Nem sikerült egymás után a harmadik hazai

A Kaposvár győzelmi sorozata folytatódott, nem tudtuk jó helyzetbe hozni magunkat a playout visszavágói előtt.

Továbbra is Brendan Bailey nélkül álltunk fel és fogadtuk a Kaposvárt, de a vendégeknél is volt hiányzó, hiszen két légiós, Remy Abell és James Jean-Marie sem volt ott a kaposvári keretben.

Hét ponttal kezdtünk válasz nélkül, majd Koprivica kettő plusz egye jelentette az első kaposvári pontokat. A vendégek 11–13-nál a vezetést is átvették, de Bognár zsákolásával egyenlítettünk, majd Lake termelte a pontokat: centerünk hamar átlépte a tízet is, mi pedig hattal vezettünk tíz perc után, 26–20.

A második negyedben Filipovity kosara után ugyan csak egy labda volt a különbség (28–26), de ekkor jött Zsíros Péter két triplája, amivel máris megnyugtatóbb helyzetben voltunk, 34–26. A vendégek időkérése után sem változott a játék, amelyet továbbra is irányítottunk, Locke triplája után pedig az addigi legnagyobb különbséggel, 13 ponttal vezettünk a félidőben, 48–35.

A harmadik negyedben aztán teljesen megváltozott a meccs, bár a játékrész közepéig maradt a kétszámjegyű előnyünk, de Eaddy lendületbe jött, és egymás után jegyezte a triplákat, amire nem volt válaszunk. A kaposvári légiós távolijával megfordították a meccset a vendégek, igaz, Balogh Szilárd pontjaival végül egy pont megmaradt a félidei 13 pontos előnyből, 64–63.

Bognár, majd Balogh Szilárd is elsüllyesztett egy-egy távolit a negyedik negyed elején, de 73–68-nál sem sikerült ezzel megtörni a vendégeket, akik Koprivica pontjaival ledolgozták a hátrányukat. Locke triplájával ugyan újból vezettünk 78–75-nél, de ültek a távoli dobások a kaposvári oldalon is, Eaddy pedig közelről is pontos volt, ráadásul Lake-t elveszítettük a végjátékra. 82–86-nál Locke ugyan három büntetőjét bedobta, de erre megint egy Eaddy-tripla érkezett válaszképp, 85–89-nél már az idő sem nekünk dolgozott. Az utolsó fél percben Eaddy a vonalról sem rontott, nekünk pedig nem estek be a távoliak – a második félidei remek triplázásra nem volt válaszunk, a Kaposvár 13 pontos hátrányból fordított, és a két alapszakasz-mérkőzést követően ezúttal nyerni tudott ellenünk.

Ezzel két győzelem az előnyünk az utolsó helyen álló somogyiak előtt, a playoutból még öt forduló van hátra. Most egy hét múlva rendeznek legközelebb mérkőzést, amikor is a Paks vendégei leszünk.

SZTE-Szedeák–Kometa Kaposvári KK 89–94 (26–20, 22–15, 16–28, 25–31)
Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, playout, 5. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Cziffra, Győrffy, Jakab.
SZTE-Szedeák: Woolridge 11, Locke 24/12, Balogh 8/3, BOGNÁR 17/3, Lake 19. Csere: Zsíros 8/6, Mucza 2, Cohill. Vezetőedző: Simándi Árpád.
Kaposvár: EADDY 30/21, Halmai 11/6, Filipovity 16/12, Jackson 9, Koprivica 17. Csere: Krnjajszki 4, Szőke 7/3, Paár. Vezetőedző: Dalibor Damjanovics.

Simándi Árpád:Az első félidőt kontrolláltuk, jól játszottunk, rendben volt a védekezésünk, ezáltal volt ritmusa a támadásainknak is. A második félidőben egész egyszerűen az öltözőben maradtunk, ahogy lenni szokott ilyenkor, a Kaposvár vérszemet kapott, jól játszottak, nekünk pedig nem állt össze a védekezésünk. Nagyon sok pontot kaptunk a második húsz percben ezáltal nem is tudtunk úgy támadni, mint korábban. Gratulálok a Kaposvárnak, nincs vége, van még öt mérkőzés hátra, rendezni kell a sorokat. Tudom, hogy nehéz lesz, hiszen négy idegenbeli mérkőzésünk lesz, de mindent meg kell tennünk azért, hogy kiharcoljuk a bennmaradást.

Zsíros Péter:Az első félidőben minden rendben volt, nagyszerűen védekeztünk, teljesítettük azt, amit elvárt tőlünk az edző, ennek köszönhető a tizenhárom pontos előnyünk a félidőben. A második félidőre nem úgy jöttünk ki, ahogy kellett volna, kaptunk hét hárompontost, míg mi egyet sem tudtunk bedobni. A védekezéssel akadtak gondjaink, most rendeznünk kell a sorokat. Még nincs veszve semmi, vissza kell találnunk a helyes útra.

Dalibor Damjanovics:Először is gratulálok a Szegednek, a stábnak és a játékosoknak, mert döntőt játszhattak a kupában, azt gondolom, ez óriási eredmény. Nagyon tisztelem a Szegedet, amelynek ahogy a meccs előtt is mondtam, kiváló képességű játékosaik vannak, főleg Noah Locke, aki közel 80 pontot dobott nekünk az alapszakasz két meccsén. Nagy köszönet a játékosaimnak ezért a győzelemért, tudtam, hogy nagyon nehéz meccs vár ránk, hiszen nagyon szűk volt a rotációnk, és most elveszítettünk még egy játékost, miközben nem volt velünk Remy Abell és James Jean-Marie sem. Az első félidőben borzasztóan játszottunk a pálya mindkét oldalán, önzően kosárlabdáztunk. Ha így játszunk, senkit sem győzünk le. A második félidőben azonban elkezdtünk másképp játszani védekezésben és támadásban is, járt a labda, és 59 pontot szereztünk. Ez a különbség, ha csapatként, vagy ha a statisztikáért játszol. Még egyszer köszönöm a játékosaimnak ezt a nagy győzelmet, most pihenünk egy kicsit, aztán folytatjuk a munkát, mert kemény meccsek várnak ránk, minden találkozó olyan lesz, mint egy döntő.

Szőke Bálint: – Az első félidőben nem kezdtünk jól, mínusz tizenhárom volt a félidő. A szünet után jól ritmust kaptunk el, Locke-ot viszonylag jól tudtuk semlegesíteni, így nyerni tudtunk. Köszönjük a szurkolóinknak, hogy elkísértek minket, nagyon fontos volt a tőlük kapott lendületünk.

(Fotó: Kamenik Balázs)