Megszakadt a sorozatunk a Sopron ellen

2016 után először kaptunk ki hazai pályán a Soprontól.

Sérültjeink közül Kerpel-Fronius Balázs és Szatmári Zsombor nem tudott visszatérni, a többiek viszont újra játékra jelentkeztek a Sopron elleni bajnokin.

Polányi Kristóf egy labdaszerzés után szerezte a meccs első kosarát, ám ezt követően a vendégeknél volt az előny – egészen Washington triplájáig, irányítónk hármasa után 12–10-re vezettünk. Sok volt az eladott labdánk, de Milics Sztarovlah extrát játszott, a montenegrói légiósunk hamar eljutott tíz pontig, így tartottuk az előnyünket – sőt, a negyed utolsó akciójaként Person emelt be egy triplát, amivel nyolc ponttal, 28–20-ra vezettünk. A folytatásban viszont hamar odalett az előnyünk, egy eladott labda után Sitku már csak két pontra csökkentette a különbséget, de időkérésünk után sem sikerült visszavenni az irányítást. A Sopron át is vette a vezetést, Shine két büntetőjével pedig három ponttal vezettek az utolsó percben. Végül Bognár Kristóf még szintén odaállhatott a büntetővonalra néhny tizedmásodperccel a nagyszünet előtt, de csak egyet dobott be, így kétpontos hátrányban voltunk a félidőben, 43–45.
Rosszul folytatódott viszont a mérkőzés, mivel a harmadik negyedet egy 2–12-es etappal kezdtük: a Sopronból Jones remekül tüzelt kintről, miközben támadásban az eladott labdákkal küszködtünk, így 45–57-ről próbáltunk meg visszakapaszkodni. Hét pontra sikerült felzárkóznunk, de mikor igazán közel kerültünk volna, akkor mindig akadt soproni válasz – az utolsó negyednek így 12 pontos hátrányból futhattunk neki.
Az idő nem nekünk dolgozott, ám mégis éles lett a végjáték: öt perc sem volt már vissza, amikor Polányi kulcsszerepet játszott a felzárkózásban, miután bedobott egy triplát, majd labdaszerzése után csak három pont volt a különbség a két csapat között. Támadhattunk az egálért is, de Washington távoli dobása nem talált a gyűrűbe, innentől pedig már csak másodperceink maradtak. A Sopron innen már nem engedte ki a kezéből a meccset, amelyet ugyan Bognár triplája zárt le, de ez csak kozmetikázásra volt jó: 82–80-ra nyert a Sopron, amelytől így 2016 után először szenvedtünk vereséget hazai pályán.

Jövő héten két idegenbeli mérkőzés vár ránk, előbb szerdán Nyíregyházára utazunk, majd szombaton a Debrecen vendégei leszünk.

Naturtex-SZTE-Szedeák–Sopron 80–82 (28–20, 15–20, 12–22, 25–15)
NB I./A csoport, 7. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Praksch, Söjtöry, Rácz.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Washington 12/6, Polányi 11/9, SZTAROVLAH 14/6, Bognár 8/6, ROBERSON 25. Csere: Mayer 2, Person 8/3, Balogh, Filipovics, Kovács. Vezetőedző: Simándi Árpád.
Sopron: JOSEPH 16/6, JONES 22/9, Valerio-Bodon 2, BARNETT 15/6, Durham 13. Csere: Sitku 6, Supola, Shine 4, Takács, Molnár 4. Vezetőedző: Kosztasz Flevarakisz.
Kipontozódott: Molnár (34.).

Simándi Árpád: – Jól kezdtük a meccset, majd leültünk és sok hibával játszottunk. Ugyanazok a hibáink, mint a szezon elejétől kezdve, hiszen ma is tizenhét eladott labdánk volt. Csalódott vagyok, de dolgoznunk kell tovább. Várjuk vissza a sérült játékosainkat, de ez nem mentség, hazai pályán ezt a meccset meg kellett volna nyerni. A hullámzást ki kell küszöbölni a játékunkból, mert ennek ez a végeredménye. A végén dobásunk volt az egálhoz, de a felzárkózás elvitte az energiánkat, így nem sikerült megfordítani a végén a meccset.

Tyler Roberson: – Kemény mérkőzés volt, de olyan hibákat követtünk el, amely a meccsünkbe került. Minden mérkőzésünk csak pár ponton múlik, de büntetőket hibázunk, ebben én is érzem a felelősségemet, ez pedig sokba került.

Kosztasz Flevarakisz: – Ugyan az első védekezésünk jó volt, de innentől valóban több hibát követtünk el. Támadásban sem voltunk elég pontosak, így könnyű kosarakat engedtünk ellenfelünknek. Az egész meccsen problémánk volt a támadólepattanókkal, akkora különbség volt ezen a téren, amit nehéz ellensúlyozni. Öt perccel a vége előtt fáradtságot láttam a játékosaimon, mert többen betegséggel, sérüléssel küzdöttek az elmúlt időszakban. A végén a Szeged több nagy hármast is bedobott, ez a mi hibánk volt, hogy visszaengedtük őket, de azt gondolom, megérdemelten nyertünk. Nagy győzelem ez számunkra, mert ebben a bajnokságban minden idegenbeli győzelem nagyon fontos, mi pedig évek óta nem tudtunk Szegeden nyerni. Gratulálok a srácoknak és azoknak a szurkolóinknak, akik elkísértek bennünket! Sok sikert kívánok a Szegednek, egy jó csapatnak tartom őket, azt gondolom, az eredményeik és a tabella állása nem valós a tudásukhoz.

Jordan Barnett: – Nagyon kemény mérkőzés volt. Védekezésben gyengén kezdtünk, ezt a második negyedre sikerült javítanunk, és labdaeladásokba késztettük ellenfelünket. Az utolsó negyedben a Szeged több extra dobást is sikeresen végrehajtott, viszont innen sikerült lehoznunk a mérkőzést.

(Fotó: Faragó Imre)