Nem szakadt meg a rossz sorozatunk

Ismét kikaptunk az Oroszlánytól.

Tyler Roberson visszatért, Milics Sztarovlah viszont még nem volt ott az Oroszlány elleni idegenbeli bajnokin.

Kevés pontot és főleg küzdelmet hozott az első félidő: rengeteg közeli dobásunk kimaradt, de 11–7-re sikerült vezetnünk. Innen viszont egy 7-0-ás rohanással fordított az Oroszlány, így időt is kértünk. A körtéből továbbra is pontatlanok voltunk, amiket az Oroszlány távoli dobásokkal büntetett – 28-22-nél így ismét időt kértünk. Erre egy 8-0-ás futás érkezett válaszként részünkről, így sikerült átvennünk a vezetést: csakhogy a félidő végén mégis az OSE állt jobban, igaz, csak két ponttal, 35-33.

A szünet után is hasonlóan küzdelmes, olykor paprikás meccs zajlott a pályán, viszont Bognár Kristóf kosaraival tartottuk a szoros eredményt, majd Person pontjaival csak egyetlen pont volt a hátrányunk 47-46-nál. Ekkor viszont ismét jöttek az oroszlányi hármasok, amire nem volt ellenszerünk: a meccs során először így tíz pont fölé kúszott a különbség, 59-48-ról jöhetett az utolsó felvonás.

Innen azonban nem jött a fordulat, az Oroszlány közel 50%-al tüzelt távolról, miközben támadásban nem sikerült zárkóznunk. Az utolsó percekre így eldőlt a meccs, 18 pontos, 87–69-es vereséget szenvedtünk az OSE otthonában.

Folytatás karácsony után, december 30-án hazai pályán, immáron a Pick Aréna Ludányi Márton sportcsarnokában, a Zalaegerszeg ellen.

Oroszlány–Naturtex-SZTE-Szedeák 87–69 (16–15, 19–18, 24–15, 28–21)
Tippmix férfi NB I./A csoport, 13. forduló. Oroszlány, Krajnyik András sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Cziffra, Frányó, Kapusi.
Oroszlány: Ruják 11/9, CALLOWAY 18/9, Carev 5/3, Dimitrijevics 11/3, KRESTININ 12. Csere: Barnjak 5/3, Dorogi 5, Illés 8/6, Werner 1, Mucza 4. Vezetedző: Simon Petrov.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Washington 13/3, Polányi 4/3, Person 9/3, BOGNÁR 12, Roberson 13. Csere: Kerpel-Fronius B. 6, Balogh 2, Kovács 2, Filipovics 2, Mayer. Vezetőedző: Simándi Árpád.

(Fotó: kosarsport.hu)