Megfogyatkozva is helyt álltunk

Öt játékosunk hiányzott a Kaposvár elleni idegenbeli bajnokin.

Nehéz helyzetből várhattuk a Kaposvár elleni idegenbeli bajnokinkat, hiszen összesen öt játékosunk nem volt bevethető különböző sérülések miatt. Bognár Kristóf, Wesley Person, Milics Sztarovlah és Kerpel-Fronius Balázs sem tudta vállalni a játékot, Szatmári Zsombor pedig a szezon eleje óta nem bevethető – így összesen 9 játékosunk maradt.

Desmond Washington büntetői nyitották a meccset, amelyet jól is kezdtünk: 9–8-nál először vezettek a hazaiak, de Balogh triplájával visszavettük a vezetést. Az első negyed végén Filipovics és Mayer is megkapta a harmadik hibáját, ám csak a negyedet záró büntetők után vezettek a hazaiak, 23-21. A folytatásban Washington betörése után már öt ponttal is vezettünk, jól működött a védekezésünk: 29–34-nél kértek időt a hazaiak. A félidő hajrájában a sérülés után visszatérő Roberson pontjaival tartottuk szoros előnyünket, húsz perc után pedig két ponttal vezettünk. A megtépázott keret ellenére nagyszerű teljesítményt mutattunk, és bizakodva várhattuk a folytatást.

A szünet után is megmaradt a küzdőszellemünk, és bár nem a védekezésről szólt a meccs, mindig volt válaszunk a hazai akciókra, így harmadik negyed közepén is négy ponttal vezettünk még. 62–62 után Aris dobhatott egy büntetőt Washington technikai faultja után, majd a somogyiak irányítója egy triplát is beszórt, így négypontos hátrányból várhattuk az utolsó tíz percet.

A jóval bővebb rotációs lehetőséggel dolgozó hazaiak a negyedik negyed elején Hughes vezérletével léptek el, a Kaposvár centere mindkét palánk alatt aktív volt. A játékrész elején Polányi megkapta az ötödik faultját is, így kipontozódott, majd egyre inkább elfáradtunk fejben és fizikálisan is: ez nem is csoda, hiszen ekkor Washington és Roberson még egy másodpercet sem pihent. A frissebb Kaposvár ekkor eldöntötte a meccset, a végjáték már nem lett szoros – végül 89–74-re nyertek a hazaiak, de ilyen előjelek után is három negyeden át teljesen egyenrangú ellenfelei voltunk a Kaposvárnak.

A válogatott vilgbajnoki selejtezője miatt legközelebb november 18-án lépünk pályára, amikor is a Sopron lesz majd az ellenfelünk az újszegedi sportcsarnokban.

Kaposvár–Naturtex-SZTE-Szedeák 89–74 (23–21, 18–22, 27–21, 21–10)
Tippmix NB I./A csoport, 6. forduló. Kaposvár, Kaposvár Aréna, 1000 néző. Vezette: Földházi, Györfy, Lengyel.
Kaposvár: ARIS 23/12, Paár 4, Griffin 15/9, Gabric 14, HUGHES 13. Csere: Bogdán 10/3, Krnjajszki 10/3, Hendlein, Halmai. Vezetőedző: Ivan Rudez.
Naturtex-SZTE-Szedeák: WASHINGTON 25/6, Polányi 8/3, Kovács, Mayer 6, ROBERSON 19. Csere: Filipovics 2, Balogh 14/6, Csornai, Bella. Vezetőedző: Simándi Árpád.
Kipontozódott: Polányi (32.).

Simándi Árpád: – Harminc percen át jól teljesítettünk, bár nehéz úgy játszani, hogy ennyi a sérültünk. Öt felnőtt- és négy U23-as játékosunk volt, rájuk is nagyon büszkék vagyunk. A negyedik negyed elején kicsit megzavarodtunk, pár eladott labda miatt kinyílt az olló, onnan már nem tudtunk visszajönni. A terv az volt, hogy próbáljuk minél közelebb maradni, és ha úgy alakul, akkor a végén megragadjuk a lehetőséget. Mindentől függetlenül dicséret illeti a játékosokat. Most az a legfontosabb, hogy a sérültjeink meggyógyuljanak és újra teljes csapattal tudjunk dolgozni. Gratulálok a Kaposvárnak és további sok sikert kívánok nekik!