Kiütéses siker a Kecskemét ellen

Végig vezettünk, és sima győzelmet arattunk a Kecskemét elleni hazai bajnokin.

A betegséggel küzdő Szatmári Zsombor nélkül fogadtuk a Kecskemétet, a kezdőcsapatban így Balogh Szilárd kapott helyet – ellenfelünk keretéből Milutinovics hiányzott.

Jól kezdtünk, és hamar, már a negyedik percben tíz ponttal vezettünk Balogh Szilárd triplája után, 14-4. A folytatásban is lendületben maradtunk támadásban, szinte minden támadásunk kosárral zárult, így a különbség már az első negyedben átlépte a húsz pontot. Nagyszerűen tripláztunk, hiszen az első hat távoli kísérletünk egyaránt a gyűrűben landolt, a harminc pontot is átléptük tíz perc után.

A folytatás is hasonló játékot hozott, az első szegedi mérkőzését játszó Rashun Davis szerezte meg az ötvenedik pontunkat, amivel már harminccal vezettünk, 50–20. Úgy is tartottuk a különbséget, hogy a kezdőötösünk pihenni tudott, magabiztosan, 27 ponttal vezettünk a félidőben.

A nagyszünet után is ritmusban maradtunk, amikor harminc pont alá került a Kecskemét, akkor jött Davis, aki egymás után két hármast szerzett. A kérdés már csak a győzelem különbsége volt. Mayer Ákos szerezte meg a századik pontunkat egy triplával, Polányi kettese után pedig át is léptük ezt a határt, végül 35 ponttal, 102–67-re nyertünk.

Kiütéses győzelemmel vágtunk vissza a Kecskemétnek, hiszen ősszel 14 ponttal kaptunk ki a Messzi István sportcsarnokban, azonban ez a győzelem azt jelenti, hogy azonos mutató esetén mi állunk előrébb, hiszen nagyobb arányban győztük le itthon a KTE-t. Folytatás február 4-én, pénteken, szintén itthon az Atomerőmű SE ellen.

Naturtex-SZTE-Szedeák–Duna Aszfalt–DTKH Kecskemét 102–67 (34–15,24–16, 25–21,19–15)
Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, 20. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1200 néző. Vezette: Praksch, Török R., Jakab L.
Naturtex-SZTE-Szedeák: PERSONS 18/9, COOK 14/6, Balogh 6/6, BOGNÁR 16/6, Alston 10. Csere: DAVIS 21/12, Filipovics 8, Keller I. 2, Kerpel-Fronius B. 2, Polányi 2, Mayer 3/3, Tráser. Vezetőedző: Simándi Árpád.
Kecskemét: Pollard 10, Jaramaz 9/6, WITTMANN 16/9, Kucsera 13/6, Karahodzsics 8. Csere: Ivkovics 4, Dramicsanin 7/3, Tóth B., Kiss D., Botka. Vezetőedző: Forray Gábor.

Simándi Árpád: – Gratulálok a szegedi közönségnek, mert nagyon jó hangulatot teremtettek! Nagyon jól kezdtük a meccset, ahogy a kolléga is mondta, lényegében már az első negyedben eldőlt, bár nekem még nincs olyan tapasztalatom, hogy ezt el is higgyem. Büszke vagyok a srácokra, mindent megcsináltunk, amit megbeszéltünk! További sok sikert kívánok a Kecskemétnek a bajnokságban!

Forray Gábor: – Gratulálok a Szegednek, jól játszottak! Az első negyed megadta az alaphangot, hiszen hatból hat triplával kezdtek. Itt tulajdonképpen el is dőlt a meccs. Számunkra az egyetlen pozitívum, hogy a fiataljaink megérezték az A csoport ízét, értékes perceket tudtak tölteni a pályán, jó játékosok ellen. Külön gratulálok a szegedi B-középnek, mert jó hangulatot varázsoltak! Ehhez persze kellett a csapat játéka is, de azt gondolom, fontos, hogy a keleti országrészben is felzárkózzunk a szurkolásban is.

Rashun Davis: – Jól éreztem magam a pályán, köszönöm a szurkolók biztatását! Nagyszerűen kezdtünk, és végig jól játszottunk, betartottuk azt, amit az edzőnk kért tőlünk.

Kucsera Dániel: – Gratulálok a Szegednek, megérdemelten nyertek! A hiányzók ellenére mindent megtettünk a győzelemért, de ma ennyire tellett tőlünk.

(Fotó: Frank Yvette, Délmagyarország)