Ott vagyunk a döntőben!

Akárcsak 2022-ben, legyőztük a Falcót a kupában, vasárnap jöhet a döntő!

A 2024-es magyar kupa négyesdöntő elődöntőjében a címvédő Falco KC Szombathely várt ránk a BOK-csarnokban.

Négy szombathelyi ponttal kezdődött a meccs, amire Noah Locke egy triplával válaszolt. Benke kosarával ugyan visszaállt a négypontos szombathelyi előny, de nem sokkal később Locke büntetőivel utolértük ellenfelünket 11–11-nél. A folytatásban is tartottuk a lépést, de Zsíros triplája után két eladott labdánkat megbüntette a Falco, így hétpontos hátrányba kerültünk, 23–16. Az első negyedet Ryan Woolridge betörése zárta, 23–18.

A második negyedben elkaptuk a fonalat, Mucza pontjaival zárkóztunk, majd a triplájával fordítottunk is 30–29-nél. Erre ugyan öt szombathelyi pont következett, de nem hagytuk meglépni az ellenfelünket. Sőt, a félidő utolsó megmozdulásaként Locke triplájával a vezetés is megvolt a nagyszünetre, egy kiváló második félidőt követően 45–42-re vezettünk.

A harmadik negyed első percében Bognár Kristóf megkapta a negyedik hibáját, de az első két perc végéhez érve Lake büntetőivel tartottuk a hárompontos előnyünket, 46–49. Egy eladott labda után ugyan Pot kettesével már a Falcónál volt az előny, de Ryan befutásával újra vezettünk, 50–51. Hullámzó meccs kerekedett belőle, Perl kettő plusz egyével négypontos hátrányban találtuk magunkat, de Mucza Tamás betörése után egyre olvadt a hátrányunk a negyed felénél, 59–58. Pongó reklamált ki egy technikait, Locke büntetőjével így egyenlítettünk egy másfélperces kosárcsend után, de Tiby ejtette be a túloldalon közelről, 61–59 – erre Lake válaszolt egy támadólepattanó után, sőt, Woolridge futhatott végig, amivel vezettünk az utolsó két percre fordulva ebben a játékrészben, 61–63. Néggyel is vezettünk, de 61–65 után csak a Falco talált be ebben a negyedben, Perl dudaszós kettese után így két ponttal a címvédő állt jobban, 67–65.

Az utolsó negyedet ugyan a Falco kezdte triplával, de az ötpontos hátrányból az utolsó öt percre hétpontos előnyt kovácsoltunk, miután Zsíros jegyezte a kilencedik triplánkat, 17–8-ra nyertünk ezt az etapot, 77–85-nél kért időt a Falco. Egy perccel később Locke újabb hármasával már nyolccal vezettünk 79–87-nél, majd Barac sportszerűtlenje után Bailey dobta be a két büntetőjét, majd Locke ugyan felezett a vonalról, de így is kilenc ponttal, 90–81-re vezettünk, amikor három perc volt hátra. Fél perc alatt négy szombathelyi pont következett, időt kértünk 90–85-ös vezetésünknél.

Egy perc kosárcsend után Benke közelije esett be, 87–90-ről jöhetett az utolsó perc. Zsíros triplájával öt ponttal vezettünk, mikor 49 másodperc maradt vissza, időt kért a Falco, 87–93. Innen viszont már nem engedtünk kosarat az ellenfelünknek, és végül a büntetők után kilenc ponttal, 96–87-re győztünk a Falco ellen – így akárcsak 2022-ben, legyőztük a szombathelyieket, és bejutottunk a torna döntőjébe!

Vasárnap 20 órakor a Szolnok–NKA Pécs mérkőzés győztesével játszunk a döntőben.

Falco KC Szombathely–SZTE-Szedeák 87–96 (23-18, 19-27, 25-20, 20-31)
Zsíros Tibor férfi kosárlabda magyar kupa, elődöntő. Budapest, BOK-csarnok, 2000 néző. Vezette: Kapitány, Goda, Fodor.
Falco: Pot 6, Benke 14/6, Tanoh Dez 6, Tiby 14, Keller 8. Csere: Perl 24/3, Pongó 5/3, Jordano 6/6, Kovács, Barac 4.
SZTE-Szedeák: WOOLRIDGE 20/6, LOCKE 32/15, Cohill 2, Bognár 2, LAKE 18. Csere: Bailey 4, Zsíros 9/9, Balogh, Mucza 9/3.

(Fotó: Girgász Péter, MKOSZ)