Nagy csatában kaptunk ki a címvédőtől

Az utolsó percben még arra is volt esélyünk, hogy a vezetést átvegyük.

Polányi Kristóf szerezte első kosarunkat Szombathelyen, triplájával 3–2-re vezettünk, ezt követően viszont hosszú kosárcsend következett részünkről. Korábbi játékosunk, Zach Brown hármasával 12–3-ra vezetett a Falco, amikor időt kértünk a negyed felénél. Öt perc után Roberson törte meg a gólcsendet, majd Balogh triplájával négy pontra jöttünk fel 14–10-nél. Cowells távolról köszönt be, majd Sztarovlah kapott technikait, Perl pedig bedobta a büntetőt: pillanatok alatt tíz ponttal lépett meg a címvédő, tíz perc játék után 22–12.

Négy perccel a második negyed kezdetét követően Person ziccerével öt pontra zárkóztunk, a negyedet ekkor 9–4-re vittük, 26–21-nél időt kértek a hazaiak. Egy perccel később viszont már csapatunk edzője hívta magához a fiúkat, miután 29–21-re vezettt a Falco. Ebben a mederben telt a meccs, többször is pár pontra felzárkóztunk, de a címvédőnek rendre volt válasza: a nagyszünetre végül ötpontos hátránnyal, 35–30-cal mehettünk.

Nyolc szombathelyi ponttal kezdődött a harmadik negyed, amire nem tudtunk válaszolni, Keller trojkája után így időt is kellett kérnünk 43–30-nál. Roberson büntetői jelentették a második félidő első pontjait számunkra, ezt követően pedig kevésbé a védekezésről szólt a meccs. Hiába Person triplái, a túloldalon is jöttek a távoliak, de két és fél perccel a negyed vége előtt mégis 10 pontra jöttünk fel 55–45-nél. A negyed végét megnyomtuk, Kovács hármasával, majd Balogh kettő plusz egyes akciójával már csak négy pont volt a különbség, 57–53 – innen jöhetett az utolsó felvonás.

Szombathelyi kosárral és Sztarovlah sérülésével indult a negyedik negyed, de nyolcpontos hátrányt követően sem roppantunk meg, Washington büntetőivel a negyed felénél ugyanott tartottunk, mint annak kezdetén, 66–62. Cowells triplájára Bognár büntetői, majd Person tempója érkezett, de 69–66-nál megint Cowells volt pontos kintről, 72–66. Washington triplája újra egy labdára hozott fel bennünket, sőt, bő egy perccel a vége előtt Person saroktriplájával egyetlen pontra olvadt a hátrányunk. Washington távolija lejött, így nem tudtuk átvenni a vezetést, bő egy támadásnyi idő maradt az órán. Pot bedobta mindkét büntetőjét, így 26 másodperccel a vége előtt 77–74-re vezetett a Falco, amikor időt kértünk. Eladtuk azonban a labdát, Pot pedig ismét pontos volt a vonalról, ezzel pedig lezárta a meccset: az utolsó pillanatokig meccsben voltunk a címvédő otthonában, ám végül nem sikerült a bravúr.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Naturtex-SZTE-Szedeák 79–74 (22–12, 13–18, 22–23, 22–21)
Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, 11. forduló. Szombathely, Arena Savaria, 2000 néző. Vezette: Praksch, Szilágyi, Földesi.
Falco: POT 14/3, Brown 9/3, Kovács B. 4, Tiby 2, Keller 6/3. Cserék: PERL 17, Cowels 15/15, Krivacevic 6, Barac 6, Sövegjártó, Verasztó. Vezetőedző: Milos Konakov.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Washington 7/3, Polányi 3/3, Sztarovlah 3/3, Bognár 7/3, ROBERSON 17. Csere: Person 13/9, Kerpel-Fronius 3, Filipovics 8, Balogh 10/3, Kovács Á. 3/3. Vezetőedző: Simándi Árpád.

Simándi Árpád:Küzdöttünk, és helyenként jól játszottunk, de elfogadhatatlan számomra, hogy még rádobni sem tudunk a végjátékban, amikor esélyünk lett volna arra, hogy legalább egalizáljunk.

(Fotó: kosarsport.hu)