Óriási csatában vesztettünk

Hosszabbításban maradtunk alul a Falco otthonában.

Szezonbeli harmadik meccsünket a Falco KC otthonában játszottuk, a szombathelyiek számára ez volt a bemutatkozás ebben az idényben, a keretükből pedig hiányzott Perl Zoltán.

James Dickey zsákolásával kezdtük a meccset, majd 7-6-nál először vezetett a meccsen a Falco, amely 2-6 után lépett meg 11-6-ra. 24-21-ről azonban mi csináltunk egy 7-0-ás etapot, majd előbb Zach Brown, később Kerpel-Fronius Balázs vágott be egy hármast: nyolc ponttal, 36-28-ra vezettünk nem sokkal a nagyszünet előtt – végül ötpontos előnyben zártuk az első félidőt.

Egy 6-0-al kezdtük a harmadik negyedet, így először a meccs során 10 fölé kúszott a különbség, Keller Iván közelije után, 37-48-nál időt is kért Gasper Okorn. 14 pont is volt az előnyünk, innen a negyed hajrájára kilencre jött vissza a Falco, 46-55-nél kért időt Szrecsko Szekulovics. Dzeletovics zsinórban három kosarat szerzett, két kettes mellett egy hármast is beszórt, amivel újra tíz fölé tudtuk tornázni a különbséget, 50-62. Benke büntetői jelentették a negyed zárását, 10 ponttal vezettünk az utolsó felvonás előtt.

Bruinsma kettő plusz egyesével kezdődött az utolsó negyed, Brown pedig beütötte a negyedik hibáját. Gyorsan megfelezte a különbséget a Falco, sőt, Anderson hármasa egy 8-0-ás kezdést jelentett, 60-62. Közel három percen keresztül nem szereztünk kosarat, jött is Szekulovics időkérése.

Searcy egyenlített, de Dzeletovics tripla megtörte a jeget részünkről, 62-65. Támadásban többet hibáztunk, Bruinsma könnyű kosarával hosszú idő után vezetett a Falco, 68-67, négy perc volt még. Brown gól jó faultot csinált Searcy mellett, de kihagyta a büntetőt, 68-69. Egy labdszerzés után Kellert csak szabálytalanul tudta blokkolni Bruinsma, a lendületbe jövő amerikai így kipontózdott a hajrára. Keller csak az egyik büntetőjét dobta be, 68-70. Dickey szedett egy fontos támadólepattanót, ő is felezett a vonalról, 68-71. Brown hármasa nem volt jó a sarokból, de Govens ezt a pattanót is leszedte, majd visszatette, majd egyedül oldott meg egy akciót, így két perccel a vége előtt 5 ponttal, 75-70-re vezettünk, ekkor Okorn rendelte magához az övéit.

Váradi ugyan bedobott egy ziccert, de erre Brown válaszolt egy hármassal, 72-78. Anderson is csak egy büntetőt dobott be, majd Dickey kapta meg az ötödik faultját az utolsó percre fordulva. Milosevics is egyet dobott be a két büntetőjéből, majd Váradi is kiszállt. Govens egyet értékesített a büntetőkből, az utolsó percre négy ponttal, 78-74-re vezettünk, időt kért Okorn. Milosevics nem rontott a vonalról, Kerpel-Fronius Balázs hármasa viszont lejött, nem úgy Andersoné, 79-78. 18 másodperc maradt, időt kértünk. Brown dobása rövid lett, Milosevics viszont bedobta mindkét büntetőjét, 81-78. Kerpel-Fronius Gáspárnak odaütöttek az utolsó dobásnál, ő viszont mindhárom büntetőjét a helyére küldte, 81-81, jöhetett a hosszabbítás!

Két szombathelyi kosárra Brown büntetőből válaszolt, 85-83. Dzeletovics hármasa lejött, Browné viszont nem, 86-85-nél újra mi vezettünk. Anderson kígyózott be, amire Kerpel-Fronius Balázs válaszolt, 87-88. Benke egy dudaszós hármast szerzett, 92-88, erre Kerpel-Fronius Gáspár viszont most csak egyet dobott be a vonalról, 92-89. Keller bedobta mindkét büntetőjét, 92-91, majd Milosevics csak felezett, 93-91, majd egy gyors akció után Keller egyenlített is, miután leszedte Dzeletovics pattanóját, 93-93-nál kért időt a Falco, és végigtámadhatták a hosszabbítást a hazaiak. Brown ötödik faultja után Anderson mindkét büntetőjét bedobta, három másodpercünk maradt 95-93-nál, időt kértünk. Dzeletovics dobta rá kintről, ez viszont nem esett be: óriási csatában, két ponttal kaptunk ki a Falco otthonában.

Falco-KC Szombathely–Naturtex-SZTE-Szedeák 95–93 (20–19, 17–23, 15–20, 29–19, 14–12) – hosszabbítás után
Tippmix férfi NB I./A csoport, 5. forduló. Szombathely, vezette: Benczur T., Söjtöry T., Frányó P.
Falco: ANDERSON 19/6, Doktor 4, BENKE 18/12, Bruinsma 13, Searcy 14, Csere: Váradi 8/3, Lake 7, MILOSEVICS 10, Dancsecs 2. Vezetőedző: Gasper Okorn.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Kerpel-Fronius G. 12/6, GOVENS 15/3, Brown 15/9, DZELETOVICS 17/9, DICKEY 13, Csere: KELLER 10/3, Mayer 2, Kerpel-Fronius B. 10/6, Olasz. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.
Kipontozódott: Bruinsma (37.), Váradi (40.), ill. Dickey (39.), Govens (40.), Brown (45.).

Szrecsko Szekulovics: – Egy hosszabbításos vereséggel a bajnok otthonában nem lehetek elégedetlen. Nagyon közül voltunk, majdnem megszereztük a győzelmet. Büszke vagyok a fiúkra, ők mindent megtettek a győzelemért, le a kalappal előttük. Gratulálok a Falconak!

(Fotó: kosarsport.hu)