Legyőztük a címvédőt!

Óriási bravúrt bemutatva legyőztük a Falcót a magyar kupa negyeddöntőjében, így éremért játszhatunk a hétvégén!

Csütörtökön a mi mérkőzésünk nyitotta a Zsíros Tibor Magyar kupa negyeddöntőit a debreceni Főnix Arénában: ellenfelünk a kupa és bajnoki címvédő Falco csapata volt, amelyből hiányzott Benke Szilárd, csapatunk viszont teljes kerettel állhatott fel.

Alston szerezte az első kosarunkat, rögtön egy hármast, amivel 3–2-re vezettünk. A távoliak továbbra is jól mentek, az első negyedben ötöt is beszórtunk kintről, és tartottuk előnyünket. Bognár Kristóf nagyszerűen kezdett, és a második negyedben már kétszámjegyűvé tudtuk tornázni a különbség, miután magasemberünk mindkét büntetőjét bedobta, 40–30-ra vezettünk. A félidő hajrájában Szatmári Zsombor lépett elő, aki kilenc pontot is hozzátett a közöshöz, és a nagyszünetben már 14 ponttal vezettünk.

A húszpontos előnyt is megközelítettük, de ekkor Persons távoli kísérlete lejött, ezt követően pedig a Falco kezdett el zárkózni. Alston öt pontja megszakította a szombathelyiek hét-nullás rohamát, majd Davis a helyére küldött egy triplát: tizenkét hármasnál jártunk ekkor, és 17 pontos előnyről várhattuk az utolsó negyedet.

A Falco ellen persze nem lehet biztosra menni, a címvédő egy 6–0-al indította az utolsó negyedet, időt is kértünk. Golomán büntetőivel már tízen belülre jött a Falco, és folyamatosan olvadt az előnyünk, 13–2-es futást produkált ellenfelünk a negyed első felében, máris nyílt lett a meccs. Davis kipontozódott, majd Perl és Váradi kosaraival már csak két pont volt a különbség, 70–72. Cook elképesztően fontos kosarat szerzett, majd Bognár ugyan csak felezett a vonalról, de így is öt ponttal vezettünk. 70–75-ről gyorsan visszahozta egy pontra a meccset Perl, de időkérésünket követően az egészen kiválóan játszó Bognár dobott egy óriási hármast, amivel 78–74-re léptünk el, mikor csak 19 másodperc maradt. Kimaradtak a Falco dobásai, így végül négy pontot megőriztünk előnyünkből, ezzel pedig legyőztük a címvédő Falco KC Szombathely csapatát, és ott vagyunk a pénteki elődöntőben, ahol az Alba-DEAC meccs győztese lesz az ellenfelünk 15 órától – a székesfehérvári csapat 94–87-re nyert, így az Albával játszunk a döntőbe jutásért.

Falco KC Szombathely–Naturtex-SZTE-Szedeák 74–78 (19–23, 14–24, 15–18, 26–13)
Zsíros Tibor férfi magyar kupa, negyeddöntő. Debrecen, Főnix Aréna, 500 néző. Vezette: Tőzsér, Pozsonyi, Fodor.
Falco: Váradi 14/6, Somogyi 2, Clark 7/3, Golomán 2, Keller 8. Cserék: PERL 31/6, Kovács 3/3, Barac 7, Hawkins. Vezetőedző: Milos Konakov.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Persons 16/9, Polányi 3/3, Cook 11/3, BOGNÁR 23/12, ALSTON 11/9. Cserék: Davis 3/3, Szatmári 9/3, Keller, Kerpel-Fronius, Filipovic 2
Kipontozódott: Barac (39.), ill. Davis (37.).

Simándi Árpád: – Nagyon boldog vagyok! Egész mérkőzésen jól védekeztünk, az utolsó negyedben picit megállt a támadójátékunk, de megmutattuk, hogy nagyon nagy szívünk van!

(Fotó: MKOSZ, Girgász Péter)