Megszakítottuk a Nyíregyháza sorozatát

Immáron öt győzelemmel és öt vereséggel állunk a bajnokságban.

Polányi Kristóf nélkül fogadtuk a Nyíregyházát, játékosunk orrtörése miatt nem léphetett pályára, a többiek viszont bevethetőek voltak az egyhónapos bajnoki szünet utáni első mérkőzésen.

Suarez és C.J. Bryce vezérletével jobban kezdett a Nyíregyháza, a két légiós hét-hét ponttal állt, majd egy eladott labdát követően Johnson dobhatott egy könnyű ziccert: 10-16-nál kértünk időt a negyed felénél. A vendégek két légiósa továbbra is ponterősen játszott, folyamatosan náluk volt az előny, a negyedet ráadásul Johnson hármasa zárta le, amivel tíz perc után nyolc ponttal vezetett a Nyíregyháza.

A második negyedben már pontosabbak voltunk támadásban, de a negyed felénél megint jött egy Johnson hármas, ami után ugyanúgy nyolc pont volt a hátrányunk, ismét időt kért Simándi Árpád, 36–44. Keller Iván gyors öt pontját követően azonban már Pethő Ákos rendelte magához övéit, hiszen kettő pontra olvadt a hátrányunk, 44–46. Nem a védekezésről szólt a meccs egyik oldalon sem, ám míg a Nyíregyháza szinte mindent bedobott, addig nálunk több könnyűnek ígérkező lehetőség is kimaradt, és kihagytunk öt büntetőt is a félidőig. Mindezzel együtt csak három pont volt a vendégek előnye a nagyszünetben.
A harmadik negyedben tovább üldöztük ellenfelünket, de amikor sikerült volna egyenlíteni, vagy átvenni a vezetést, akkor rendre lejöttek a dobások. 59–63-nál négy büntetőt dobhattunk, miután egy faultot követően két technikait is kaptak a vendégek, a négy büntetőből három ment be. A vezetést végül Persons közelijével sikerült átvenni a negyed utolsó percében, és mivel Pipiras kihagyta mindkét büntetőjét, ha egy ponttal is, de előnyből várhattuk az utolsó negyedet, 67–66.
A negyedik negyedet négy ponttal indítottuk, igaz, két és fél perc eltelt a játékrészből, de ezzel a 4–0-ával már öt ponttal vezettünk, Kerpel-Fronius Balázs ziccere után kért időt a Nyíregyháza, 71–66. Kimaradtak a dobásaink, így három perccel a meccs vége előtt Johnson egyenlített, 76–76. Keller újabb hármasával nyugodhattunk meg egy picit, majd Bognár kettese után már úgy tűnt, meglehet a meccs, 84–80. Csakhogy még maradt izgalom a végére, de hiába jött fel ismét egy labdára a Nyíregyháza, egy időkérés után Alston maradt teljesen őrizetlenül a palánk alatt, aki pedig beejtette a labdát, ezzel pedig már eldőlt a meccs.
Végül két ponttal 86–84-re nyertünk, így megszereztük ötödik bajnoki sikerünket. Tayler Persons nagyszerű estét zárt, irányítónk közel járt a tripla-duplához is (25 pont, 13 lepattanó, 9 gólpassz), a lepattanócsatát pedig szintén megnyertük, így nagy küzdelemben értékes győzelmet arattunk a Nyíregyházával szemben. Folytatás szerdán Körmenden.
Naturtex-SZTE-Szedeák–Nyíregyháza 86–84 (20–28, 28–23, 19–15, 19–18)
Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, 11. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Benczur, Török, Kovács.
Naturtex-SZTE-Szedeák: PERSONS 25/9, Cook 9/3, Szatmári 1, Hunt 4, Alston 12/3. Cserék: Balogh -, Kerpel-Fronius 5/3, KELLER 13/9, BOGNÁR 12/3, Filipovics 5. Vezetőedző: Simándi Árpád.
Nyíregyháza: JOHNSON 24/6, Kiss, BRYCE 25/9, Pipiras 6/6, Suárez 14/3. Cserék: Bus, Bazsó 5/3, Kozák, Mokánszki 2, LeDay 8. Vezetőedző: Pető Ákos.
Kipontozódott: Cook (40.).
Simándi Árpád: – Először is köszönöm szépen azt a biztatást, amit a lelátóról kaptunk, igazi hatodik ember volt ma a közönségünk! Az első félidőben nem úgy játszottunk, ahogy szerettünk volna, a Nyíregyháza jobban játszott és jól is dobott. A szünet után feljavult a védekezésünk, amikor pedig átfordulhatott volna a mérkőzés, akkor hibáztunk. A srácoknak helyén volt a szívük, amikor nagyon kellett, akkor sikerült bedobni azokat a dobásokat, elképesztő teljesítményt nyújtottunk a második félidőben.

Pető Ákos: – Az első félidőben a Szeged nagyobb energiát rakott a mérkőzésbe, ez tartotta őket meccsben, ezen múlt a mai találkozó. Bár végig előnyben voltunk, de az első félidőben el kellett volna dönteni a mérkőzést, ott főleg támadásban extrán játszottunk, azonban sok támadólepattanót engedtünk. A meccs nagyobb részében hiába játszottunk jobban, a támadólepattanókat nem tudtuk ellensúlyozni. Nagyszerű hangulatú meccsen játszottunk, minőségi kosárlabdát láthatott a közönség.

Tayler Persons: – Bár végig hátrányban voltunk az első félidőben, összezártunk és csapatként küzdöttünk, az edzőnk is ezt igyekezett hangsúlyozni. A második félidőben már jobban védekeztünk, az ellenfélnek két nagyszerű játékosa van, akivel felvettük a versenyt, főleg Iván védekezett jól. Büszke vagyok a srácokra, mert nagy sikert arattunk ma, örülök, hogy győzelemmel ajándékozhattuk meg szurkolóinkat.

C.J. Bryce: – Nagyszerű hangulatban játszottunk ma, és óriásit küzdöttünk, ám ez ma nem párosult győzelemmel. Úgy érzem, a visszavágón jó esélyünk lehet majd a győzelemre, várjuk a további mérkőzéseket.