Locke ismét megszórta a Kaposvárt

Az idegenbeli meccs után hazai pályán is extra teljesítményt nyújtott légiósunk a Kaposvár ellen, hat elveszített bajnoki után sikerült nyernünk.

Ryan Woolridge továbbra sem tudta vállalni a játékot, így irányítónk nélkül vágtunk neki a Kaposvár elleni bajnokinak – ellenfelünktől Eaddy és Jean-Marie sem lépett pályára a légióskontingens közül.

A Kaposvár kezdett jobban, Brendan Bailey pedig hamar már a harmadik faultját is megkapta. Noah Locke első triplájával 7–8-ra jöttünk fel, de a vendégeké volt az első negyed vége, Jackson sarokból bedobott hármasával 13–22-es hátrányban voltunk. A játékrészt Koprivica büntetője zárta, amivel hét ponttal vezettek a vendégek.

Bognár Kristóf egy triplával nyitotta a második negyedet, de erre öt kaposvári pont érkezett válaszul. Filipovity betörése után kilenc pont volt a hátrányunk, nem tudtuk közelebb lépni, 21–30. Egészen a negyed végéig, amikor Mucza kígyózott be, és csak négy pontra olvadt a hátrányunk, de 30–34-nél nem tudtunk még közelebb jönni. A félidő végjátékában ugyan ismét volt esélyünk még faragni a hátrányunkon, de az eladott labda után Filipovity dobhatott ziccert, majd a félidőt Noah Locke két büntetője zárta le, 39–44 a félidőben.

Locke három triplája nyitotta a második félidőt, amivel először vezettünk a meccsen, gy 9–0-ás kezdés után 48–44 nekünk, amikor időt kért a Kaposvár. Noah bedobta a negyediket is kintről, de erre Jackson válaszolt távolról, majd Lake közelijével már hat ponttal vezettünk, 55–49. Koprivica kosarával ismét egylabdás volt a különbség, de Locke egy tempóval válaszolt, 57–53. Ritmusban maradtunk, Zsíros a nyolcadik, negyedbeli ötödik triplánkat jegyezte, amivel kilenc pontra, 64–55-re vezettünk. Cohill kipontozódott, a folytatásban viszont rendre visszavertük a Kaposvár felzárkózási kísérleteit: a negyedet pedig Locke középtávolija zárta, amivel nyolc ponttal, 69–61-re vezettünk az utolsó tíz perc előtt.

Locke újabb kosarával kezdődött a negyedik negyed, amivel már tízpontos volt az előnyünk – sőt, Noah egy újabb hármast is bedobott, 74–61. Nem tudtuk végleg eldönteni a meccset ekkor, a negyed felére ugyanis hat pontra jött fel a Kaposvár, de Bailey betörése után volt nyolc pontos az előnyünk, 80–72-nél jött a kaposvári időkérés. Összeállt a védekezésünk, hat pontnál közelebb nem engedtük ellenfelünket. Másfél perccel a vége előtt Bailey szórt be egy triplát, ami a meccsen a tizedik trojkánk volt – ezzel 89–77-re vezettünk, és mint később kiderült, ez lett a végeredmény is.

Ezzel lezárult a hat bajnokiból álló negatív sorozatunk, és megszereztük a kilencedik győzelmünket a bajnokságban. Noah Locke a kaposvári, idegenbeli győzelmünk alkalmával 38 pontot szerzett, ezen az estén még ezt is túlszárnyalta, és 41 pontig jutott.

A következő fordulóban szombaton 18 órától ismét itthon játszunk, az ellenfelünk a Paks csapata lesz.

SZTE-Szedeák–Kometa-Kaposvári KK 89–77 (16–23, 23–21, 30–17, 20–16)
Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, 23. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Tőzsér, Győrffy, Minár.
SZTE-Szedeák: Cohill, LOCKE 41/18, Bailey 10/6, BOGNÁR 10/3, Lake 8. Csere: Mucza 11, Balogh 4, Zsíros 5/3, Mayer. Vezetőedző: Simándi Árpád.
Kaposvár: Krnjajszki 5/3, ABELL 27/3, Szőke 4, Filipovity 12/3, Koprivica 15. Csere: Jackson 9/6, Halmai 3, Puska 2. Vezetőedző: Szőke Balázs.
Kipontozódott: Cohill (27.).

Simándi Árpád: – Köszönöm a szép számú szegedi közönség biztatását, remélem, ezzel a győzelemmel még többen visszatérnek! A legfontosabb a győzelem volt ma. Az első félidőben nem játszottunk jól, de a harmadik negyedben védekezésben összeszedtük magunkat, és elkaptuk a fonalat, csapatszinten tudtunk nyerni, fontos volt, hogy ki tudjunk jönni a gödörből. Egész héten jól dolgoztak a fiúk, megvan a motivációjuk, hiszen még elérhetjük a play-offot. Tovább kell folytatnunk a munkát, remélem, ez a győzelem átszakítja azt a gátat, és nyerni tudjuk a következő meccseket is.

Noah Locke: – Nagyszerű érzés végre nyerni! Az utóbbi hat meccsen ez nem sikerült, így nagyon boldog vagyok, hogy ma ez végre sikerült. Igyekeztünk koncentráltak maradni az elmúlt hetek után, úgy érzem, védekezésben sikerült ma előrelépnünk, ez volt az egyik kulcsmomentuma a győzelmünknek. Remélem, hasonlóan tudjuk folytatni, és tovább küzdünk a rájátszásért! Remy Abell a bátyám csapattársa volt, nagyszerű játékos, ő is remek meccset játszott, boldog vagyok, hogy ezúttal én jöttem ki jobban kettőnk csatájából.

Szőke Balázs: – Gratulálok a Szegednek, megérdemelten nyerték meg a meccset! Felforgatott kerettel játszottunk, két kulcsjátékosunk is hiányzott. Az első félidőt kontrolláltuk, de a második félidőt úgy kezdtük, ahogy nem lenne szabad. Fegyelmezetlenek voltunk, nem ütöttük be a taktikai faultokat, a Szeged pedig három gyors triplával ritmust fogott, sajnos utána nem tudtuk megállítani őket. Rengeteg olyan elkerülhető kosarat kaptunk, amire készültünk, egyértelműen védekezésben buktuk el a meccset, és a dobószázalékunk is nagyon gyenge volt, 22%-al tripláztunk.

Milos Koprivica: – Gratulálok a Szegednek a győzelemhez! Nem védekeztünk jól ma, sok könnyű kosarat, és tiszta dobóhelyzetet engedélyeztünk ellenfelünknek. Mi több dobóhelyzetet elrontottunk, készülünk a következő mérkőzésre.

(Fotó: Kamenik Balázs)