Megvan a hetedik győzelmünk

Megnyertük a héten a második mérkőzésünket is.

A Körmend elleni hétközi siker után vasárnap az a Pécs várt ránk, amely pénteken még a Szolnok ellen játszott bajnokit.

Remekül kezdtük a Pécs elleni hazai mérkőzést: bár Brkics kosarával a Pécs került előnybe, ezt sokáig csak Funderburk egy büntetője követte a vendégektől, miközben sorban szereztük a kosarakat: gyorsan tíz pont fölé nőtt az előnyünk, amit az első negyed végére 15-re tornáztunk fel.

A második negyed elejére James Dickey és Zach Brown is három faulttal állt már, ekkor négy magyar játékosunk volt a pályán, Govens Darrin pedig sorra szerezte a hármasokat. Amerikai irányítónk hatot is beszórt kintről, egyet a dudaszó pillanatában, közel a félpályától engedett el, visszaállt a 15 pont, 43–28. Funderburk vette hátára a Pécset, négy pontra is felzárkózott a PVSK, de a negyedet Dzseletovics kosara zárta,így 50–44-re vezettünk a nagyszünetben – a triplák ezúttal is jól mentek, miközben a kulcsembereink többet is pihenhettek.

A harmadik negyedben is kapaszkodtak a vendégek, de Djordje Dzseletovics pontjaival rendre válaszolni tudtunk, majd Brown is hozzászólt egy hármassal. 52–50-nél az egyenlítésért támadhatott a Pécs, de ekkor eladta a labdát, innen viszont újra el tudtunk lépni tíz ponttal: továbbra is jöttek a kulcsfontosságú kinti dobások.

A vendégek egy utolsó rohamra indultak a záró negyedben, és folyamatosan faragták a hátrányukat. Lewis hármasával már egylabdás különbség volt, 87–85-nél azonban Dzseletovics higgadtan bedobta mindkét büntetőjét. A végén még Funderburk próbálkozhatott kétszer is, de nem esett be egyik távoli sem: küzdelmes mérkőzésen Govens Darrin és Djordje Dzseletovics remeklésével sikerült megnyernünk a mérkőzést, így begyűjtöttük hetedik sikerünket a bajnokságban – ráadásul megtörtük a Pécs elleni rossz szériánkat, hiszen öt bajnoki után először tudtunk nyerni a baranyaiak ellen.

Naturtex-SZTE-Szedeák–Pécs 89-85 (27-12, 23-32, 20-14, 19-27)
Férfi kosárlabda NB I./A csoport, 7. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, zárt kapuk mögött. Vezette: Földházi T., dr. Mészáros B., Fodor A.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Kerpel-Fronius G. 4/3, GOVENS 29/18, Brown 8, DZSELETOVICS 29/3, Dickey 9. Cserék: Kerpel-Fronius B. 3, Keller I., Olasz 2, Mayer. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.
PVSK-VEOLIA: Ruják 13/9, Bíró, Funderburk 14, Budimir 18/9, BRKICS 17. Cserék: LEWIS 16/3, Meleg, Krivacsevics 3, Demeter 2, Dragasevics 2. Vezetőedző: Dragan Alekszics.
Kipontozódott: Dickey (38.).

Szrecsko Szekulovics: – Boldog vagyok a győzelem miatt, hiszen egy nagyon nehéz találkozót követően egy jó erőkből álló Pécset tudtunk ma legyőzni. Büszke vagyok a fiúkra, a Szeged régen állt már karácsony előtt hét győzelemmel, örülök, hogy ilyen jól szerepelünk ebben a bajnokságban. Gondjaink akadtak a faultokkal, Dickey ki is pontozódott, és picit fáradtak is voltunk, de ezt a helyzetet is megoldottuk.

Andrija Csirics, másodedző: – Gratulálok a Szedeáknak! Nagyon rosszul kezdtük a meccset, és bár végig üldöztük az ellenfelünket, nem tudtunk fordítani. Úgy érzem, ezt a meccset nem a Szeged nyerte meg, hanem mi veszítettük el, mert rengeteg könnyű kosarat engedélyeztünk a hazaiaknak, elég a dudaszós triplára, vagy egy könnyű ziccerre gondolni, ami lezárt egy negyedet. Küzdöttünk, de nem tudtunk fordítani, remélem, a sors visszaadja egyszer ezt a mai mérkőzést a szezon során.

Zach Brown: – Örülünk a győzelemnek, hiszen a héten a második mérkőzésünket is meg tudtuk nyerni. Nem volt egyszerű, de végig irányítani tudtuk a meccset, nem engedtünk sok momentumot az ellenfelünknek, amikor pedig kellett, fontos kosarakat szereztünk.

Ruják András: – Nem a legjobb meccsünk volt. Borzasztóan kezdtünk, amikor pedig feljöttünk, akkor a kétesélyes labdákat rendre elveszítettük. Amatőr hibákat követtünk el a negyed végi kapott kosarakkal, ezeken ment el a meccs, még a borzasztó kezdésünk ellenére is.

(Fotó: Frank Yvette, Délmagyarország)