Magabiztos siker a Honvéd ellen

Egy pillanatig sem volt kérdés, visszavágtunk a Budapesti Honvédnak.
A hónap egyetlen hazai mérkőzésén a Budapesti Honvédot fogadtuk: a két csapat szezonbeli első meccsét öt ponttal a fővárosiak nyerték.
Wesson kosara nyitotta a találkozót, amire Lake válaszolt. Centerünk remek ritmusban kezdte a meccset, hamar eljutott 9 pontig, miközben Bognár és Locke kosara után 16–11-re vezettünk, amikor időt kért a Honvéd. A folytatásban is irányítottuk a meccset, és a negyed végén Cohill kosarával már 10 ponttal, 23–13-ra vezettünk.

Ugyanitt folytattuk a második a negyedben is, védekezésben is remekeltünk, elöl pedig Ryan Woolridge volt megállíthatatlan. Irányítónk betörései rendre kosárral zárultak, és a többiek is szépen hozzátették a magukét, Zsíros Péter triplájánál dupla annyi pontnál jártunk, mint a Honvéd, 34–17. Öt budapesti pont következett, majd időt is kértünk, ezt követően pedig több mint hússzal léptünk meg, állva hagytuk az ellenfelünket: Ryan Woolridge újabb kosara után 45–24 állt az eredményjelzőn. A félidő hajrájában ugyan kapaszkodott a Honvéd, de roppant magabiztos játékot nyújtva, 50–37-re vezettünk a nagyszünetben.

Tíz pont közelére zárkózott a Honvéd a harmadik negyed elején, de mielőtt még szorosabb lett volna a meccs, Locke kosarával tartottuk magunkat, 54–41. Brown dupláját Lake faulttal együtt szerzett kosara követte, centerünk rátette a plusz egyet is, 57–43.

Mucza Tamás is bedobta a bónuszt a kosara után, majd Bognár szerzett egy közelit, amivel ismét húsz ponttal vezettünk a negyed derekán, 65–45. Djokovics tripláját Locke dobta vissza, majd légiósunk egy tempót is szerzett, amivel a meccs legnagyobb különbségét alakította ki, 70–48. Két perc sem volt vissza a negyedből, amikor Mucza is szerzett egy hármast, 75–51-re vezettünk ezzel. Innen a játékrész végéig ugyan csak a Honvéd szerzett kosarat, de így is kényelmes helyzetből, 75–58-as előnyről várhattuk az utolsó negyedet.

Tizenhárom pontra zárkózott a Honvéd, de ahogy a meccs korábbi szakaszaiban, úgy ezúttal is volt válaszunk, még ha szerencse is kellett hozzá, hiszen a lecsorgó labda pont a palánk alatt üresen álló Zsíroshoz került, 82–67. Djokovics hármasa után sokáig nem született kosár, majd Balogh betörése törte meg a csendet, amivel három perccel a vége előtt 84–70-re vezettünk, amikor időt kért a Honvéd.

Csapatkapitányunk két büntetőt is a helyére küldött, nem mellesleg betörése után Brown az ötödik hibáját kapta meg. Lake is elérte a 15 pontot, csapatunkból negyedik emberként, kettesével 90–73 volt az állás másfél perccel a vége előtt. Örömteli pillanat következett, debütált ugyanis az A csoportban saját nevelésű fiatalunk, Laluska Bence. Végül 16 ponttal, 92–76-ra nyertünk, ezzel pedig visszavágtunk a Honvédnak, és az egymás elleni összevetésben is jobban állunk a fővárosiakkal szemben.

A folytatás három idegenbeli meccset hoz, jövő szombaton Szombathelyen játszunk, majd szerdán a Körmend elleni idegenbeli meccs következik, utána pedig Oroszlányban lépünk pályára.

SZTE-Szedeák–Budapesti Honvéd 92–76 (23–13, 27–24, 25–21, 17–18)
Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, 16. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1500 néző. Vezette: Cziffra, Farkas G., Kovács N.
SZTE-Szedeák: WOOLRIDGE 19, LOCKE 21/6, Balogh 4, BOGNÁR 15, LAKE 15. Csere: Zsíros 10/6, Mucza 6/3, Cohill 2, Laluska. Vezetőedző: Nikola Lazics.
Budapesti Honvéd: DJOKOVICS 25/21, Kopácsi 2, Henry 2, Wesson 9/3, Filipovics 8. Csere: Simon 6/3, Bazsó, Hajdu, Peringer, Reizinger, BROWN 22/6. Vezetőedző: Zlatko Jovanovic.
Kipontozódott: Brown (38.).

Nikola Lazics:Gratulálok a fiúknak, szép győzelmet arattunk, az első perctől kezdve a saját ritmusunkban játszottunk. Sokkal okosabban játszottunk támadásban, könnyű pontokat szereztünk, jól olvastuk a helyzeteket. Abszolút elégedett vagyok a mai mérkőzéssel. Az Alba elleni meccs után az első edzésen azt mondtam a fiúknak, el kell felejtenünk az ott történteket, le kell zárnunk az elmúlt dolgokat, koncentrálnunk kell a Honvéd elleni meccsre. A Honvéd egy jó értelemben vett kellemetlen csapat, sokkal jobban játszik, mint egy-másfél hónappal ez előtt. Boldog vagyok a győzelem miatt, köszönöm a kiváló hangulatot, amit a szurkolóink teremtettek! Köszönöm Nemes Péter másodedző munkáját, aki rengeteget segített ebben a helyzetben! Most három idegenbeli meccs vár ránk, minden meccs nagy kihívás számunkra.

Bognár Kristóf:Igazi csapatmunka volt! Hálás vagyok a szurkolóknak, hogy ilyen szép számban megjelentek, sokkal jobb volt így játszani! Az elejétől kezdve koncentráltan játszottunk, jó volt a védekezésünk. Tudtuk, hogy a Honvéd végig ugyanabban a ritmusban játszik, és tíz-tizenötpontos hátrányból is képesek visszajönni. A felépített előnyünket szépen menedzseltük, boldogok vagyunk, nagyon kellett ez a győzelem. Szép feladatok várnak ránk, szeretnénk ebből is pozitív mérleget csinálni. Bennem nem volt semmilyen ellenérzés az Alba elleni meccs után, próbáltuk kizárni a legutóbbi mérkőzést, hiszen nem tudunk azon változtatni. Az a győzelem már nem lesz a miénk, csak arra koncentráltunk, amit tudunk befolyásolni, ez pedig az előttünk álló mérkőzés volt. Le a kalappal a srácok előtt, nagyon szépen járt a labda, üres dobásokat teremtettünk, és persze voltak kihagyott dobásaink, de védekezésben összezártunk.

Zlatko Jovanovics:Gratulálok a Szegednek, teljesen megérdemelt a győzelmük! Ahogy Ilija is mondta, az elsőtől az utolsó pillanatig domináltak a meccset. Általában nagy energiával játszunk, és egy olyan csapat vagyunk, akik ellen nem könnyű játszani. Ez talán a szezon legkeményebb veresége. A Szeged végig dominálta a mérkőzést, semmi esélyünk nem volt ma. A meccs előtt is mondtam, hogy a Szeged egy remek csapat, amely jó szezont fut, és sok sikert kívánok nekik a szezonban! Küzdünk keményen a továbbiakban, hiszen nem könnyű a helyzetünk.

Ilija Djokovics:A Szeged megölt minket a feldobástól kezdve az utolsó pillanatig. Jobban akarták a győzelmet, és annak ellenére, hogy szűkebb a rotációjuk, mégis nagyobb energiával játszottak. Támadásban szenvedtünk, hiszen az elején szinte minden támadásból kosarat kaptunk. Ez a mi vereségünk, engedtük a Szegedet játszani, de teljesen megérdemelt is ellenfelünk győzelme, gratulálok is nekik ehhez! Dolgoznunk kell tovább.

(Fotó: Kamenik Balázs)