Itthon is legyőztük a Körmendet

Hazai pályán is nyertünk az Egis Körmend ellen, megvan a nyolcadik győzelmünk.

Az idegenben aratott bravúros győzelem után tíz nappal ezúttal hazai pályán játszottunk az Egis Körmenddel: az azon a találkozón nyolc triplát szerző Keller Iván ezúttal nem tudta vállalni a játékot.

Govens triplájával kezdtünk, majd a negyed végén sikerült tíz pont fölé tornázni a különbséget: 17-16 után volt egy 11-0-ás futásunk, labdaszerzéseinknek köszönhetően kontrollálni tudtuk a Körmend támadását. Tizennégy ponttal is vezettünk Zach Brown zsákolása után, Ferencz hármasa törte meg a vendégek csendes periódusát. Továbbra is nálunk volt az előny, azonban James Dickey begyűjtötte a harmadik hibáját, így Olasz Ádám érkezett a helyére. A Körmend vissza tudott kapaszkodni, Durázi büntetői után négy pont volt a különbség, Kerpel-Fronius Balázs gyors öt pontjával azonban tartottuk magunkat. Djordje Dzseletovics keze sem remegett meg a félidő végén, így Govens újabb hármasa után ismét több mint tízzel vezettünk, 48-35 volt a szünet.

A második félidőt viszont rosszul kezdtük: 11 körmendi pontra nem tudtunk válaszolni, eltelt közel a negyed fele, mire először betaláltunk. Zach Brown büntetője után három pont maradt a fórunkból, 49-46. Támadásban ekkor nem tudtunk olyan sikeresen játszani, mint az első félidőben, Mócsán kettő plusz egyes akciójával pedig egylabdás különbségről kezdődhetett az utolsó negyed, 60-58.

Két gyors körmendi akció után először vezettek a vendégek a meccsen, ekkor azonban három amerikai légiósunk egymás utáni kosaraival sikerült gyorsan fordítanunk. Kerpel-Fronius Balázs hármasa a legjobbkor érkezett, 72-66, ismét egy kicsit megnyugodhattunk, így fordultunk az utolsó négy percre. Az utolsó percre is izgalmassá tudta tenni a Körmend a meccset, köszönhetően Taylornak és Thamesnek, ám ekkor ismét jött Kerpel-Fronius Balázs – újabb trojkájával 83-75-nél a kezünkben érezhettük a meccset. Innen már nem is engedtük ki azt, egy végig küzdelmes mérkőzésen végül hét ponttal, 88-81-re tudtunk nyerni – így tíz nap elteltével hazai pályán is legyőztük a Körmendet.

Kerpel-Fronius Balázs remekül szállt be a meccsbe, nyolc dobásából hét is a gyűrűben landolt: James Dickey ezúttal is dupla-duplát szállított (14 pont, 12 lepattanó), Zach Brown pedig az este legeredményesebb játékosa volt 27 pontjával – ahogyan Darrin Govens is pazarul teljesített, 8 gólpassz, hét lepattanó és 23 pont. Nagyszerű csapatjátékot bemutatva szinte végig irányítani tudtuk a meccset, és fontos győzelmet szereztünk.

Történetünk során először sikerült egy bajnokságon belül kétszer is nyerni a Körmend ellen, ezzel pedig szezonbeli nyolcadik sikerünket arattuk. Folytatás az ünnepek után, jövő vasárnap, december 27-én a Jászberény ellen, szintén hazai pályán, hiszen a szerdai, Oroszlány elleni idegenbeli mérkőzésünk elmarad.

Naturtex-SZTE-Szedeák – Egis Körmend 88-81 (29-17, 19-18, 12-23, 28-23)
Tippmix férfi kosárlabda NB I/.A csoport, 14. forduló. Szeged, Újszegedi sportcsarnok, zárt kapuk mögött. Vezette: Benczur T., Minár L., Pozsonyi L.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Kerpel-Fronius G. 3, GOVENS 23/9, BROWN 27/6, Dzseletovics 6, DICKEY 14. Cserék: KERPEL-FRONIUS B. 15/9, Mayer, Olasz. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.
Körmend: THAMES 23/9, Németh, MÓCSÁN 16, Williams, TAYLOR 17. Cserék: Takács 2, Mosely, Ferencz 12/6, Durázi 9/3, Tóth 2. Vezetőedző: Ziga Mravjlak.

Szrecsko Szekulovics: – Nagyon nehéz meccsen vagyunk túl, hiszen a Körmend egy nagyon jó csapat. Büszke vagyok a csapatomra, mindenki hozzá tudott tenni a győzelemhez. Volt persze egy kis hullámvölgyünk, de összetartottunk, és együtt meg tudtuk nyerni ezt a meccset. Sajnálom, hogy nem lehetnek jelen az ilyen mérkőzésen a szurkolók! Szépen szeretnénk zárni a 2020-as évet, így már a következő meccsre koncentrálunk.

Kerpel-Fronius Balázs: – Csapatként sikerült megnyernünk ezt a mérkőzést. Kilencven százalékban sikerült megvalósítanunk azt, amit elterveztünk a meccs előtt. Egy jó Körmendet győztünk le, ez pedig kellő lendületet adhat a csapatnak. A srácok nagyon jó helyzeteket alakítottak ki nekem, csak be kellett dobnom, de a csapatjátékot kell kiemelnem a mai győzelem kapcsán.

Ziga Mravljak: – Ha idegenben nyerni szeretnél, nem lehet így játszani. Energia nélkül kezdtük a meccset, és bár mi vagyunk a liga egyik legfiatalabb csapata, ez nem mindenre magyarázat. Ha sikeresek szeretnénk lenni, ahogy tettük azt a bajnokság kezdeti szakaszában, akkor nem kezdhetünk el így egy mérkőzést. A tíz kihagyott büntető mellett koncentráltabbnak is kell lennünk, könnyű dobásokat rontottunk, remélem, ebben javítani tudunk a jövőben.

Ferencz Csaba: – Fontos lett volna, hogy ma nyerjünk, de ez nem sikerült. Nem kezdtük jól a mérkőzést, viszont a harmadik negyedben szépen visszajöttünk. A végjátékban rossz döntéseket hoztunk, és kihagytunk pár fontos dobást. Tíz büntetőt is elrontottunk, ez pedig luxus, ezen javítanunk kell. Apró dolgok döntöttek, gratulálok a Szegednek, és boldog karácsonyt kívánok mindenkinek!

(Fotó: Karnok Csaba)