NEM BÍRTUK EL A SÉRÜLTEK HIÁNYÁT

A MAFC vendégeként a kezdőötös több tagja sem léphetett pályára, ezt pedig kihasználta a fővárosi együttes.

Juhos Levente bokasérülése miatt a keretben sem volt ott a háromhetes bajnoki szünet után a MAFC elleni, budapesti mérkőzésen, mellette pedig Nenad Sulovic térdproblémái miatt ugyan leült a padra, de nem tudott pályára lépni. A kiegyensúlyozottan kezdődő találkozón ráadásul hét perc elteltével Josh Fortune-nak is megsérült a bokája, így rá sem számíthatott a továbbiakban Andjelko Mandic vezetőedző. A MAFC jól élt az így kapott eséllyel, és okosan kosárlabdázva, légiósai, valamint Fodor Márton vezérletével szinte végig irányította a meccset. Az első negyed végére Andrija Ciric egy triplával egyenlített, (20-20) de Neighbour vezérletével 12 pontosra hízott a hazai előny. Jól tartottuk magunkat, azonban a MAFC nem hagyta, hogy igazán közel kerüljünk: a végén ugyan sikerült kozmetikázni, de a fővárosiak 12 ponttal, 73-61-re nyertek, és megszerezték szezonbeli 3. sikerüket – hiába volt kevesebb eladott labdánk, védekezésben is hatékonyabb volt a MAFC, amit a hat blokkja is bizonyít, a 19 gólpassz pedig önmagáért beszél a részükről.

A Szedeákban remek teljesítményt nyújtott Révész Ádám: az orrsérülése után a pályára visszatérő center 18 pontot szorgoskodott össze, volt nyolc lepattanója és hat kiharcolt faultja is. Szintén jól teljesített Marko Boltic: az irányító is 18 ponttal zárt, kilenc asszisztja mellett még hat lepattanóval jelentkezett. Andrija Ciric egy 15 pontos, 12 lepattanós dupla-duplát hozott össze. Ez volt idénybeli ötödik vereségünk, legközelebb december 16-án, szombaton 18 órától a Körmendet fogadjuk az újszegedi sportcsarnokban.