Nem tudtuk megállítani az Albát

Végig irányította a meccset az Alba Fehérvár.

Az Achilles-problémákkal küzdő Juhos Levente, valamint Bonifert Bendegúz és Mike János nélkül léptünk pályára az Alba Fehérvár otthonában. Darrell Davis kosara után ugyan vezettünk (8-9), de ezt két tripla, valamint egy Boykins közelije követte, így 8-0-s futásnál a félidő felénél időt kért Andjelko Mandics. Két perccel a negyed vége előtt Lóránt Péter ziccere után már a tízpontos különbséget is meghaladta az Alba előnye (25-14), a fehérváriak erőssége már az első játékrészben tíz pont fölé jutott. Boltics zsákolása után 31-28-ra feljöttünk, viszont ezt két gyors hazai befejezett támadás követte, így rögtön hét pont lett a különbség, az időkérésünk után azonban Boykins emelt be egy hármast. Erre érkezett Green triplája is, ami már az ötödik bedobott trojka volt a részünkről az első félidőben. (38-31). Védekezésben nehezen találtuk az ellenszert az Alba játékára, Lóránt Péter pedig képtelen volt hibázni: gól plusz büntetős akciója után előbb tizenhét, majd Filipovity hármasa után már húsz pont volt a különbség – a nagyszünetben 54-34-re vezetett a remekül játszó Alba.

A harmadik negyedben végig húsz pont környékén mozgott a különbség, végül ahogy mind a négyet, úgy ezt a negyedet is megnyerte a tavalyi bronzérmes. Andjelko Mandics a végén lehetőséget adott a fiataloknak, az Alba pedig 29 ponttal, 97-68-ra győzött.

Folytatás csütörtökön, a Pécs vendégeként.

Alba Fehérvár – Naturtex-SZTE-Szedeák 97-68 (27-20, 27-14, 20-17, 23-17)
Alba: Cartwright 2, Keller I. 8/6, Boykins 15/6, LÓRÁNT P. 21/3, HEATH 12/3. Csere: Filipovity 12/3, Bullock 11/3, Freeman 11, Tóth P. 5/3, Varga M., Takács M. Vezetőedző: Braniszlav Dzunics.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Boltics 8, Wirth 14/9, Davis 9/3, Révész 7, Sulovics 5. Csere: Green 9/3, Kerpel-Fronius, Vágvölgyi 7/3, Goldring 5/3, Mayer, Szatmári, Varga Á. 4. Vezetőedző: Andjelko Mandics.

(Fotó: albakosar.hu)