezetőedzőként a Szedeák kispadjára, így a szombati lesz a visszatérése utáni első mérkőzése.

Szombaton éppen egy olyan csapathoz látogatunk, amely hozzánk hasonlóan 8–13-al áll. A pécsiek is vereségekből érkeznek erre a meccsre, hiszen a szünet előtt az Albától (101–90), majd a Budapesti Honvéd otthonában (95–63) is vereséget szenvedtek. Az NKA kerete változott az átigazolási időszak utolsó napjaiban, miután Shane Henry személyében egy ötödik légiós érkezett a csapathoz, amelyet a novemberi meccshez képest (amikor 97–90-es vereséget szenvedtünk hazai pályán a Pécs ellen) már nem Goran Tadics, hanem Csirke Ferenc irányít vezetőedzőként.

Ránk fért egy kis szünet, tudtunk egy kicsit pihenni Keményen edzettünk az előző héten, játszottunk egy felkészülési meccset a Honvéddal, próbálunk ebből építkezni a folytatásra. Nagyon szoros a bajnokság, bárki odaérhet a rájátszásra, de azt gondolom, saját magunkkal kell foglalkoznunk, a saját játékunkat kell játsszuk. Nagy energiával kell játszanunk, a jó védekezésből pedig könnyű kosarakat szerezhetünk, Pécsen is nyerni szeretnénk – mondta a meccs előtt csapatkapitányunk, Balogh Szilárd.

A szombaton 19 órakor kezdődő mérkőzést Cziffra Csaba Zsolt, Nagy Viktor és Rácz Zsolt Róbert vezetik, a mérkőzés ellenőre Balogh László György lesz. A találkozót a MindiGO Sport élőben közvetíti, szurkolóink a helyszínen 18 órától vehetik meg a vendégszektorba szóló jegyeket, 2000 forintos egységes áron.

(Fotó: Faragó Imre)