Nagy hátrányból jöttünk vissza Kecskeméten

Vereséggel zárult a pénteki felkészülési meccs.

Sajnos nem tudtuk úgy folytatni, ahogyan játszottunk a Debrecen elleni, keddi mérkőzésen: a kecskeméti felkészülési mérkőzés első félidejében pontatlanul játszottunk, 14 alkalommal is eladtuk a labdát, és a dobásokkal is akadtak problémáink. A Kecskemét már 19 ponttal is vezetett, végül 15 pont volt a hátrányunk a nagyszünetben, 51–36.

A harmadik negyedtől azonban stabilizálódott a játékunk, bár az utolsó tíz percet így is több mint tízpontos hátrányból várhattuk, 74–62. Csakhogy az utolsó negyedet remekül kezdtük, három labdaszerzés után három ziccert fejeztünk be, így négy perc sem telt el a játékrészből, amikor másodjára is időt kértek a hazaiak, egy labdára jöttünk fel 75–73-nál. Az időkérés után azonban két triplával folytatta a Kecskemét, ám ezt követően is támadhattunk az egyenlítésért 88–86-nál. Kimaradt a távoli, a túloldalon viszont mindkt büntetőt bedobta a KTE, ezzel egy támadásnyi idővel a vége előtt 90–86-ra vezettek a hazaiak. Kovács Ádám hármasával egy pontra jöttünk fel, de az utolsó szó a Kecskemété volt, amely így 92–89-re nyert.

A felkészülés utolsó mérkőzését szerdán 18 órától a szerb másodosztályú KK Joker ellen játsszuk az újszegedi sportcsarnokban.

– Az első 25 percben rengeteg hibával, energia nélkül, puhán játszottunk. Az utolsó 15 percben feljavult a védekezésünk, folyamatosan faragtuk le a hátrányunkat, és volt labdánk ahhoz is, hogy átvegyük a vezetést. 15 perc kosárlabda azonban nem elég. A felkészülés szempontjából jó meccset játszottunk a Kecskeméttel, de természetesen van mit javítanunk – értékelt vezetőedzőnk, Simándi Árpád.

Kecskemét–Naturtex-SZTE-Szedeák 92–89 (30–18, 21–18, 23–25, 16–27)
Kecskemét: Maqrues Towns 32/18, Ivkovics 6/6, Wittmann 7/3, Dramicsanin 8/6, Karahodzsics 9. Csere: Kucsera 2, Boriszov 15/3, Kiss D. 8, Klobucar 5/3. Vezetőedző: Forray Gábor.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Washington 24/3, Polányi 4, Starovlah 6/3, Bognár 13/3, Roberson 13. Csere: Person 14/6, Kerpel-Fronius, Kovács Á. 6/6, Balogh 2, Mayer 5/3, Filipovics 2. Vezetőedző: Simándi Árpád.

(Fotó: Kamenik Balázs)