Lehetett volna szorosabb is

Szorongattuk ellenfelünket, de kikaptunk az Albától péntek este.

Az Alba Fehérvár vendégeként folytattuk a bajnokságot pénteken este: a haziak eddig háromból kettőt nyertek, míg mi nyeretlenül utazhattunk el Székesfehérvárra.

Az első negyed az Albáé volt, amely nagyon pontosan játszott támadásban, így a negyed végére már tízpontos előnyre is szert tett. A folytatásban sikerült feljavulni, és többször is felzárkóztunk: védekezésünk jobban működött, ráadásul Kerpel-Fronius Gáspár dudaszós, saját térfeléről értékesített hármasa zárta az első félidőt, így csak három pont volt a különbség a nagyszünetben. (46-43)

A harmadik negyedben volt, hogy csak egy pont volt a hazaiak előnye: viszont nem tudtuk átvenni a vezetést, ekkor kimaradt pár dobásunk, az Alba pedig ezt a periódust megnyomta, és újra tíz pont fölé tornázta a különbséget.

Mint később kiderült, ez kulcsperiódus volt: az utolsó negyedben ugyan volt még egy hajránk, amikor Ante Krapic hármasával tíz pontra csökkentettük a hátrányunkat (76-66), de ekkor kétszer is hibáztunk támadásban, ebből pedig Guyton egy újabb trojkát szórt be, majd egy ziccert is befejezett, így hat perccel a vége előtt ismét 15 pontos lett a hazai előny, 81-66-nál időt is kért Andjelko Mandics.

Innen már nem volt visszaút, a remekül irányító Ljubicsics és a nagyot játszó Guyton vezérletével nyert az Alba, így negyedik bajnokinkat is elveszítettük – a 17 eladott labda nem fért bele a fehérváriak otthonában, hiába álltunk jól a többi statisztikai adatot tekintve.

Folytatás jövő szombaton, a Jászberény ellen az újszegedi sportcsarnokban.

Alba Fehérvár – Naturtex-SZTE-Szedeák 95-83 (32-22, 14-21, 26-14, 23-26)
Férfi kosárlabda NB I/A csoport, 4. forduló. Székesfehérvár, Alba Regia Sportcsarnok, vezette: Benczúr, Boros, Kulcsár (Bognár).
Alba: LJUBICSICS 12/9, Markovics 10, GUYTON 28/18, Csupkovics 6/6, MOLNÁR 13. Csere: McDuffie 15, Csorvási 4, Govens, Keller, Takács 3/3, Lukács 4, Seyi. Vezetőedző: Jesús Ramírez.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Miliszavljevics 16/12, Wirth 2, Balmazovics 7/3, Krapic 19/6, ASBURY 15. Csere: Kerpel-Fronius B. 9/6, KERPEL-FRONIUS G. 10/6, Olasz 5. Vezetőedző: Andjelko Mandics.

Andjelko Mandics: – Az Alba vendégeként nem lehet 13 percet kosarazni. Tizennégy pontot dobtunk a második negyedben, ez nagyon kevés. Arról beszéltünk a héten, hogy ne engedjünk támadólepattanókat az ellenfelünknek, ez nem sikerült. Voltak jobb időszakaink védekezésben, de ez ma nem volt elég.

(Fotó: kosarsport.hu)