Megvan az első sikerünk a playoutban

Noah Locke 44 pontot szórt, legyőztük a Kecskemétet.

Továbbra is a bokasérüléssel bajlódó Brendan Bailey nélkül álltunk fel, a playout harmadik fordulójában a Kecskemét volt az ellenfelünk.

Karahodzsics büntetőire Lake válaszolt a vonalról, sok fault jellemezte a játékot az első percekben – majd jött Lukovics tíz pontja, amivel 5–14-re meglépett a Kecskemét, ekkor időt is kértünk. Később 13 ponttal vezetett már a vendégcsapat, 7–20-as állást követően azonban összeállt a védekezésünk, és megérkeztek a tripláink. Locke, majd a meccsnapján születésnapos Cohill Eric is eredményes volt kintről, Woolridge kettesével pedig már vezettünk is: egy 14–0-ás széria után fordítottunk, 21–20. Lukovics ugyan megtörte a csendet a Kecskemétből, de Locke triplája zárta a negyedet, 24–22.

A második negyedben aztán magasabb fokozatra kapcsoltunk, előbb ötpontos, majd később már kétszámjegyű előnyt építettünk ki: Zsíros hármasa után 51–39-re vezettünk.

A nagyszünet sem törte meg a lendületünket, két és fél perc után 60–48-ra vezettünk Woolridge ziccere után, ekkor kért időt a Kecskemét. Úgy tűnt, végleg lezárhatjuk a meccset, hiszen állandósult a több mint 10 pontos előnyünk, és bár kapaszkodott a Kecskemét, de igazán közel nem engedtük ellenfelünket. A játékrészt Noah Locke zseniális, félpályáról eleresztett, dudaszós hárompontosa zárta le, 84–70-ről várhattuk az utolsó tíz percet.

Bogues triplájával ugyan hosszú idő után tíz alá benézett a KTE, de Mucza Tomi trojkájával, majd büntetőivel visszaállt a tízpontos előnyünk – Tomi gólpasszokkal is hozzájárult ekkor ahhoz, hogy megmaradjon a magabiztos előnyünk. Locke tarthatatlan volt, vezérletével átléptük a 100 pontos, és végül 105 pontig jutottunk – Noah Locke 44 pontig jutott, de Ryan Woolridge is remek estét zárt, hiszen 20 pontja mellett 13 lepattanó és hat gólpassz került a neve mellé, de De’Quon Lake (12 pont, 4 lepattanó, 2 gólpassz), vagy Mucza Tamás (11 pont, 2 lepattanó, 4 gólpassz) is nagyon sokat tett hozzá a győzelemhez.

A folytatásban újabb hazai mérkőzés vár ránk, szerdán 18 órától az Oroszlányt fogadjuk az újszegedi sportcsarnokban.

SZTE-Szedeák–Kecskemét 105–98 (24–22, 28–19, 32–29, 21–28)
Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, playout, 3. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Frányó, Pozsonyi, Nepp.
SZTE-Szedeák: WOOLRIDGE 20, LOCKE 44/21, Balogh, Bognár, LAKE 12. Csere: Cohill 3/3, Zsíros 3/3, Mayer 4, Mucza 11/3. Vezetőedző: Simándi Árpád.
Kecskemét: Sinik 8/3, Wittmann 7/3, Ivkovics 9/3, LUKOVICS 22/6, Karahodzsics 14. Csere: Kucsera 5/3, BOGUES 29/3, Dramicsanin 4, Tóth. Vezetőedző: Ivkovics Sztojan.

Simándi Árpád: – Gratulálok a srácoknak! Rosszul kezdtük a meccset, meg kell találnunk ennek az okát, hiszen ez sorozatosan így van. Még ha száz pont körül is kaptunk, az első negyed közepén a védekezésünk összeállt, annak köszönhetően meg tudtuk fordítani a meccset, ahogy Eric is mondta, a második félidőben már kontrolláltuk az eredményt. A Kecskemét ellen mindig nehéz játszani, soha nem adják fel, negyven percen keresztül a saját rendszerük szerint játszanak, de mindig volt valaki, aki előre tudott lépni, ezáltal sikerült ezt a nagyon fontos meccset megnyernünk. Újfent meg kell köszönnöm a szegedi közönség biztatását, nagyon jó hangulat volt! Remélem, a következő, szerdai hazai meccsre is kilátogatnak, és mellettünk lesznek!

Cohill Eric: – Ez idén a második olyan meccs, amikor valakinek születésnapja volt a csapatból, és mindkettőt sikerült megnyernünk. Jó lenne, ha lennének még olyan meccseink, amik szülinapra esnek… Végre sikerült úgy játszanunk, ahogy eddig sikerült volna, reméljük, ez a továbbiakban is így lesz. Nem kezdtük jól a meccset, de védekezés árán visszajöttünk, félidőben vezettünk 11 ponttal, és ezt szinte végig sikerült megtartanunk.

Ivkovics Sztojan: – Gratulálok a Szegednek! Azt gondolom, ellenfelünk eddig erőn felül teljesített, büszke lehet Szeged városa erre a csapatra! Ha nem ellenük játszunk, mindig szorítunk nekik. Minden téren jobb volt a Szeged, nem kell csodákról beszélni. Van még hét mérkőzés hátra, nagyon remélem, hogy a Szeged és a Kecskemét is bentmarad. Ha megnézi az ember az alsóház hat csapatos mezőnyét, azt gondolja, a magyar kosárlabda szempontjából semmilyen végkimenetel sem igazságos, mert mindenki jó csapatnak számít. Szerintem mi is jól teljesítettünk ma, de ma a jobbak győztek, ez a szép a sportban.

Shannon Bogues: – Nagyon kemény mérkőzés volt, de sajnos most nem tudtunk nyerni. Készülünk a szerdai, fontos mérkőzésre. Úgy gondolom, jól játszottunk ma, ki kell elemeznünk a történteket, és készülünk a szerdai meccsre.

(Fotó: Kamenik Balázs)