Ismét egylabdás meccset veszítettünk

A végén labdánk volt a győzelemhez, de nem ment be a dobás.

Milics Sztarovlah bokasérülése mellett Tyler Robersonra sem számíthattunk a Paks elleni hazai bajnokin, így csupán két légiósunk maradt a bajnokira.

Stefan Filipovics pontjai nyitották a meccset, majd felváltva estek a kosarak. 9–9 után azonban Washington második triplája után 16–9-re vezettünk, amikor időt kértek a vendégek. Bognár Kristóf kettő plusz egyes akciója után már tíz ponttal is mentünk, 26–16 után azonban egy 8–0-ás futással zárkóztak a vendégek, így csak két pont volt az előnyünk, 26-24.

Három perc telt el a második negyedből, amikor Edwin tempójával egyenlítettek a vendégek, 28–28-nál kértünk időt. Amennyire ponterős volt az első negyed, a másodikban már kevésbé volt ez jellemző: két perccel a nagyszünet előttig csak nyolc pontot szereztünk, és Edwin újabb kettese után már a paksiaknál volt az előny 34–36-nál, amikor ismét időt kért Simándi Árpád. Person triplájával visszavettük a vezetést, majd Washington büntetőzött jól, de Kovács két triplájával mégis a Paks volt előnyben a félidőben, 39–42.

Két és fél perc alatt kilenc pontot kaptunk, nem kezdtük jól a harmadik negyedet, így a Paks már 51–43-ra vezetett a szünet után. Person kosaraival, majd Bognár triplájával előbb 50–53-ra, majd 52–55-re zárkóztunk, de a Paksnak ezekre akadt válasza. 55–59-nél Washington indult meg, majd faultolta őt Gulyás: videózás után azonban nem ítélték sportszerűtlennek a megmozdulást. Befagyott az eredményjelző, így négypontos hátrányból vághattunk neki az utolsó negyednek.

Ezt 40 másodperc alatt eltüntettük, Person büntetői, majd Washington betörése után 59–59-nél kért időt az ASE. Ezt Edwin pontjai követték, a triplája után héttel, 66–59-re vezetett a Paks, erre Person válaszolt egy hárompontos támadással, 62–66. 66–70-nél mindkét csapat sokat hibázott, ezt végül két perccel a vége előtt Person triplája szakította meg, 69–70-nél így időt kért Csirke Ferenc. Edwin kosarával hárompontos hátrányba kerültünk, de Person szerzett egy közelit. 71–72-nél Grubor triplája lejött, így támadhattunk a győzelemért: Washington dobása azonban nem volt pontos, így a szezon során sokadjára egy egylabdás mérkőzést veszítettünk el.

Folytatás szerdán az Oroszlány otthonában.

Naturtex-SZTE-Szedeák–Atomerőmű SE 71–72 (26–24, 13–18, 16–17, 16–13)
Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, 12. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Benczur, Ádám, dr. Németh.
Naturtex-SZTE-Szedeák: WASHINGTON 24/12, Person 17/6, Polányi, BOGNÁR 14/3, Filipovics 6. Csere: Kerpel-Fronius B. 4, Balogh Sz., Kovács Ád. 6, Mayer. Vezetőedző: Simándi Árpád.
Paks: Kovács Ák. 18/6, EDWIN 21/3, Pajor 2, Grubor 12/6, Eilingsfeld 10. Csere: Buckhingam 9/3, Gulyás, Taiwo. Vezetőedző: Csirke Ferenc.

Simándi Árpád:Gratulálok a Paksnak a győzelemhez! Három percig nem kosárlabdáztunk a harmadik negyed elején, ez egy ilyen meccsen nem fér bele. Kevesen voltunk, sok problémánk van, de azt a három percet leszámítva mindenki küzdött és harcolt. Ha lehet ilyet mondani, szépen haltunk meg. Szerencsétlenek vagyunk, hiszen a végén kimaradt a dobásunk, szörnyű így kikapni minden meccsen. Három percen keresztül úgy gondoltuk, nem kell védekezni, utána visszakapaszkodtunk, de ez rengeteg energiába került. Köszönöm a szegedi szurkolók buzdítását!

Mayer Ákos:Úgy érzem, az egész csapat nagyot küzdött, viszont ahogy az edzőnk is mondta, a szünet után nem sikerült úgy kimennünk a pályára, ahogy szerettük volna, ez dönthetett.

Csirke Ferenc:Gratulálok a játékosaimnak és a Szegednek is! A két, nehéz helyzetben lévő csapat jó mérkőzést játszott. Lehet, hogy az döntött, hogy Grubor egész héten nem edzett, ma viszont vállalta a játékot. A centerük hiányában tudható volt, hogy Washington még jobban magára vállalja a meccset, mi viszont hagytuk, hogy meccsbe jöjjön. Amikor ilyen kvalitású játékos van az ellenfélnél, nem engedhetjük meg, hogy 15 pontot dobjon az elején. Védekezésben váltottunk, meg tudtuk fordítani a mérkőzést. Az utolsó dobást lehet pont a fáradtság miatt rontotta el Washington. Abból kell tanulnunk, hogy sokkal nyugodtabban kell játszanunk hét-nyolcpontos vezetésünknél. Nagyon sokszor kerültünk miss-match szituációba, de ha a játékvezetői felfogás engedi a kemény játékot, akkor az mindig beleviszi a csapatot egy lelassulásba, ezt jól használta ki a Szeged. A vesztes meccseink is egylabdásak voltak, állhatnánk jobb mérleggel is, de a mai győzelem azt jelenti, hogy bejutottunk a kupadöntőbe. Szerdán szeretnénk nyerni a Körmend ellen azért is, hogy minél jobb helyzetből várhassuk a kupasorsolást és az új kört.

Kovács Ákos:Nagyon nehéz meccs volt, az elején elengedtük a Szegedet, nem jó ritmusban játszottunk, nem működött a védekezésünk. Ezt követően sikerült átvennünk az irányítást, támadásban megtaláltuk az üres helyzeteket, így ki tudtunk építeni egy kisebb előnyt. Egy pontot ebből meg tudtunk tartani, boldog vagyok, hogy sikerült nyernünk, a sokadik egylabdás győzelmet arattuk idén. Jobb lenne persze hamarabb lezárni a meccseket, de önmagáért beszél, hogy ezeket a szoros meccseket meg tudjuk nyerni. A Szeged is megérdemli a gratulációt, sok sikert kívánok nekik a folytatásban! Van még hova fejlődnünk, de jó úton indultunk el.

(Fotó: Faragó Imre)