Kemény csatában veszítettünk

Az utolsó negyed eleje döntő volt, hiába nyertük meg a lepattanózást.

A hétfői, Szolnok elleni meccset követően szerdán már Pakson volt jelenésünk, egy szintén korábbról elhalasztott mérkőzésen.

Jól jöttünk ki az első negyedből, hiszen Kerpel-Fronius Gáspár szerzett egy dudaszó előtti kosarat, így három ponttal, 21–18-ra vezettünk. A folytatásban Lóránt Péter vezérletével meglépett a Paks, egy 8–0-ás futásnak köszönhetően kezdtek elhúzni, szerencsére 40–32 után öt pontot szereztünk, Brown triplája zárta a negyedet, így csak három pont volt a hazaiak előnye, 40–37 a nagyszünet.

A harmadik negyedet egy 6–0-al indítottuk, át is vettük a vezetést, azonban a Paks egyenlíteni tudott: a harmadik negyed végén 51–51 állt az eredményjelzőn.

Az utolsó játékrészben mindkét csapat sokat hibázott, a büntetőkkel is gondjaink akadtak, ezt kihasználva pedig a Paks tudott előnybe kerülni. A pár pontos fórból hirtelen tíz lett, Shepard büntetői után úgy tűnt, 66–56-nál elmegy a meccs, csakhogy Kerpel-Fronius Gáspár büntetői után feleztük a különbséget, de már az idő is sürgetett bennünket. Kulcspillanatokban nem jöttek a hármasok, Shepard viszont a végén lezárta a meccset egy sarokhármassal, így hiába nyertük meg a lepattanócsatát (52–34, James Dickey egymaga 22 labdát szedett le, 16 pontjával dupla-duplát hozott), ez kevés volt ahhoz, hogy nyerni tudjunk Pakson, hiszen 18 eladott labdánk is volt.

Ezzel elszenvedtük negyedik vereségünket a szezonban, folytatás szombaton a Zalaegerszeg ellen hazai pályán.

Atomerőmű SE–Naturtex-SZTE-Szedeák 71–66 (18–21, 22–16, 11–14, 20–15)
Férfi kosárlabda NB I./A csoport, 10. forduló. Paks, zárt kapuk mögött.
Vezette: Benczur T., Söjtöry T., Pozsonyi L.
Paks: Baker 4, SHEPARD 15/3, Pupp 2, LÓRÁNT 21/6, Jackson 7. Csere: Capers 10, Eilingsfeld 5/3, Kovács Á. 4, Kis R., Pajor 3/3. Vezetőedző: Braniszlav Dzunics.
Naturtex-SZTE-Szedeák: KERPEL-FRONIUS G. 13, Govens 11/3, Brown 11/6, Dzeletovics 10/3, DICKEY 16/3. Csere: Kerpel-Fronius B. 4, Olasz , Keller I. 1. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.
Kipontozódott: Dzseletovics (36.).

Szrecsko Szekulovics: – Gratulálok a Paksnak, egy nagyon nehéz meccs volt. Mind a két csapatnak gondjai akadtak a dobásokkal, egy kiegyenlített mérkőzésen sajnos sok eladott labdánk akadt, egy Paks ellen 18 labdával nem lehet nyerni.

Kerpel-Fronius Gáspár: – Gratulálok a Paksnak, egy nagyon fizikális meccsen győztek! Kicsit úgy érzem, a fáradtság miatt sem mentek a triplák, a lepattanózásunk viszont pozitív volt ma. Sok sikert a Paksnak a továbbiakban, mi pedig szeretnénk nyerni szombaton a ZTE ellen.

(Fotó: kosarsport.hu)