Megvan az első győzelmünk

Alaposan megküzdöttünk a Honvéd ellen, de megvan az első siker ebben a szezonban.
Tyler Roberson és Szatmári Zsombor nélkül fogadtuk az újonc Budapesti Honvéd csapatát: a meccs első kosarát ugyan a vendégek szerezték, de erre kilenc ponttal válaszoltunk, gyorsan időt is kért a Honvéd 9–2-nél. Simon kosara után először vezettek a meccsen a fővárosiak (13–14), sőt, öt ponttal, 13–18-nál is náluk volt az előny. Ekkor azonban jött Bognár Kristóf, zsinórban kilenc pontot szerzett játékosunk, amivel 23–20-nál már mi vezettünk ismét. 34–24-nél tíz ponttal léptünk meg, és szinte a teljes második negyedben tartottuk ezt: irányítottuk a meccset, ám a nagyszünetben hét ponttal, 44–37-re vezettünk.

A szünetben köszöntöttük az U13-as csapatunkat, Vitaszek Attila csapata ugyanis megnyert egy Basketboyz Tornát Budapesten.

A harmadik negyedben azonban jöttek az eladott labdák: a Honvéd egy pontra zárkózott fel, sőt, Simon betörése után át is vette a vezetés, 49–50. Csak pillanatokra, mert Sztarovlah Milics hármasával újra nálunk volt az előny, 52–50. Ezt viszont hét Honvéd-pont követte, a gólcsendünket Filipovics törte meg, 54–57. Gondok akadtak az eladott labdákkal, de csak három pont volt a hátrányunk az utolsó negyed előtt, 58–61.

Person ment be a palánk alá, ezzel a kosárral indult az utolsó tíz perc, 60–61. Bognár kettő plusz egyes akciójával visszavettük a vezetést, 63–62. Sztarovlah büntetői után három ponttal álltunk jobban, majd Washington kígyózott be, zsinórban hét pontot szereztünk, 67–62-nél kértek időt a vendégek.

Irányítónk büntetőivel, majd triplájával újra tízre nőtt a különbség két és fél perccel a vége előtt. Innen már nem engedtük vissza a Honvédot, és végül tízpontos sikert arattunk, ha nem is jó játékkal, de megszereztük szezonbeli első győzelmünket.

Folytatás jövő vasárnap a Kaposvár otthonában.

Naturtex-SZTE-Szedeák–Honvéd 77–67 (23–20, 21–17, 14–24, 19–6)
Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, 5. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Papp, Fodor, Kovács.
Naturtex-SZTE-Szedeák: WASHINGTON 16/3, Polányi 8/6, Kovács 4, Sztarovlah 7/3, BOGNÁR 15/9. Csere: Kerpel-Fronius B. 2, Person 12/6, Balogh S. 6, Filipovics 7. Vezetőedző: Simándi Árpád.
Budapesti Honvéd: SIMON 17/9, Tanoh Dez 11, Mijovics 11/3, Demeter 4, Völgyi 2. Cserék: Hajdú 2, Takács, Kopácsi 6/6, PERINGER 14. Vezetőedző: Baksa Szabolcs.

Simándi Árpád: – Gratulálok a Honvédnak, szívós ellenfél volt! Gratulálok a saját csapatomnak is, mert ellentétben a legutóbbi meccsel, most a végjátékban voltunk élesek. Igazi oroszlánként egymásért küzdöttünk és harcoltunk. A játékunk nem volt valami jó, de a lényeg, hogy megszereztük első győzelmünket, küzdés szempontjából pedig ezen az úton kell tovább haladnunk. Nagyon köszönöm a szegedi közönségnek, belehajszoltak bennünket ebbe a győzelembe, nélkülük biztos, hogy nehezebb lett volna!

Kovács Ádám: – Nagyon örülünk az első győzelmünknek, de nem játszottunk jól. Ennek ellenére boldogok vagyunk, főleg annak fényében, hogy múlt héten Fehérváron hajszálon múlt a győzelmünk. Nagyon sok mindenen kell még dolgoznunk.

Baksa Szabolcs: – Egy nagyon nehéz meccs volt, erre is készültünk. Tudtuk, hogy a Szeged nekünk ront majd, így is kezdődött a meccs, ők sokkal élesebbek voltak. Vissza tudtunk jönni a mérkőzésbe, a harmadik negyedben pedig egy jó támadójátékkal egy kisebb előnyt ki is tudtunk alakítani. A negyedik negyedben befuccsolt a támadójátékunk, üres helyzeteink voltak. Azt a játékot, amit a Szeged választott, külső dobásokkal lehetett volna büntetni, de ezek ma nem mentek be. Több asszisztunk, kevesebb eladott labdánk volt, a lepattanócsata egál lett, egyenrangú ellenfelei voltunk a Szegednek. Ők a kulcspillanatokban betaláltak, mi pedig nem. Ez nem tör meg minket, a következő meccsen próbálunk jobban és eredményesebben játszani. Gratulálok a Szegednek!

Peringer Balázs: – Gratulálok a Szegednek! Az első negyedben elvesztettük Völgyi Marcit, érte is küzdöttünk. A küzdésünk rendben is volt, viszont akadtak hibáink, de már a következő meccsünkre koncentrálunk.

(Fotó: Faragó Imre)