Nagy lépést tettünk a bentmaradás felé

Először győztük le ebben a szezonban a Kaposvárt.

Mindkét gárdának volt egy-egy hiányzója a szombat esti bajnokin, a kaposváriaknál Sebastian Aris, míg tőlünk Tyler Roberson nem volt ott a keretben.

Puska Bence kosarával indult a meccs, amire részünkről Bognár válaszolt a következő támadásból. Két hazai triplára Person közelijei érkeztek, így 8–6 az első két perc után. A negyed felénél Person harmadik kosarával egyenlítettünk, de Gabric középtávolijai után 14–10-re a KKK vezetett. Másfél perccel a negyed vége előtt Person vitt végig egy gyors támadást, amivel először vezettünk a meccsen, 18–19, időt is kért a KKK. A negyedet Balogh közelije zárta le, aki egy támadólepattanó után tette vissza a labdát, így 23–20-ra vetettünk tíz perc után.

Carter kosara nyitotta a második negyedet, így már öt ponttal vezettünk, de Krnjajszki büntetői után Brown egy trojkával egyenlített, 25–25. Sőt, Parsons közelijével egy 7–0-ás szériában volt a Kaposvár, így 27–25-nél időt kértünk. Továbbra is maradt a fordulatos, szoros meccs, Carter kosarával nálunk volt megint az előny 34–33-nál, de Parsons trojkája után négy pont volt a hátrányunk, Bognár közelijével zárkóztunk a negyed utolsó percében, 38–36, és ebből a helyzetből várhattuk a második félidőt.

A folytatás is ugyanilyen szoros, hullámzó meccset hozott, hol itt, hol ott volt a minimális előny, majd a harmadik negyed utolsó percére fordulva Washington gyors támadása után ezen a meccsen tetemesnek mondható, hatpontos előnybe kerültünk, 58–52 ide, majd Brown büntetői jelentették a játékrész utolsó mozzanatát, 58–54-re vezettünk tíz perccel a vége előtt.

Két és fél perc telt el a negyedből, amikor a somogyiak amerikai légiósa egy kettő plusz egyes akciója után már kiegyenlített, de gyorsan jött Nicholson válasza, 64–66. Az utolsó öt percre sem nyílt az olló, Person büntetői után 68–72-re vezettünk. Két és fél perccel a vége előtt Person kihagyott ugyan két büntetőt 76–78-nál, majd megjött az első triplánk – 38 percet kellett rá várni, Washington távolija viszont ötpontos előnyt jelentett bő két perccel a vége előtt, 81–76. A kaposvári időkérés után Brown dobta vissza a távolit, de irányítónk beemelte a másodikat is kintről, 79–84. Carter szerzett labdát, Person harcolt ki két büntetőt, és most nem hibázott: 55 másodperc maradt az órán, amikor hét ponttal, 86–79-re vezettünk. Innen már nem engedtük ki a kezünkből a meccset, így a szezonban először legyőztük a Kaposvárt, és másodjára nyertünk az alsóházban, és egy nagy lépést tettünk a bentmaradás felé.

Legközelebb szerdán 18 órától a Budapesti Honvédot fogadjuk az újszegedi sportcsarnokban.

Kaposvár–Naturtex-SZTE-Szedeák 81–88 (20–23, 18–13, 16–22, 27–30)
Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, alsóházi rájátszás, 4. forduló. Kaposvár, 800 néző. Vezette: Kapitány, Minár, Szilágyi.
Kaposvár: BROWN 27/6, Puska 5/3, Parsons 15/3, Gabric 13/9, HUGHES 14. Csere: Krnjajszki 7/3, Halmai, Bogdán, Hendlein, Paár. Vezetőedző: Szőke Balázs.
Naturtex-SZTE-Szedeák: WASHINGTON 23/6, PERSON 20, Polányi, Nicholson 12, Bognár 11. Csere: Balogh 2, Carter 16, Filipovics 4, Kerpel-Fronius. Vezetőedző: Nikola Lazics.

Nikola Lazics: – Nagyon fontos volt számunkra ez a meccs, gratulálok a fiúknak a győzelemhez! Mi kontrolláltuk a meccset, és ugyan akadtak hibáink, sokáig nem ültek a tripláink, de kulcspillanatokban Washington két távolit is bedobott. Sok sikert kívánok a Kaposvárnak a folytatásban!

(Fotó: Faragó Imre)