Már csak előre tekintünk

Két fontos hazai meccs vár ránk a következő időszakban, először vasárnap 18 órától a Kaposvár csapatát fogadjuk az újszegedi sportcsarnokban.

Nehéz estét zártunk a legutóbbi, pécsi mérkőzésünkön, hiszen az első negyedben 13–12 után nagyobb hátrányba kerültünk. A 27–12-es első negyed után nem tudtunk visszajönni, és végül nagyarányú vereséget szenvedtünk.

A mérkőzés elején gyorsan tudtunk reagálni, és visszakapaszkodtunk egy pontra. Ott viszont történt valami, amit nem tudok hova tenni. A Pécs agresszívan kezdett, mi ehhez a feladathoz nem tudtunk felnőni. A későbbiekben csak kerestük önmagunkat. A meccs utáni első két nap nem volt felszabadult, de úgy látom, mostanra kihevertük a történteket. Nincs is időnk rágódni, hiszen két hazai meccs vár ránk, jön a Kaposvár és a Paks. Nem lesz könnyű dolgunk, de illene javítanunk hazai pályán. Hétfőn átbeszéltük a pécsi meccset, de innentől már a következő feladatokra koncentrálunk, hiszen máris itt vannak a további fontos meccsek, nüanszok döntenek egy-egy helyezésről – mondta játékosunk, Zsíros Péter.

Ez persze már a múlt, számunkra pedig itt a lehetőség, hogy hazai pályán javítsunk. Vasárnap 18 órától a Kaposvárt fogadjuk, ellenfelünk legutóbb a Budapesti Honvéd otthonában, hosszabbítást követően szenvedett vereséget – mi pedig közel egy hónap elteltével játszhatunk ismét lelkes szurkolóink előtt az újszegedi sportcsarnokban.

Érdekes volt a Kaposvár legutóbbi meccsének végjátéka, a hosszabbításban pedig a Honvéd már megnyerte a meccset. Egy vasárnapi győzelem nagy lendületet adhatna nekünk a folytatásra, egy olyan lendületet, ami által úgy érzem, visszatalálhatnánk a helyes útra – tette hozzá Zsíros Péter.

A vasárnap 18 órakor kezdődő mérkőzésre a nőnap alkalmából a hölgyek számára ingyenes lesz a belépés.

(Fotó: Faragó Imre)