Nagy győzelem a Falco ellen

Sikerült javítanunk, és kiváló játékkal legyőztük a Falco együttesét.

A szerdai, Kaposvár elleni vereséget követően nem ígérkezett könnyűnek a javítás csapatunk számára, hiszen a bajnokságban második helyen álló Falco érkezett hozzánk.

Remekül kezdtünk, alig telt el két perc a meccsből, és 9-1-et mutatott az eredményjelző, így időt is kellett kérnie a Falcónak. Hasonló mederben telt a folytatás, a Falco ugyan zárkózott, de nem végig nálunk volt az előny – majd egy egészen elképesztő második negyedet produkáltunk. Kintről is pontosan céloztunk, és sikerült növelni az előnyünket, a nagyszünet előtti másodpercekben pedig még a pont is felkerült az i-re, miután Marko Boltics lepattanóját Josh Fortune tette vissza, így 22 ponttal vezettünk a nagyszünetben.

A harmadik negyedben már feljavult a Falco támadásban, de Csiricsék továbbra is ponterősen játszottak. Az utolsó tíz perc elején volt egy fellángolása a vendégeknek, de Andjelko Mandics ezt egy gyors időkéréssel megtörte. A végén a Szedeák edzője öt magyar fiatalt küldött a pályára, csapatunk végig egészen pazar játékot bemutatva, magabiztosan győzte le a bajnokság egyik élcsapatát.

Majdnem 50%-al tripláztunk a Falco ellen, hiszen 24 kísérletből 11 is a gyűrűben landolt kintről, de a kettesekből is csak nyolc maradt ki (28/36), e mellett a lepattanócsatát is sikerült megnyernünk. Mindenki hozzátette a magáét ehhez a fontos sikerhez: Nenad Sulovics 21 pontja mellett hét lepattanót szedett és három gólpasszt osztott ki, Josh Fortune volt a mezőny legeredményesebbje 27 pontjával, de volt hat lepattanója, négy gólpassza és két szerzett labdája, Wirth Ádám 19 pontot, közte három triplát dobott, Andrija Csirics egy 12 pont-10 lepattanós dupla-duplát hozott, míg Marko Boltics 11 assziszttal szolgálta ki társait, és szerzett még hét pontot.

Legközelebb szerdán 18 órától az Alba Fehérvár ellen lépünk pályára az újszegedi sportcsarnokban.

Naturtex-SZTE-Szedeák – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 98–77 (25–18, 27–12, 24–23, 22–24)
Szeged: Boltics 7/3, Wirth 19/9, Fortune 27/9, Csirics 12/6, Sulovics 21. Csere: Juhos 4, Vágvölgyi 5/3, Kerpel-Fronius G. -, Bonifert 3/3, Goldring -, Mike -.
Falco: Govens 13/3, Perl 16/3, Váradi 15/6, Borisov 3, Taylor 13. Csere: Tóth N. 6, Norfleet 2, Pustahvar 9/3, Dancsecs -, Kucsora -.

Andjelko Mandics: – Gratulálok a srácoknak, nagyon jó meccset játszottak. Keményen, agresszívan védekeztünk, a Falcót 77 ponton tudtuk tartani, de úgy vélem, az egész mérkőzésen jobbak voltunk. Sok sikert kívánok a Falcónak a folytatásban!