Nem tudtunk fordítani Pakson

Az elején nagy hátrányba kerültünk, és ugyan visszajöttünk három pontra, de végül kikaptunk az ASE otthonában.

Négy paksi ponttal kezdődött a meccs, majd Woolridge volt eredményes tőlünk először. Korábbi játékosunk, Kassim Nicholson szerezte a meccs első hármasát, de 7–4 után Locke tempója 9–9-nél már egyenlítést jelentett. Nicholson gyorsan elérte a tíz pontot, 20–12-nél pedig már időt kértünk. 14 ponttal vezetett az ASE tíz perc után, de egy 2–7-es szakasszal nyitottunk a második negyedben. Tízen belülre jöttünk, de White hármasa után ismét kétszámjegyű volt a különbség. Ugyanez a forgatókönyv ismétlődött, tartósan nem tudtunk tíznél közelebb férkőzni, egészen a negyed hajrájáig, amikor Lake kosara után 37–30-nál időt kért a Paks. Kimaradtak a dobásaink, Ihring büntetői viszont nem, majd White labdaszerzése után 14 pont volt a hátrányunk, Balogh Szilárd büntetői jelentették az első félidő utolsó pontjait, 47–35-re vezetett az ASE – meggyűltek a gondjaink a lepattanókkal és védekezésben sem tudtuk megállítani a Paksot.

Közel másfél perc telt el a negyedből, amikor Woolridge vitte végig a labdát, ez volt a második félidő első kosara. Bognár szerzett egy bravúros kosarat, majd egy szerzett labda után is betalált erőcsatárunk, 47–41-nél kért időt az ASE. Öt pontnál közelebb nem tudtunk jönni, majd a negyed felénél Ihring süllyesztett el egy tempót, miután két gyorsindítást is elrontottunk – de Mucza triplájával kapaszkodtunk ismét öt pontra, 53–48. Woolridge kettesével egy labdára zárkóztunk, de Géringer dobott egy triplát, majd Ihring egy duplát, 58–50. Géringer ismét pontos volt kintről, ahogy Nicholson is, ezzel folyamatosan növelte előnyét a Paks, és a negyed végén Ihring büntetője után már 16 pont volt a hátrányunk, 70–54. A negyedet Locke triplája zárta, hiába jöttünk fel egy labdára is, mégis egy ponttal nagyobb volt a hátrányunk, mint a nagyszünetben, 70–57.

A negyedik negyedben is megvolt a felzárkózási lehetőségünk, öt perccel a vége előtt tízre jöttünk fel, de Wooten két zsákolásával ismét nehéz helyzetben voltunk, 81–67-nél kértünk időt. Mucza kettő plusz egye, majd Woolridge két közelije után azonban feljöttünk hét pontra, 81–74-nél már Krasovec kérte ki az idejét. Kimaradtak a tripláink, miközben Ihring szerzett négy pontot, így megint tízen kívülre kerültünk az utolsó percre. Több fordulat már nem volt a meccsben, végül kilenc ponttal kaptunk ki.

Folytatás csütörtökön, amikor a Sopront fogadjuk az újszegedi sportcsarnokban.

Atomerőmű SE–SZTE-Szedeák 87–78 (26–12, 21–23, 23–22, 17–21)
Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, 11. forduló. Paks, ASE sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Kapitány, Pozsonyi, Lengyel.
Atomerőmű SE: IHRING 17/3, White 16/6, Radics 4, NICHOLSON 20/9, Wooten Jr. 8. Csere: Géringer 10/6, Wright Jr. 7, Dorogi 5/3. Vezetőedző: Sebastjan Krasovec.
SZTE-Szedeák: Woolridge 17/3, Locke 16/6, Balogh 4, BOGNÁR 13/3, Lake 5. Csere: Cohill, Mucza 8/3, Zsíros 5/3. Vezetőedző: Nikola Lazics.
Kipontozódott: Zsíros.

Nikola Lazics: – Gratulálok a Paksnak, megérdemelten nyert! Nem tudtuk limitálni a paksi támadólepattanókat. Ma nem játszottunk jól, megpróbálunk javítani a legközelebbi meccsre. A Paks egy komoly csapat, amely sok gonddal küzdött a szezon eddigi részében. Az eddigiekkel elégedettek lehetünk, megpróbálunk a folytatásban is jó eredményt elérni.

Bognár Kristóf: – Gratulálok a Paksnak, magas energiával játszottak! Kicsit bealudtunk a mérkőzésbe, a második félidőben mi is feljöttünk erre az energiaszintre, kiegyenlítetettebb volt a mérkőzés. Sok támadólepattanót engedtünk a Paksnak, az összképet nézve megérdemelten nyert az ASE. Fáj ez a vereség, csütörtökön a Sopront fogadjuk, reméljük, sokan kijönnek szurkolni nekünk – köszönjük azoknak, akik elkísértek minket!

(Fotó: Kamenik Balázs)