Kaposváron kezdjük a nagy hajrát

A szabadnapunkat követően a somogyiak vendégei leszünk kedden.

Letöltöttük a szabadnapunkat a középszakasz küzdelmeinek első körében, így tíznapos szünetet követően, kedden folytatjuk a bajnokságot, amikor a Kaposvári KK vendégeként lépünk pályára. A KKK eddig két győzelmet és egy vereséget tudott hozzátenni az alapszakaszban elért mérlegéhez, így 14 győzelemmel és 15 vereséggel áll a keddi találkozó előtt a nyolcadik helyen. Legutóbbi két hazai találkozóját egyaránt megnyerte, miután a Paks elleni sikert követően hosszabbításban a ZTE-t is megverte. Csapatunknak idén eddig nem ment a Delfinek ellen: idegenben 16 ponttal (76-60), míg hazai pályán csupán egy egységgel (72-73), de vereséget szenvedtünk, azonban egy hasonló szituációt már megoldottunk idén, hiszen a Pécs ellen is hasonló volt a mérlegünk – igaz, a baranyaiakat hazai pályán fogadtuk, mikor harmadik nekifutásra sikerült őket legyőzni. Most idegenben kellene bemutatni ezt a bravúrt, amire egyébként a közelmúltban kétszer is volt példa, hiszen 2017 januárjában (89-94) és 2015 novemberében (81-84) is sikerült nyernünk a Kaposvár otthonában. Igen szoros az állás a középszakasz küzdelmeiben, és amennyiben nem tudnánk győzni Kaposváron, akkor a hátralévő négy meccsünkön már nem férne bele a hiba ahhoz, hogy ott lehessünk a legjobb nyolc között.

A Kaposvárban játszik a bajnokság jelenlegi legjobb játékosa, mármint ami a VAL-értékeket illeti. Egykori játékosunk, Ivosev Tomiszlav közel 30-as értéket (29.64) tudhat magáénak ebben a kategóriában, egyben ő a bajnokság legponterősebb játékosa (19.96) játékosa is, de 9.08-as lepattanó-átlaga is az ötödik legjobb a ligában. Mellette az amerikai irányító, Christopher Lee az, akire figyelni kell (6.05 gólpassz-átlag), Hendlein Roland pedig a palánk alatt szorgoskodik (9.62-es lepattanó-átlag) A kaposvári meccsel egy igen komoly sorozatot kezdünk, hiszen heti két meccsel folytatjuk egészen május negyedikéig – ebben az időszakban tehát biztosan eldől, ott leszünk-e a rájátszásban, vagy sem, ehhez azonban biztosan energikusabb játékra lesz szükség, mint amit Pakson nyújtottunk.

A Kaposvári KK – Naturtex-SZTE-Szedeák mérkőzés kedden 18 órakor kezdődik a kaposvári sportcsarnokban.